Thiago Alcantara

Re: Thiago Alcantara

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.23. 12:43

Szerintem Thiago a posztján jelenleg a TOP 5-ben van és érdekes a Boateng párhuzam akivel jóval elnézőbb vagy. Amit ott feltettél kérdés itt felmerül, kit hozhatunk a helyére? Aki reálisan a piacon elérhető és az általad felsorolt problémák nem igazak rá. Kroos, De Bruyne, Rabiot, Arthur egyik játékos gyengébb idén mint a másik. Talán Fabinho aki hasonló és kiváló idénye van, de neki meg most először. Bár szerintem Thiago igenis klasszis és a nehéz meccseken sem mindig rajta múlik a dolog. Kollektívan bukott meg a csapat mindig. Szerintem a középpályánk egyetlen igazi klasszisába hiba belekötni, még ha Zidane, Schweini vagy Xavi szintjén nincs is, de az ő szintjükön senki nincs a jelenlegi piacon.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.23. 18:15

Boatenggel azért vagyok elnézőbb, mert teljesen más a csapatban betöltött szerepük. Boa a védelem mondjuk 5. embere, még a posztján is leginkább a 3.-ra lehet besorolni. Nem épül köré a csapat, nem neki kéne húzóembernek lennie, nem neki kéne kihúzni a csávából a csapatot, amikor épp abban van.

"A nehéz meccseken sem mindig rajta múlik a dolog". De ez egy ilyen szerepkörben egyszerűen nem üti meg az elvárt szintet. Nem az a baj, hogy sokszor kilógna lefelé és miatta esünk ki, ezt nem is állítottam. Na az lenne még csak a szép, akkor kb. Sánches szintjén lenne.
Pont az a baj, hogy a nehéz meccsek nem rajta múlnak, de a másik oldalról. Soha nem veszi a vállára a csapatot, soha nem tudja ő jelenteni a különbséget. Ha impotens a játékunk és csak szenvedünk, akkor vele együtt szenvedünk, nem mutat irányt, nem billenti ki a csapatot a bajból.
Ha a támadásokat nézzük, akkor rajta kívül gyakorlatilag mindenki képes erre, ki ritkábban, ki sűrűbben, nála viszont ez nagyon ritka. A védekezőjátéka pedig nem olyan kimagasló, hogy azzal ellensúlyozzon mindent, sőt. Főképp, hogy a védekezés alapvetően nem neki az elsődleges feladata.

Nekem nem épp az általad felsorolt játékosok ugranak be. Rabiot és Arthur szerintem nem szint. Kroos inkább védekező, De Bruyne pedig előrébb játszik, így nehéz velük összehasonlítani. A belgának egyébként jóval jobbak a statisztikái, de ez pont ezért nem is annyira mérvadó. Ahogy Thiagoé meg Kroos-nál jobb, de ugyanilyen okokból nem mond sokat.
De nézzük meg mit jelent a csapatának egy Kanté, Alli, Saúl, Koke, Pjanic, vagy nemrégiben Modric, Kroos, Rakitic, Verratti. Nem mindegyikőjük pont támadásban, de akkor másban hozzá tudtak tenni valami kiemelkedőt. Thiagot én nem érzem idevalónak. És nem a képessége vagy a potenciálja miatt, mert abban abszolút tök jó, hanem a szerepben.
Sokkal közelebb érzem Pogbához, akiben mindig mindenki bízik, várják a nagy áttörést, na majd most, na majd most, aztán igazából sose áll össze. Meg lehet kérdezni hogyan vélekednek róla a ManUtd szurkolói. Hozzátenném, hogy még így is sokkal jobb mutatói vannak, mint a spanyolunknak.

Összességében az a bajom, hogy Thiago már régóta itt játszik, de alig fejlődött valamit, ha egyáltalán fejlődött. Egy a sok közül, de nem emelkedik ki. Nem feltétlenül kell, felőlem lehetne a vízhordó igásló szerepben is, aki csendesen és észrevétlenül pótolhatatlan, de ehhez meg sérülékeny, ráadásul túl hullámzó a teljesítménye, nincs benne stabilitás és megbízhatóság.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.23. 19:27

Akkor legyünk kicsit akkurátusabbak, kivel hasonlítsuk össze? És akkor tegyük meg objektíven és szubjektíven is egyaránt az összehasonlítást
Atesz12

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.23. 19:55

Értem az álláspontod csak nem igazán ugyanúgy látjuk Thiago szerepét. Illetve a felsorolt játékosokét sem. Thiago diktálja a tempót, szerel, kulcspasszokat ad az hogy merre billenti ez a csapatot az nagyban múlik a társakon.

Vele 82%-os a csapat győzelmi mutatója. Nélküle idén a bajnokságban ha minden igaz meccset sem nyertünk. Ami a sérülékenységét illeti idén 6 meccset hagyott ki összesen. Dele Alli 19-et , De Bruyne 26 meccset hagyott ki idén, és most nem szétcincálni akarom a részleteket a hozzászólásodban, csak hoztál példának játékost majd leírtad hogy mert Thiago sérülékeny.

Illetve a felhozott játékosok egy része védekező középpályás (Kante), egy része pedig támadó középpályás (Koke).

Ha a betöltött szerepkörre gondolunk a csapaton belül akkor pedig a következők a problémáim.

Én elhiszem hogy Veratti sokat jelent PSG-nek csak vele együtt esnek ki minden évben a BL-ből, ott volt a kezdőben a Barca elleni 6-1 nél... Illetve azon túl hogy Saul szerezte azt az egy gólt ellenünk a BL-ben mit csinált még? Sorra bukták a BL-t és a bajnokságokat az elmúlt években.
Vagy ott van Rakitic, Messi mellett ott más vezér nem nagyon van, ha szarul állnak akkor Messi forduló pont. A többiek megörülnek.

Kantéra elmondható,hogy vezére volt a Leicesternek, Illetve a Chelseanek 1 évig, de most hogy nem megy a többieknek ő is kapja a hideget, meleget rosszul használják tény de pocsékul megy neki.
Pjanic pedig szinte ugyanazt hozza mint Thiago számok és betöltött szerep alapján.
Egyedül talán Modricba nem lehet belekötni, de őket is meglehet nézni, hogy hiába játszik jól, ha nincs ott Ronaldo aki berúgja neki. Egyből az aranylabda közelében nem lesz.

Ezzel arra akarok rámutatni, hogy hajlamosak vagyunk azt mondani, más csapatok játékosaira, hogy ők aztán meccseket döntenek el, vezérek, fontosak, csak éppen ők is játszanak rosszul, ők is eltűnnek fontos meccseken és velük is játszik szarul csapat, akárcsak Thiagoval. Nyilván a felsoroltak közül van jobb játékos mint Thiago.

Amúgy az elmúlt évek fontos meccsei közül, melyik múlott Thiagon? Volt az Atletico elleni ahol elengedte Saúlt, azt talán a nyakába lehet varni, de ha megnézzük a fontos meccseket. Sem Vidal kiállítása, sem Ulreich hibája, sem Kassaival nem tud mit kezdeni, a csapat jól játszott. Idén a Pool ellen meg szembe kellett volna menni az edzővel hogy legyen esélyünk. Illetve hiába ad kulcspasszokat ha utána Gnabry,Lewa,vagy Coman elszórakozza.
Azért Schweini révbe éréséhez is kellett Robben és Ribery, emlékszem ugyanúgy elő volt véve hogy looser generáció húzni kéne a csapatot.

Ha lenne itt egy Robben/Ribery szint a két szélen egyből más lenne a mutatott kép Lewanál is és Thiagonál is.

Thiago nekem kicsit olyan, mint Zé Roberto, vagy Scholl, nem őt kell kicserélni, mellé kell rakni az Effenbergeket, Van Bommeleket és itt mentalitásról beszélek nem a játéktudásról.

Egyébként a Bundesliga.de pont múlt hónapban hozott ki egy taktikai elemzést arról, hogy miért is olyan fontos nekünk Thiago.
https://www.youtube.com/watch?v=Bcky-NNU5X0
szabi90

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.04.23. 22:07

A Thiago szerepével kapcsolatos felvetés nagyon érdekes, elég sokat gondolkodtam most ezen.

Szerintem rossz nyomon járunk, ha most egyesével elővesszük a játékosainkat, hogy ki miért nem kell nekünk. Nem mondom, hogy váratlan ez a fordulat, hisz kb. fél éve írogatom ezt ide rendszeresen, ezzel együtt szomorú fejlemény, hogy most már a legstabilabb alapemberre is rásütjük, hogy nem kell, nem fejlődik, nem Bayern-szint.

Fordítsunk kicsit a gondolkodáson: itt van egy (Kassai Tóth Csaba hülye jelzőinek egyikét felhasználva) körömrágóan izgalmas bajnokságvég, holnap elődöntőzünk a Kupában, tán már sosem játszik éles meccsen az egyik legendánk, akit szép csendben pótoltunk a szezonban. Búcsúzik a másik legenda, tán már meg is van a helye. Közben lesérült a topkapusunk, a szezonhajrára ismét Ulreich állt be. James már a kispadon sincs. Közben Müller, Javi, Coman, Gnabry megtalálta magát, Lewa gyengélkedik. Egyik meccsen szárnyalunk, a másikat bebrusztoljuk, s holnap ugyanazzal az ellenféllel meccselünk a továbbjutásért, aki ellen emberelőnyben is alig tudtunk a hétvégén nyerni.

Egy-két nap, s akár el is úszhat minden az idén - vagy épp néhány hét, s lesz egy szép duplázás.

Ezek szerintem témák. De mi semmi ilyenről nem beszélünk, az aktuális meccs topik hetek óta haldoklik. A jelen egyikőnket sem érdekli igazán, hanem Pepével, meg Hudson-Odoival foglalkozunk, meg hogy ki menjen innen el. A jövő halvány felhőibe szurkálgatunk.

Ez szerintem a tipikus jele annak, hogy ez a konstrukció egyszerűen nem működik. Az edző abszolút középszerű, ahogy Brazzo megéli a kispad mellett a sikereket-kudarcokat, utána meg amiként nyilatkozgatnak mindketten, az is szánalmas. A tavalyihoz képest szinte tökugyanaz a csapat teljesen elveszítette a karakterét, a kettővel ezelőtti meccsen a harmadik ember viselte a csk-szalagot, mire véget ért a találkozó.

Azt hiszem, jogos a felvetés, hogy valakinek a vállára kellene vennie a csapatot. Nem tudom, hogy kinek kéne lennie. De az a baj, hogy Kovacnak sincs róla halvány fogalma sem - és olyan, mintha ez házon belül senkit nem is foglalkoztatna. Ilyen körülmények között épp Thiagotól elvárni ezt azért igazságtalanság, mert ez a szerep olyan bizalmi pozíció, amely leginkább az edző döntésén múlik.

(Szerintem három ember lenne erre alkalmas:
Neuer - annyira csapnivaló a szezonja, hogy neki elég lenne magát rendbe rakni fejben
Hummels - messze az ő tekintete a legértelmesebb, óriási hiba volt Kovactól megbontani és rotálni a védelmet, szépen ki is pontozta őt is, meg Boát is úgy, hogy Süle semmivel nem jobb
Müller - most is talán ő van a legközelebb ehhez a szerephez, de ehhez azonban túl sokat betlizett az ősszel, s vlsz. elég jól be van kötve Uliékhoz ahhoz, hogy Kovac ne bízzon benne.

Thiago posztja miatt valóban fontos lenne, de a Bayernben elég erősen nyomatják a német-vonalat, ráadásul többször nyilatkozta, hogy családilag finoman szólva sem kötődik erősen Münchenhez, így nehéz őt meg tenni igazi csk-vá. Lewa csk-szalagviselése két hete igencsak meglepett - nem tűnik egy klasszikus vezérürünek, sokkal inkább egy ékkőnek.)
Racilaci

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.24. 05:48

Továbbra is tartom hogy nem Thiago a gond, illetve Racilaci val egyetértek, nincs igazi vezér ahogy én is írtam.

"Madridba se Kroos volt a vezéregyinég hanem Ronaldo.

Legyen vezér (IGAZI) Neuer, Müller, Kimmich, Hummels, pl."
Atesz12

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2019.04.24. 15:36

Itt a legnagyobb gond a vezetőségben van. Ott kelelen egy ember aki döntést hoz és hagyja az edzőt nyugodtan végezni a dolgát.
A második nagy probléma az edző maga, aki jelenleg kevés ide. Nyáron Wenger vagy valaki úgyis jön!
Harmadik valóban nincs vezér egyéniségünk Schweinsteigerót. Volt egy Vidal, ő állt legközelebb hozzá. Kimmichből ha végre a helyén játszik Javi kárára lehet még a jelen Bayern arcát faragni.
Kozi31

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.24. 21:53

A vezért most nem úgy értem, hogy vezéregyéniség (szó nincs arról, hogy csk-típus vagy bármi ilyesmi), hanem aki a teljesítményével, a játékával élre tud állni, vezetni a csapatot, húzni a siker felé. Ilyenből több is kell, legalább 2 védekezésben és támadásban is. Ha ez nincs meg, akkor a nemzetközi elit szintjén nem lehet sikeresnek lenni.
Na most nem azt mondom, hogy mindig Thiago legyen az egyik ilyen, de az szerintem tőle már joggal lenne elvárható, hogy sokszor töltse be ezt a szerepet. De mondom, lehet sorolni a meccseket, amikor emlékszünk rá, hogy kimagaslót nyújtott. Az, hogy meccsenként ad 1-2 kulcspasszt, meg csinál pár látványos cselt, labdalevételt, az ezen a szinten lófütyi.

Az a baj, hogy nem tudunk mondani egyetlen játékelemet sem, amiben Thiago konstans képes lenne kiemelkedő lenni. Passzjáték? Sok labdát ad el, kevés a kulcspassza, nagy indítása. A védekezése meg középszerű, nem egy átjátszhatatlan fal vagy labdavadász. Sebesség? Nem épp szélvész.
Technika? Vannak jó cselei, de nem egy cselgép, aki szólóival tudna hozzátenni a játékhoz, inkább csak látványra fűszerezi a dolgokat, de érdemi haszon ezekből nincs. Kreativitás? Oké, kreatív, de amikor passzív a játékunk, meddő tili-toli, akkor hányszor is tudott vmi váratlant húzni, amivel kibillenti ezt?
És akkor ezek mellé tegyük hozzá, hogy hullámzó a teljesítménye és sérülékeny. Korábban már írtam róla egy olyan részletesebb elemzést, ami szerintem elég szemléletes. Ő olyan, mintha Xavi és Iniesta "elfuserált" elegye lenne, akiben ott a potenciál, hogy bármelyikük szintjét megüsse, de két szék közé a földre esve egyiket se közelíti meg.

Ettől függetlenül egy nagyon jó kis játékos, ezt aláírom. Csak meg van rekedve egy szinten, ezzel pedig két út adódik. Vagy helyette hozunk/építünk fel egy igazi vezért, aki köré lehet szervezni a csapatot a centrumban. Vagy pedig mellé. Szerintetek legyen utóbbi.
Oké, tehát akkor van Thiago és akit mellé vennénk igazi klasszist. Marad tehát középre egyetlen szabad hely. Felkészül Müller, Javi, James, Tolisso, Goretzka (Sánches-t direkt be se írom). Na most én egy Thiagoért nem szorítanék közülük háttérbe senkit olyan szinten.

És félreértés ne essék, ugyanezt a kritikát egyébként leírhatnám Müllerről is. Csak minek tenném, hiszen ha választanom kéne melyikőjük menjen, akkor azt hiszem nem kell hosszasan magyaráznom miért a katalánt engedném el.
Őszintén szólva még James-ben sem vagyok biztos, hogy ha elkötelezné magát, mi pedig megvennénk, akkor ne tudna feljebb lépni, mint Thiago. Javinál is hasonló a helyzet, ha visszatalálna a klasszis formájára, akkor nálam üti Thiagot. De mondjuk ezeket én is neccesnek érzem.
Az viszont egyértelmű, hogy a Goretzka-Tolisso duónak sokat kell játszania, különben totál feleslegesen vannak itt. Sánches-t pedig akkor kukáztuk, Kimmich pedig egyértelműen védő maradt.
Szóval ez itt a nagy probléma, hogy középre sokan vagyunk. A Müller-Javi-James-Goretzka-Tolisso tengely mellé olyasvalakit kell kiemelni, aki mindegyikőjüknél megkérdezhetetlenül jobb. Én ebből a listából legalább 2-t minden esetben játszatnék. Egy hely marad, nem Thiagonak adnám, engem eddig nem győzött meg.

Akkor lehetne esetleg nagy mázlink, ha Tolisso, Goretzka vagy James átesne egy hirtelen szintlépésen, és közülük tölthetné be valaki azt a bizonyos szerepet a középpálya közepén. Netán Müller vagy Javi visszatérne egykori csúcsformájához. Mert akkor Thiagotól ez is elég lehetne, amit évek óta nyújt.
Azon aztán el lehet gondolkodni, hogy erre mennyi esély van. Főképp úgy, hogy ezek a játékosok erősen rotálva vannak, nem is feltétlenül kapnak annyi szerepet, hogy kinőjék magukat. Ahhoz ugyanis érezniük is kéne, hogy köréjük épülne a csapat, keresse kell őket ez a szerepkör, de erre nem lesz elég lehetőségük.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.25. 19:08

Ok akkor Thiago helyett nevezz meg legalább 2 embert mint alternatíva a szezon végéig. Illetve olyan kettőt (lehet más teljesen másik kettő) akit helyette látnál következő szezonban akár innen akár igazolás
Atesz12

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.25. 21:31

A szezon végéig miért neveznék meg bárkit is helyette? Addig úgyse tudjuk eladni, meg venni se helyette senkit. Amúgy ha a jelenlegi anyagból akarunk meríteni, akkor én a Goretzka-Tolisso duónak megadnám a lehetőséget. Jelenleg ugyan egyikőjük se jobb, de ők még megugorhatják azt a szintet, meglehet az az áttörés, ami szükséges. Mellettük védekezőbe ott van Javi, támadóba meg Müller és James.

Egyébként azt is el tudnám képzelni, hogy ha nem tartjuk meg James-t, akkor Thiagot előrébb tolni és Müllerrel rotálni. Amikor árnyékék kell, támadóbb figura, aki Lewa mögött közvetlenül, vagy akár mellette operál, akkor mehet Thomas, ha irányítóbb vénájú, akkor pedig Thiago.
Nálam azt nem vívta ki magának, hogy megkérdőjelezhetetlen alapember legyen, illetve a jelenlegi pozíciójában ő már sose fogja abszolválni azt a szintlépést, amire szükség volna. Előrébb téve lehet új erőre kapna, jó impulzus lehetne számára, ami segíthetné.

Ha pedig venni akarunk a helyére valakit a jelenlegi pozícióba (tehát 3 belső középpályásból vagy a hátsó kettes közül az egyik), akkor nálam pl. szóba jön Kanté, Verratti, Kroos, Milinkovic-Savic, Torreia, Ndombele, Rakitic, Fabinho.
Fontos megjegyezni, hogy egyrészt képességekben egyik se feltétlenül jobb, mint Thiago, viszont a cserével kimozdulhatunk a patthelyzetből. Mert a katalán itt szerintem megrekedt pont egy olyan szinten, ami igazából senkinek se jó és működőképes.

Másrészt, nem vagyok meggyőződve róla, hogy középen van a legnagyobb bajunk. A meglévő sorunk szerintem képes megoldani a feladatokat, főleg, hogy Pavard érkezésével Kimmich is odatehető, ha nagyon megszorulnánk.
Ellenben kéne Lewának helyettes, kéne Robbéry utánpótlás, és ugye James sorsa is kérdéses. Ehhez képest már eltapsoltunk egy rakat lóvét és semmi bevétel. Gondolni kell arra is, hogy kit adunk el. Sánches vagy Boa nem hozna sokat a konyhára. Ellenben Thiago piacképes játékos, akinek azért megkérhetjük az árát.
Szóval Thiago akár jó cserealap lehet a saját pótlására is. De én azt is el tudnám képzelni, hogy olyan üzletbe vonnánk be (őt vagy az érte kapott pénzt), ami a szélek vagy a támadósor erősítésére szolgálna. Pl. Sané vagy Werner. Belül pedig megoldanánk a többiekkel.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők