Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.07.09. 17:39

Látva az unortodox taktikai elképzeléseket (haha),a tisztelt adminokat/ szerkesztőket arra kérném, hogy egy hetente frissülő taktikai elemző rovatot be kellene vezetniük .Pl.azt szépen ki lehetne mutatni,hogy Pep hogy zárta le Sané mozgásterét kifejezetten a vonal és a box közötti egy az egyekre,hogy ne kelljen a labda folyásában felvállalnia a kockázatot,hogy Sané próbálkozzon kulcspasszokat adni. Khm.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: procee » 2019.07.09. 18:10

Kozi31 írta:
procee írta:Én még kivárom a végét, de engem pont, hogy a mostani nyilatkozatok kicsit megnyugtatnak.
Ha Henrichs vagy Cancelo érkezik a védelembe, s esetlegesen Boateng is távozik akkor így állunk:

Rafinha->Henrichs/Cancelo
Hummels->Hernandez
Boateng->Pavard

Tehát a létszám megmaradna, a fiatalítás megtörténne, hogy valójában a potenciál mit rejteget ez esetben, a pályán derülne csak ki.
Ha Boa mégis marad, az még külön jó.

Szélső kérdésben pedig egyértelmű hogy Sané a prioritás. Ha ő nem jön össze akkor Dembelé.
Ha egyik sem, akkor érkezhet az Everton/Bergwijn/Carrasco/Ziyech/Draxler/Pepe stb. vonalból valaki. A lényeg, hogy top szélsők élveznek prioritást.

James pótolva is van így, hogy Tolisso felépült. Benne én a jövő nagy vezérét látom egyébként, szerintem igazi klasszissá fog érni.

Szóval ha érkezene egy Sané-Henrichs duo, már derűlátóbb lennék sokkal.

Top szélső???? Na ne nevettess.Everton, Bergwijn, Ziyec még lehet, a többi kiegészítő emberek egy top klubban!
Sané alapvetően irányító poszton fog játszani, hacsak nem áldozza oda be Thiagot. Müllert nem akarom a kezdőben látni!
Pavar jobb hátvéd Kimmich meg Martinez utód!

Ha próbálnád is értelmezni, amit írtam, akkor rájönnél, hogy a top szélsők alatt Sané-t és Dembele-t értettem...
Arra már nem is írok semmit, hogy Sanét irányítóként képzeled el...:D
procee

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.09. 19:04

Nem tudva, hogy kik fognak még érkezni és távozni, a hetek-hónapok óta tartó nyilatkozgatások viszont igen durva belső zavarokról árulkodnak. Alapszinten kell csak érteni a szervezetelmélethez ahhoz, hogy ezt lássuk. Teljesen érthetetlen egyébként, hogy egy ekkora forgalmú üzleti vállalkozásból ennyire kontrollálatlanul lehet Pistának, Jóskának, Ödönnek stb-stb. össze-vissza nyilatkozgatni.

Egyetértek Boscolahm-mal abban, hogy gyakorlatilag arra a védelemre költöttünk el cc. 80 milliót, amely ilyenkor egy éve még teljesen egyben volt, s amelyiknek az összetétele még néhány évig biztosan működőképes maradt volna, cserébe viszont kizárólag Kovacon múlott, hogy teljesen összezavarta. Vegytiszta rombolás, amit érdekes dolog fiatalításként eladni, hisz teljesen zavaros a hierarchia is, a követendő taktika is. Természetesen nem állítom, hogy rossz játékosokat vettünk volna, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy Kimmich-Süle-Hummels-Boateng-Alaba-Mai hatos ne lenne értékesebb, s pláne nem lenne komplettebb, mint a mostani hatos, amiből ráadásul Boa még el is pályázik.
Racilaci

HozzászólásSzerző: bodnár dávid » 2019.07.09. 21:37

Szerintem nem kell izgulni
Az eddigi nagy csapatok is csak azokat igazolták le, akiket szinte biztosra vehettük, hogy hol fogják folytatni
Pl: Hazard, Ramsey, esetleg Grizmann
Szerintem egy szélső támadó és egy szélső védő elegendő lesz pl: Sane, vagy Ünder és Hendrichs
Legkésőbb jövőre érkezni fog Werner is
bodnár dávid

Kedvenc játékos: Kimmich

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.07.09. 21:42

Sziasztok!

Kovac: "Ráadásul a piacon is nehezebb lett a verseny, most már szinte országokkal (City, PSG) versenyzik a Bayern mintsem klubokkal. A legjobb játékosok Spanyolországban és Angliában játszanak, ahol dupla- vagy tripla fizut is kaphatnak. A Bundesligának is nagyon nehéz emiatt, a Dortmund is javarészt ligán belül igazolt emiatt."

Most akkor van pénz vagy nincs pénz? Uli azt mondta, hogy mega giga pénzeket fogunk elkölteni, amolyan kassza és bank nyitogató összeget... tavalyi évben ezért is takarékoskodtunk és egy fillért se adtunk senkiért, hogy most megemelt büdzsével vágunk neki a piacnak... két éve semmi... Ráadásul Uli elmondta, hogy azért adtuk el Humit, hogy legyen pénz egy világsztár fizujára... (és akkor még nem is beszéltünk, Rafi, Robben, Ribery fizujáról, ami felszabadult)... tudom, jött Pavard és Lucas... na de azért engedtessék meg nem bohóckodni... Pénz nélkül és egy gyenge-közép szintű edzővel senki ne higgye, hogy mi az elitbe leszünk...
Még az előbbi hozzászólásom felsorolásából kimaradt pár név az igazolások terén: Joa Felix, Atleti (135 m), Grizman, Barca (kb. 120 m), Pogba erősen kacsintgat, Juve-Real, 99% hogy vált, MU is igazolt valakit 50 milláért, Lukaku, Inter (65 m) - megjegyzem én őt szívesen láttam volna nálunk. Viszont a rossz nyelvek azt beszélik, hogy Conte nem számít Icardira, és létszámfelettivé vált, szerintem, így akár olcsóbban lecsaphatnánk rá, mert őt is szívesen látnám... és ugye akiket már írtam a teljesség igénye nélkül (Hazard, Jovic, Rabiot, walesi gyerek a Juvéba, Rodri és még valaki a Citynél, akit mi is akartunk...) és még gondolom párat ki is felejtetem...
Szóval a lényeg, hogy Rumenigge szerint még alszik a piac... szerintem meg Ő...
Ja! Most olvasom, hogy Kovac meg próbálja lejáratni Hummelset?! Pár nyilatkozattal ezelőtt dicsértem meg érte Kovac-ot, hogy nyilvánosan nem kétszínűsködik és "szapul" senkit, most meg úgy próbálja beállítani Hummelst, mint aki betrottyolt? Úgy látom ez is kezdi átvenni a mostanában oly divatos Bayern sztájlt... Kovac! 80 milláért nem a padra szoktak igazolni, ezt mindenki tudja, és te magad jelentetted ki, hogy Lucas-al belső pozícióban számolsz, valamint, hogy Süle nálad az alapember belső poszton... akkor k*rva nagy matek kell hozzá, Humi-nak marad a pad... Szerinted Ő félkegyelmű bolond, és hogy erre nem fog rájönni soha? Kovac! Vagy az megvan, hogy egyszerre csak 11 játékost küldhetsz a pályára és nem tizenkettőt?
Kovac! Nekem meg az a véleményem, hogy te voltál besz*rva Hummelstől, mert féltél, hogy Ő megbuktathat, mert neki adnak is a szavára a játékostársak, a tiéddel ellentétben... Kovac... most nagyot estél a szememben, mint ember... mint tisztességes ember... szakmailag amúgy is egy nulla voltál nálam, de most a gerinced is meggörbült előttem...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.07.10. 08:03

Boscolahm írta:Sziasztok!

Kovac: "Ráadásul a piacon is nehezebb lett a verseny, most már szinte országokkal (City, PSG) versenyzik a Bayern mintsem klubokkal. A legjobb játékosok Spanyolországban és Angliában játszanak, ahol dupla- vagy tripla fizut is kaphatnak. A Bundesligának is nagyon nehéz emiatt, a Dortmund is javarészt ligán belül igazolt emiatt."

Most akkor van pénz vagy nincs pénz? Uli azt mondta, hogy mega giga pénzeket fogunk elkölteni, amolyan kassza és bank nyitogató összeget... tavalyi évben ezért is takarékoskodtunk és egy fillért se adtunk senkiért, hogy most megemelt büdzsével vágunk neki a piacnak... két éve semmi... Ráadásul Uli elmondta, hogy azért adtuk el Humit, hogy legyen pénz egy világsztár fizujára... (és akkor még nem is beszéltünk, Rafi, Robben, Ribery fizujáról, ami felszabadult)... tudom, jött Pavard és Lucas... na de azért engedtessék meg nem bohóckodni... Pénz nélkül és egy gyenge-közép szintű edzővel senki ne higgye, hogy mi az elitbe leszünk...
Még az előbbi hozzászólásom felsorolásából kimaradt pár név az igazolások terén: Joa Felix, Atleti (135 m), Grizman, Barca (kb. 120 m), Pogba erősen kacsintgat, Juve-Real, 99% hogy vált, MU is igazolt valakit 50 milláért, Lukaku, Inter (65 m) - megjegyzem én őt szívesen láttam volna nálunk. Viszont a rossz nyelvek azt beszélik, hogy Conte nem számít Icardira, és létszámfelettivé vált, szerintem, így akár olcsóbban lecsaphatnánk rá, mert őt is szívesen látnám... és ugye akiket már írtam a teljesség igénye nélkül (Hazard, Jovic, Rabiot, walesi gyerek a Juvéba, Rodri és még valaki a Citynél, akit mi is akartunk...) és még gondolom párat ki is felejtetem...
Szóval a lényeg, hogy Rumenigge szerint még alszik a piac... szerintem meg Ő...
Ja! Most olvasom, hogy Kovac meg próbálja lejáratni Hummelset?! Pár nyilatkozattal ezelőtt dicsértem meg érte Kovac-ot, hogy nyilvánosan nem kétszínűsködik és "szapul" senkit, most meg úgy próbálja beállítani Hummelst, mint aki betrottyolt? Úgy látom ez is kezdi átvenni a mostanában oly divatos Bayern sztájlt... Kovac! 80 milláért nem a padra szoktak igazolni, ezt mindenki tudja, és te magad jelentetted ki, hogy Lucas-al belső pozícióban számolsz, valamint, hogy Süle nálad az alapember belső poszton... akkor k*rva nagy matek kell hozzá, Humi-nak marad a pad... Szerinted Ő félkegyelmű bolond, és hogy erre nem fog rájönni soha? Kovac! Vagy az megvan, hogy egyszerre csak 11 játékost küldhetsz a pályára és nem tizenkettőt?
Kovac! Nekem meg az a véleményem, hogy te voltál besz*rva Hummelstől, mert féltél, hogy Ő megbuktathat, mert neki adnak is a szavára a játékostársak, a tiéddel ellentétben... Kovac... most nagyot estél a szememben, mint ember... mint tisztességes ember... szakmailag amúgy is egy nulla voltál nálam, de most a gerinced is meggörbült előttem...

biztosan olvassa amit itt írkálsz neki...
amúgy megbocsájts, de nagyon furdal a kíváncsiság. Te hány éves vagy?
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: airwin8 » 2019.07.10. 09:27

Érdekes hogy nem Véder Nagyúr van a sötét oldalon....ez jó.
Az is az hogy itt mindenki annyira belelat a dolgokba, tuti valami über okos belső emberek vannak itt akik nap mint nap ott ülnek Münchenben és itt kiszivarogtatjak a híreket nekünk.
Olvasni sok mindent.
Olvastam hogy állítólag Lewa kikotyogta valahol hogy Sane jön.
Én még mindig kívarok és nem esem kétségbe attól hogy az első héten nem váltották meg a világot.
Nyilván én is várom a nagy bejelenteseket, de nem hiszem hogy itt ennyire sötét a helyzet mint néhány embernek a 10millio edző és vezető országában...
Legjobban azért várom hogy igazoljunk valakit, mert kíváncsi vagyok mit fognak írni azok akik most toketlenseget kialtanak meg görbe gerinceket meg ilyen szuper dolgokat.
De biztos igazuk van, mert ők belsős emberek és ismerik Kovacot es Salit és a vezetoket... Így nyugodt vagyok mert ezek első kezbol kapott emberismereti anyagok....
airwin8

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.07.10. 11:48

Nincs itt bekötve senki Münchenbe. Egyszerűen csak van, aki továbblát a saját orránál, s emlékszik még a hónapokkal ezelőtti történésekre is, s nem csupán a ponttáblázatra hagyatkozik. Örülök, ha bárki bármiben reménykedik, s én is hangsúlyozom: még mindig sikerülhet jól az átigazolási szezon, de ezzel együtt tény, hogy az elmúlt 12-14 hónap komplett hazudozásnak és önáltatásnak tűnik a máig ismert tények tükrében.

Ami pedig a csapaton belüli hangulatot, Kovac hozzáértését, edzői hozzáadott munkáját illeti, arról egyre kevesebb vita folyhat mondjuk a még mindig nagyon diplomatikus Rafinha nyilatkozatának ismeretében. Eddig legalább Kovacról el lehetett mondani, hogy ha nem is bízik kb. senkiben, de legalább korrekt ember. Én is úgy látom, hogy a Hummels-eligazolás kapcsán lassan ez is töredezik.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.07.11. 09:10

Sziasztok!

Véder Nagyúr:

Szerintem a kor csak egy „adat.” Sok mindent nem tükröz. Nem ez határozza meg az emberi jellemet és az ember tapasztalatát (persze itt nem egy öt évesre gondoltam). Van egy rokonom, aki most 52 éves, nem csinál mást, reggel felkel, felrántja a zoknit térdig, rá szandált, beingázik a munkahelyére, ami 30 km. Közben nem olvas, nem hallgat zenét, esetleg valakivel beszélget a vonaton vagy alszik. Lehúzza a melóját, majd irány haza. Otthon sem nagyon beszélget senkivel, nem megy el csavarogni, csak egyből haza és begubózik. Esetleg beugrik egy boltba és bevásárol magának. Néha dumálgat a szomszédjaival és ennyi. Nincs is többre igénye. Félre értés ne essék, ez nem baj, Ő így éli az életét, és ugye mindenkinek egy élete van, és azt úgy élei, ahogy szeretné (meg sajnos ami az egzisztenciális határainkba belefér) és neki így jó. Volt középiskolás osztály- és szobatársam a koliban, szállodákat és éttermeket vezetett, majd megnősült és a feleségével úgy döntöttek, hogy egy év alatt körbe utazzák a földet. Egy évig nem dolgoztak, csak utaztak. De azért előtte is jártak itt, ott… Szóval Ő a munkája során is rengeteg élettapasztalatot szerzett/szerezhetett, emberi kapcsolatokat épített ki, és az utazási révén új kultúrákat ismerhetett meg, új szokásokat és rengeteg élményt gyűjthetett/gyűjthettek.
Kedvenc mondásom még a „Tiszteld a kort!”. Mikor ezt meghallom, mindig „befordulok.” Számomra valaki ennél nagyobb marhaságot szerintem nem is mondhat. Szerintem nem a kort kell tisztelni, hanem az emberi jellemet, az emberi szándékot. Lehet valaki 70 éves, és közben a legnagyobb háborús bűnös, kiirthatott egy fél országot, a másikat meg rabigába dönthette és lehet valaki csak 35 éves, de Afrikába utazgat ki probono, saját költségén és orvosi feladatokat lát és egyéb karitatív tevékenységeket, éhezőkön segít, nekik gyűjtéseket szervez stb. Szóval összegezve a locsogásom, az adott életkor magában szerintem nem biztos, hogy tükrözi az illető élettapasztalatát… és az emberi jellemét biztosan nem. A kért „adat” amit kértél 37 és a halál között ;)
Persze, hogy nem olvassa Kovac és többiek az itteni kommenteket, de itt le lehet vezetni a stresszt. Az ember kidumálja magából, amit gondol. Még mindig jobb, mint hazamész, berúgod az ajtót és lepofozod a családot ;)

AirWin8:

Rám számíthatsz, én mindig első kézből szállítom neked továbbra is az infókat ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.07.11. 09:48

Ennek a Bergwijnnek és az ügynökének a hozzáállása szimpatikus. Végre van valaki aki akarna is jönni. Talán a hollandok között Robben miatt amúgy is nagyobb a nívónk. Érdekes, hogy Pépé és az ügynöke is hasonlókat nyilatkozgatott még év közben, de nem igazán hajtunk rájuk.

Illetve az kicsit zavaró, ha Sané vagy Dembelé miatt nem ugrunk rá a hollandra szerintem 4 szélsőre van szükségünk és jelenleg kettő van.

Davies-t csak tegyük be Alaba cseréjének Bundes meccseken egyébként meg játszon a B-ben.
szabi90

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb