Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.05.15. 14:41

szabi90 írta:
Véder Nagyúr írta:Azért az is elég szomorú, hogy míg mi a történelem legnagyobb igazolási időszakára készülünk, Odoi meg Pepé szintű nevek röpködnek. Mig a real egy "átlagos" évben leigazolja Hazardot, Jovicot és mellettük szó van meg Sanchorol, Pogbarol stb... És mi komolyan azthisszük, hogy majd nekünk is jár szelet a tortából

Ez így nem igaz a Real, ugyanúgy nem igazolt szinte senkit tavaly és adott egy évet a fiataloknak mint mi. Ők is kimondottan erre az átigazolási időszakra dolgoztak, csak ők nem 200 millió ban határozták meg a plafont hanem 400 ban. Illetve ők bíznak abban, hogy csillagászati pénzeket szednek be eladásokból.

A felsoroltak közül pedig HAzard az aki nincs egy szinten az általunk megkeresett játékosokkal.

Abszolút egyet értek. A Real igazából Bale óta nem dobott nagyot az átigazolási piacon.
És az is igaz, hogy egy Jovic vagy Sancho semmivel sem jobb játékosok mint Werner vagy Pepé
De én a magam részéről Hazard-tól sem vagyok hasra esve. 28 éves és a legmagasabb szinten egyelőre semmit sem mutatott még. Néztem a Frankfurt elleni EL elödöntőt és ott sem láttam tőle semmiy olyat amire azt mondtam volna, hogy "hűha". És a statisztikái is erről árulkodnak.

Ráadásul nagyon nem árt ezeket a nagy igazolásat a helyükön kezelni.
- Neymar: mióta a PSG-nél van mindkét évében lesérült a szezon legonfosabb szakaszában. És összességében a PSG semmit sem lépett előre nemzetközi eredményességben az MBappe+Neymar kombóval
- Pogba: na őt hagyjuk is, a MU-ban totál elveszett
- Coutinho: egy év után szabadulnának tőle
- Dembele: megvette a Barca, aztán jól le is sérült a tavalyi idényben alig játszott. Idén egy 100 perc/kanadi pont körüli mutatót hoz, ami olyan mint Werner-é. Csak Dembelé ezt a spanyol bajnokságban egy Barcában hozza, Werner meg a Lipcsében. Azért az nagyon nem mindegy
- Bale: a tavalyi döntős (azért lássuk be eléggé szerencsés) góljait leszámítva nem nagyon hozta ő sem azt, amiért leigazolták

Ehhez képest azon jóval olcsőbb játékosok, mint Aubemeyang, Werner, Sané, Firminho, Salah nézzük meg milyen jól szerepelnek.

Az egyetlen olyan játékos, aki a posztjához képest nagyon drága volt és bevált az egyedül talán vanDijk.
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.05.15. 15:45

Egyébként a legfrissebb hírek szerint már nem vagyunk versenyben Pepé-ért.

Ugyanakkor egyre több helyen írják, hogy Werner-el már megvan a megállapodás. Már "csak" a Lipcsével kell.
Megjegyzem, ha valóban 25 millióval indítjuk a licitet, az eléggé erősíti a fenti állítást. Werner szerződése jövőre lejár, és ha vele már megállapodtunk, akkor a Lipcsének nincs túl sok minden a kezében. Az egy dolog, hogy Uli sóher, de szerintem nem hülye. nem indult volna ilyen "pofátlanul alacsony" árral, ha ne lennének komoly lapjai.

Ha Werner elhoznánk kb. 40-ért, és James-t nem veszsük meg, akkor bizony még bőven maradna pénzünk...és állítólag a City olyan 70-80-ért elengedné Sané-t

Mai egyébként nagyon úgy tűnik, hogy a Nürnberg-nél köthet ki, ami jót tenne a fejlődésének

Davies-t, Jeong-ot, Zirkzee-t és Arp-ot én is kölcsön adnám.
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.15. 18:05

@sandorbayern:
Én egyáltalán nem venném biztosra, hogy "klasszikus 10-est" akarnánk, azaz irányítót. James-t diszkontáron nem akarjuk megvenni, Thiago meg ki sem volt próbálva ott érdemben. Goretzka sem feltétlenül odavaló, ahogyan Müller sem. Dybala nem irányító, pályafutása nagy részét előrébb töltötte. Eddig csak Havertz merült fel, mint CAM, de vele kapcsolatban is mintha elhaltak volna a pletykák. Hozzáteszem, hogy idén ő is többet játszott kicsit hátrébb, mint korábban.
Pavard meg szerintem nem Kimmich helyére jön a jobb oldalra alapembernek. Legalábbis nagyon remélem, hogy nem. Én őt egyelőre olyan pozícióban tudnám elképzelni, hogy egy jó erős csere, aki a védelem közepén és jobb oldalán is tud jól játszani, ami nagy fegyvertény lehet. Kimmich helyett badarság lenne betenni.

Kövezzetek meg, hogy megint ezzel jövök, de én még jobban ráállnék a német vonalra. Iszonyatosan elszálltak az árak és kisebb, de épp hípe-olt nevekért is 70-80 millákat kellhet kiadni. Na most ilyen Pepékért meg Ziyech-ekért hadd ne adjunk már ki ennyit.
Olyan német játékosok vannak, mint Tah, Kehrer, Brandt, Sané, Havertz, Werner, de akár Ginter, Draxler, Can. Ne mondja nekem senki, hogy akármelyikőjük is nagyobb lutri, mint Hudson-Odoi vagy Jovic és még sorolhatnám.
Régen megszívtuk mondjuk Poldival, Baumjohannal, Schaludraffal, Kurttal vagy Götzével, Weisernek inkább mi nem adtuk meg a lehetőséget. Viszont az elmúlt években szerintem kifejezetten jól sikerültek a német igazolásaink. Süle, Kimmich, Goretzka, Gnabry eléggé beváltak eddig. Legalábbis bátran odateszem egy Tolisso, Coman, Bernat, Sánches, James sor mellé.
Szóval ha már nem hozunk extraklasszist, hanem legalább egy kategóriával lejjebb kell beérnünk, de így is rohadt sok pénzt kell kiadnunk, akkor inkább hozzunk el egy Sanét vagy Wernert, mint Pepét vagy akárki mást külföldről.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.05.15. 19:16

pussybuvar írta:@sandorbayern:
Én egyáltalán nem venném biztosra, hogy "klasszikus 10-est" akarnánk, azaz irányítót. James-t diszkontáron nem akarjuk megvenni, Thiago meg ki sem volt próbálva ott érdemben. Goretzka sem feltétlenül odavaló, ahogyan Müller sem. Dybala nem irányító, pályafutása nagy részét előrébb töltötte. Eddig csak Havertz merült fel, mint CAM, de vele kapcsolatban is mintha elhaltak volna a pletykák. Hozzáteszem, hogy idén ő is többet játszott kicsit hátrébb, mint korábban.
Pavard meg szerintem nem Kimmich helyére jön a jobb oldalra alapembernek. Legalábbis nagyon remélem, hogy nem. Én őt egyelőre olyan pozícióban tudnám elképzelni, hogy egy jó erős csere, aki a védelem közepén és jobb oldalán is tud jól játszani, ami nagy fegyvertény lehet. Kimmich helyett badarság lenne betenni.

Kövezzetek meg, hogy megint ezzel jövök, de én még jobban ráállnék a német vonalra. Iszonyatosan elszálltak az árak és kisebb, de épp hípe-olt nevekért is 70-80 millákat kellhet kiadni. Na most ilyen Pepékért meg Ziyech-ekért hadd ne adjunk már ki ennyit.
Olyan német játékosok vannak, mint Tah, Kehrer, Brandt, Sané, Havertz, Werner, de akár Ginter, Draxler, Can. Ne mondja nekem senki, hogy akármelyikőjük is nagyobb lutri, mint Hudson-Odoi vagy Jovic és még sorolhatnám.
Régen megszívtuk mondjuk Poldival, Baumjohannal, Schaludraffal, Kurttal vagy Götzével, Weisernek inkább mi nem adtuk meg a lehetőséget. Viszont az elmúlt években szerintem kifejezetten jól sikerültek a német igazolásaink. Süle, Kimmich, Goretzka, Gnabry eléggé beváltak eddig. Legalábbis bátran odateszem egy Tolisso, Coman, Bernat, Sánches, James sor mellé.
Szóval ha már nem hozunk extraklasszist, hanem legalább egy kategóriával lejjebb kell beérnünk, de így is rohadt sok pénzt kell kiadnunk, akkor inkább hozzunk el egy Sanét vagy Wernert, mint Pepét vagy akárki mást külföldről.

Az első 6 év még rendben is van, de Ginter,Draxler, Can, már legalább egyszer bebizonyította hogy nem képes stabilan jó teljesítményre és arra hogy beverekedje magát egy nagy csapat kezdőjébe. Így ők nekem nagyobb lutri. A többiekben van fantázia, maximum a posztjuk telített,de azt gondolom, velük szóba is hoztak minket többször.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.15. 19:38

Persze, de nemcsak kezdőjátékosokra van szükségünk. Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy egy egészséges Draxlerrel rosszabbul járnánk, mint a folyton maródi Comannal. Ugyanez vonatkozhat a Can-Tolisso párosra.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.15. 21:28

Havertz mostanában jobb szélen is igencsak erős teljesítményt nyújt, őt a közeljövőben nagyon megkéne szerezni! Bár még csak 19, ráér jövőre is. (De akkor mindenképp!)

Tegyük fel, hogy Jamest mégsem vesszük meg, akkor a rá elkülönített pénzből érkezhetne Werner.
Sané nem hosszabbított a Cityvel, menni szeretne, állítólag a City bele is egyezett, hogy tárgyaljunk vele. Beleszámolván az eddig elköltött 80 milliót, van még a 200-ból 120. 80 körül ha érkezne Sané, még mindig lenne 40. Ami majdnemcsak fedezné Rodri árát. Ha pedig számolunk távozókkal is (Boateng?) akkor végképp.

Szerintem ezzel a Werner-Sané-Rodri 3-assal kész is lennénk.

Pluszban megemlíteném, hogy Sanchestől én még nem válnék meg. Sokkal több van benne szerintem, minthogy lemondjunk róla.

Az edző kérdésről még annyit, hogy ma felmerült egy név (Van Bommelen és ten Haag-on kívül), akire eddig nem is gondoltam, de látván a munkásságát, úgy gondolom, tudna újat hozni, csapatépítésben pedig kiváló! Ő pedig a Leipzig jelenlegi trénere, Ralf Rangnick. Ugye az ő helyét átveszi Nagelsmann, így felszabadul nyáron. Ergo annyira adná a dolog magát, hogy csoda, hogy eddig nem is gondoltam erre. A fiatalokhoz is nagyon ért.
procee

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.05.16. 10:00

procee írta:Havertz mostanában jobb szélen is igencsak erős teljesítményt nyújt, őt a közeljövőben nagyon megkéne szerezni! Bár még csak 19, ráér jövőre is. (De akkor mindenképp!)

Tegyük fel, hogy Jamest mégsem vesszük meg, akkor a rá elkülönített pénzből érkezhetne Werner.
Sané nem hosszabbított a Cityvel, menni szeretne, állítólag a City bele is egyezett, hogy tárgyaljunk vele. Beleszámolván az eddig elköltött 80 milliót, van még a 200-ból 120. 80 körül ha érkezne Sané, még mindig lenne 40. Ami majdnemcsak fedezné Rodri árát. Ha pedig számolunk távozókkal is (Boateng?) akkor végképp.

Szerintem ezzel a Werner-Sané-Rodri 3-assal kész is lennénk.

Pluszban megemlíteném, hogy Sanchestől én még nem válnék meg. Sokkal több van benne szerintem, minthogy lemondjunk róla.

Az edző kérdésről még annyit, hogy ma felmerült egy név (Van Bommelen és ten Haag-on kívül), akire eddig nem is gondoltam, de látván a munkásságát, úgy gondolom, tudna újat hozni, csapatépítésben pedig kiváló! Ő pedig a Leipzig jelenlegi trénere, Ralf Rangnick. Ugye az ő helyét átveszi Nagelsmann, így felszabadul nyáron. Ergo annyira adná a dolog magát, hogy csoda, hogy eddig nem is gondoltam erre. A fiatalokhoz is nagyon ért.

Ragnick csak átmenetileg lett a Leipzig trénere, egyébként ő a Sportigazgató és tudtommal Nagelsmann mellett is övé lesz az a szerepkör 2021-ig szerződése is van. Illetve, ő mit tett le edzőként ami miatt ő kéne nekünk? Schalkénál volt egy jó időszaka, ami kupa győzelmet ért, azóta pedig két osztrák bajnoki cím után a Lipcsét építi de mint sportigazgató. 60 éves ő már nehezen fog fejlődni és sose dolgozott sztárokkal. Őt inkább Salihamidzic helyén lehetne elképzelni. (Persze szép amit idén a Lipcsével csinált)
szabi90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.05.18. 21:50

Most a sokat hangoztatott edzői filozófiától -ha lehet ilyet- függetlenül, úgy gondolom, hogy előre, ha sikerülne a Sané, Werner(akivel kapcsolatban vannak fenn tartásaim) duót megszerezni, ezáltal Müller helyét is egzaktabbá tenni, akkor lenne egy komoly támadó részlegünk: Lewandovskival, Sanével, Comannal, Wernerrel, Müllerrel, Gnabryval. Ráadásul azért valamennyire a center pozíció pótlása is meg lenne , ahogy a szél játék, vagy 3 csatáros rendszer is. Így az itteni keretre alkalmas 4-2-3-1; 4-3-3 vonalon maradva sikeres lehetne a csapat. Én a 3 védős rendszer ellen sem vagyok, mert látok benne rációt, főleg, hogy a keret is módosult pl -43 évvel ezelőtthöz képest, és a foci is változott.

Számomra a kp is kérdéses, ezért onnan kéne jó sok pénz a csapat felépítéséhez főleg, ha 4 védős lesz a rendszer, és az igazolásokat is figyelembe veszem , akkor Kimmich kp-s szerepeltetését továbbra is meggondolnám. De a Rodris hír sem rossz, de nem hiszem, hogy onnan tudnánk még egy embert hozni. Végleges mérleget nyilván a nyár végén fogunk tudni vonni, és annak tekintetében értékelni.

James szerintem távozni fog innen, Dybala szintén túl van a realitáson, ezért írtam a Sané-Werner kettőst. Egy jó taktikával, Sané, Lewa klasszisával, Coman Gnabry lendületével, és Müller tapasztalatával, és megtalált helyével, amivel jól segíti elől a társakat jó lehet a csapat, és ez meg is valósítható. Védelem tekintetében Hummels nálam maradna, Pavard, és Hernandezzel a szélen és belül is meg lenne a minőség.

Boa eladása szerintem egyértelmű. A kérdés az eladási ára.Számomra a 35-40 körüli összeg idén is az alja. A kp-ról kéne jól eladni. Sanches ma emberileg nagyot nőtt a szememben, ahogy eddig sem azzal volt a baj vele. De lehet sajnos, ahogy korábban írtam meg kell válni Tőle. Így, ahogy írogatok a tavalyi igazolási kihagyással, és Kovac kinevezésével nagyon sok megoldásra váró feladat van, gyakorlatilag olyan helyzetbe kerültünk, hogy a kp is megtippelhetetlen számomra jelenleg. A támadó részleg kapcsán, úgy gondolom amit írtam az egy járható út lenne, de itt tényleg várni kell még az ötleteléssel is.

Illetve a Boa, Rafinha, Robben, Ribery, James sor távozásával a fizetési keret lehetőségek is megnőnek.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: airwin8 » 2019.05.19. 07:48

Szerintem Boa menni fog.Tegnap amikor átvettük a salátást,mindenki örült és ugrált,és örült,csak ő állt hátul és semmi öröm nem volt az arcán.Nem tudom feltűnt e valakinek ez,de szerintem ez a testbeszéd sokat elárult.Sajnos ő a leggyengébb láncszem ebben a védelemben,Süle,Mats is előrébb jár.Pavard és Lucas Hernandez sem azért jön hogy üldögéljen,ebben a sorban ő nem sokat játszana szerintem,rotációsnak meg nyilván nem marad,főleg hogy amúgy más csapat védelmében simán lehetne kezdő.Sajnos az utóbbi időben több fotót látunk róla sztárokkal mint jó teljesitményt a pályán...kár érte.kell a frissítés a keretbe.Sané kiváló lenne,szerintem Werner nem annyira magas szint.Az ilyen Pepe félék nekem nem jönnek be,volt egy jó szezonjuk és 80+ milliókért akarják eladni egyből.Szerintem egy jó szezon a francia kb egycsapatos ligában nem szint.Vki írta hogy minden idők egyik legnagyobb igazolási költekezésére készülünk és ilyen egyszezonos Pepe van képben..miközben pl Hazard +20millióért megy a realba...hát nem tudom,de minimum elgondolkodtató.
Grat a bajnoki címhez,reméljük a kupa is meglesz.
Remélem Rafi ott játszik majd....
airwin8

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.19. 19:44

.Az ilyen Pepe félék nekem nem jönnek be,volt egy jó szezonjuk és 80+ milliókért akarják eladni egyből.Szerintem egy jó szezon a francia kb egycsapatos ligában nem szint.Vki írta hogy minden idők egyik legnagyobb igazolási költekezésére készülünk és ilyen egyszezonos Pepe van képben..miközben pl Hazard +20millióért megy a realba...hát nem tudom,de minimum elgondolkodtató.

Na, ezt nagyon jó, hogy leírtad, én is hasonlóan gondolom, mert tényleg irreális az, hogy egy szezon után 100 millákat kérnek fiatalokért... Persze nem kizárható, hogy bármelyik világklasszis lesz, ezt sem mondom. Azonban pl. ha még a Hazardos transzferen kívül megnézzük, hogy Brandt 25 millióért vihető nyáron... Azért mindenki érzi szerintem, hogy tényleg nem a "legtökéletesebb" ez a dolog, hogy itt tart a piac e tekintetben...... S itt hozzá is tenném, hogy Brandt Bosz érkezése óta középen játszik, a távozó Jamesnál olcsóbb transzfer lenne, s azt hiszem hosszú távon (de röviden is) jobban beválna. Már csak azért is, mert szélsőként is remek. Az ő esetét igencsak érdemes megvizsgálni szerintem. Ha már úgyis szeretjük a diszkont igazolásokat... ;)
Pluszban szerintem Sanéért ha beajánlanánk 80 millát, azon már szerintem igencsak elgondolkodna a City! Százszor inkább ő, mint egy Pepe...
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb