AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.05.17. 10:30

Szerintem az még a játékosigazolásoktól is nagyobb lutri, hogy így távolból, a fotelből megállapítsuk, hogy edzőként ki lenne ide alkalmas. Egyszerűen az információk olyan minimális arányával vagyunk tisztában, hogy ebben képtelenség bármit tisztán látni.

Kétségtelenül igaza van Spezialénak abban, hogy Jupp öröksége nehéz, egy Kovacnál tapasztaltabb edző is megkínlódott volna vele. Az is igaz, hogy néhány nagyágyú is bizonyította a közelmúltban, hogy kb. semmivel nem ért volna többet, mint egy B kategóriás BuLi-edző. Az is igaz, hogy bárki is jön, egy évnél többre lenne szüksége az építkezéshez.

Mindezek tükrében nem zárom ki a lehetőségét annak, hogy egy edzőtől egy éven belül, egy év után megváljunk, még akkor is, ha nincs kiemelkedő esélyes a helyére. Kovac nem fog itt két-három éven belül csodát tenni, tehát őrá kár építeni. Minden egyes hét, amit itt tölt, kárt okoz a klubnak, akkor is, ha a végén duplázik.

Ennek okait már többször - tán túl sokszor is - leírtuk:

- ez egy a BuLi-ban kiemelkedő keret, tehát egy duplázás önmagában kevés hozzáadott értékkel is összejön, kb. ezt látjuk most, ha szerencsénk van
- a duplázás úgy jöhet össze (ha összejön), hogy a meccseink nagy százalékát ezzel a kiemelkedő kerettel is igazán kínlódva, éppen csak nyertük meg - nem tudom, melyik edzőnél láttuk utoljára ennyit kényszerűen időhúzni a csapatot (őszintén szólva én két évtizedre visszatekintve sem emlékszem erre a jelenségre)
- még ehhez hozzáadódnak további, "sima", de épp halálunalmas találkozók
- és talán kell a második kezünk azok megszámlálásához, amikor felszabadultan és szépen játszottunk, de a két kezünk ehhez semmiképpen sem sok.

- ezzel szemben a csapat gerincét illetően semmi előremutató nem történt. Volt egy-két próbálkozás (Kimmich behúzása középre, Goretzka tologatása), de a szezon végére inkább csak visszastabilizálódtunk oda, ahonnan elindultunk (felfedeztük ismét Javit, megbíztunk ismét Müllerben stb.)
- ha már a csapat gerincében nem csináltunk semmit, akkor mondjuk egy-két apróbb húzást begyakorolhattunk volna - pl. hogy ne haljanak el a tucatjával kapott szögleteink, hogy Sanchez beállása esetén történjen valami, valami meglepő figura egy szabadrúgásra, távoli lövések szaporítása, két csatáros 20 percek, bármi-bármi. De hát semmi nem történt.
- a csapat egysége megbomlott, napi-heti szinten hallani elégedetlenségekről, feszültségekről - mindezt pedagógiailag nem tudta kezelni az edző
- az új játékosok közül egyedül Gnabry vált fixszé (ez azért önmagában is necces), viszont régebben hasznos és fontos alap- vagy kiegészítő emberek (James, Wagner, Boa) mentek totálisan a levesbe, miközben szinte végig rövid volt a kispad.

Tény, hogy egy alapvetően rendes, őszinte, lelkes és céltudatos figura ez a Niko, de ez így szerintem nagyon is karcsú. Nemcsak erre az idényre, hanem a jövőre nézve is.

Tehát váltani kell. (Igen, én már akkor váltottam volna, amikor a csapat egysége megvolt, csak épp az edző ellenében...)

Hogy kire váltani?

a., szerintem sokkal több jó jelölt van, mint amire mi gondolhatunk. Egyszerűen nem ismerjük annyira a piacot. Pl. amikor a Gladbach bejelentette, hogy elhozza Salzburgból Rosét, akkor a fejemhez kaptam, hogy tényleg, ő is milyen jó lett volna. A Salzburg szenzációs játékot játszott mindig, amikor láttam őket. Ilyen jelölt számtalan lehet. Szerintem Hütterről se nagyon tudtunk a Frankfurt előtt, márpedig ragyogóan beválni látszik.

b., Tuchel pl. egyáltalán nem égett meg a PSG-ben. A PSG egy nagyon fura tákolmány, amelynél új edzőtől elvárni a sikeres BL-szereplést az első évben sokkal nagyobb botorság, mint pl. a Bayerntől: van két csapatnyi sztárja, meg egy olyan bajnokság, amit 6 kiváló játékossal is simán be lehetne húzni. Na ezt oldd meg az ottléted hatodik hónapjában.

c., szerintem az teljes tévút, ha kizárólag azoknak a nevét dobjuk be, akik épp az idén sikeresek voltak. Eleve akkor nagyon kevés figura jöhet számításba, ráadásul a sikerük miatt épp nem is nagyon akarnak eljönni onnan, vagy elengedni onnan. Nem hiszem, hogy kizárólag ilyenekben lehet gondolkodni.
Racilaci

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.18. 16:31

Azért az megint nem semmi, hogy tőlünk újfent elvettek egy gólt, a Dortmund meg úgy vezet egy egyértelműen szabálytalan góllal, hogy videózták egy darabig, aztán megadták... :? :?
pussybuvar

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.18. 18:50

Azért ezek gyönyörű pillanatok voltak. Robben és Ribéry is betalált, nem is akármilyen gólokat szerezve. Gálameccs lett a vége, kár, hogy Trapp ilyen napot fogott ki.
Mindig elmondom, így most is, mennyire szívmelengető látni, ahogy visszatérnek a legendák az ilyen ünneplésekre. Lahmot, Schweinit, Schollt és Buytent hiányoltam, de egyébként jó sokan eljöttek most is. Külön kiemelendő, hogy nem disztingválunk az alapján, hogy anno kinek mekkora szerepe volt a klubnál, egy Kahn, Mattheus vagy Elber mellett simán megfér Demichelis vagy Ottl is. Az is nagyon jó, hogy minden korosztály képviselteti magát. Makkay-t alig ismertem meg, ő elég sokat változott a visszavonulása óta. :)

Kár Goretzka sérülése, mert így Rafinha nem tudott beállni. Lehet szidni-szapulni, de a mentalitása, és a klubhoz való hozzáállása alapján maximális tiszteletet érdemel. Szerintem játékosként sem volt annyira rossz, mint amilyennek sokan elmondják, más tekintetben pedig nagyon is jó figura.
Azért az stílszerű volt ahogyan Sánches a gólja után odafutott Robbéry-hez, jelképezve azt, hogy ezzel lehetővé tette a nyugodt becserélésüket. Ha már Renato, vessenek rám követ, de én tuti nem adnám el a srácot. Nagyon nem jött ki neki a lépés az ideigazolását követően, de még nagyon fiatal. Simán kölcsönadnám a BuLin belül, aztán majd látjuk.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.05.18. 20:37

Gratulálok a csapatnak a a sorozatban elhódított 7. Bundesliga címért, és összességében a 29. Német bajnoki címért!

Nagyon megható meccs volt. Ribery, és Robben találataira szavak nincsenek. Feltették a pontot az i-re. Köszönöm mind kettőjüknek az itteni munkájukat, és hogy nagyon sok boldog pillanatot szereztek nekem!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: procee » 2019.05.18. 21:14

pussybuvar írta:Azért ezek gyönyörű pillanatok voltak. Robben és Ribéry is betalált, nem is akármilyen gólokat szerezve. Gálameccs lett a vége, kár, hogy Trapp ilyen napot fogott ki.
Mindig elmondom, így most is, mennyire szívmelengető látni, ahogy visszatérnek a legendák az ilyen ünneplésekre. Lahmot, Schweinit, Schollt és Buytent hiányoltam, de egyébként jó sokan eljöttek most is. Külön kiemelendő, hogy nem disztingválunk az alapján, hogy anno kinek mekkora szerepe volt a klubnál, egy Kahn, Mattheus vagy Elber mellett simán megfér Demichelis vagy Ottl is. Az is nagyon jó, hogy minden korosztály képviselteti magát. Makkay-t alig ismertem meg, ő elég sokat változott a visszavonulása óta. :)

Kár Goretzka sérülése, mert így Rafinha nem tudott beállni. Lehet szidni-szapulni, de a mentalitása, és a klubhoz való hozzáállása alapján maximális tiszteletet érdemel. Szerintem játékosként sem volt annyira rossz, mint amilyennek sokan elmondják, más tekintetben pedig nagyon is jó figura.
Azért az stílszerű volt ahogyan Sánches a gólja után odafutott Robbéry-hez, jelképezve azt, hogy ezzel lehetővé tette a nyugodt becserélésüket. Ha már Renato, vessenek rám követ, de én tuti nem adnám el a srácot. Nagyon nem jött ki neki a lépés az ideigazolását követően, de még nagyon fiatal. Simán kölcsönadnám a BuLin belül, aztán majd látjuk.

Sanchest én sem adnám el, semmiképpen sem, ezt már többször is leírtam. Ma is bebizonyította, hogy simán van minimum Bundes szintű játékos, s mindezt kb. 0 játékidővel maga mögött. Igenis valahogyan játékidőt kell neki biztosítani! Fizikálisan erős, technikailag zseniális, lát is a pályán, robbanékony is és gólveszélyes. Hazsnálni kell, s gyémánttá csiszolódik ez a srác!

Rafinha felé pedig minden tiszteletem és köszönetem, igazi csupaszív játékos és ember! Nagy értéke volt ő a csapatnak!

A Robbery párosra pedig, s arra, hogy mit tettek a klubért, mindazzal együtt, hogy már csak egy Kupa döntő s az egész jelenségük történelemmé válik, nem találok szavakat... Köszönöm Istennek, hogy ennek a korszaknak a tanúja/részese lehettem! Egyszerűen nem tudom még felfogni sem.... Danke!<3
procee

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2019.05.18. 21:59

Sanches kapcsán: kölcsön adni lehet, ha itt marad akkor rizikót vállalni vele, de látnia kell az edzőnek benne, hogy képes mindenre. Testfelépítése, és technikája alapján mind a 4-2-3-1-es mind a 4-3-3-as felállásban illene, és mind védekezésben, mind támadásban lenne benne potenciál. Itt Én azt érzem, nem fogjuk tudni felépíteni Őt, azt gondolom túl hamar szúrnánk le. Minden meg lenne benne, de mégis sok kell, ahhoz, hogy ez realizálódjon. Meglátjuk. A rövid és közép távú tervek miatt, lehet el kell "tékolozolni" Őt, és mindenki jobban jár. Mondom meglátjuk. Félek, hogyha bevállaljuk kulcs pozícióban Őt, -ugyanis a kölcsön adáson túl Ő korban, stílusban az a típus, akivel csak így lehetne dűlőre jutni- akkor az első eladott labdái után nagyon meleg lesz alatta a talaj. Én szurkolok neki. Mindehhez nagyon jó edző is kéne. Ugyanis a taktikai felépítés körülötte, ahogy felemelünk, beépítünk egy játékost SEM mindegy.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2019.05.19. 02:05

Megérdemelték a legendák a gólokat :D Lewandowski mit ment a pályán, hogy a búcsúzók betudjanak találni. Demichelis Alaba találkozás nagyon szép volt. Végre szoros volt a bajnokság, ennek a címnek van értéke igazán!
Sanchezt meg James távozása esetén meg kell próbálni tízes pozícióban.
Kozi31

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.28. 06:35

Sajnos csak tegnap este tudtam megnézni a kupadöntőt, de nagy gratula a csapatnak, és persze az edzőnek is.
A sikerhez kellett Neuer is, remélem ezzel alaposan rácáfol azokra, akik már a leváltását sürgették. Kár, hogy Rafinha itt sem kapott lehetőséget, de nem volt egyszerű meccs. De Lewa, a szélsők és Thiago is remekül játszottak.

Werner egész jól mozgott, voltak szép megoldásai. Nem tudom egy topcsapatban mennyire állná meg a helyét, de szerintem ha lenne mellette valaki, hogy ne ő legyen az egyedüli csatár, akkor megfelelhetne az elvárásoknak. Mondjuk majd egy Müller vagy még Lewa. Az biztos, hogy mondjuk egy Lewa helyett kevés lenne, nem is olyan típusú játékos.

(Amúgy nem számítottam ekkora pangásra. Vhol elég beszédes, hogy egy megnyert döntő után napokig nem érkezik semmi reakció. Kíváncsi lennék mi lett volna, ha mondjuk kikapunk... :? )
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.30. 10:07

"(Amúgy nem számítottam ekkora pangásra. Vhol elég beszédes, hogy egy megnyert döntő után napokig nem érkezik semmi reakció. Kíváncsi lennék mi lett volna, ha mondjuk kikapunk... :? )" :D

Sziasztok!

Teljesen igazad van Pussybuvar! :)
Csak sajnos sosincs időm és energiám ideérni, majd próbálok többször kevesebbet írni, pedig mindig olyan sok minden kavarog a fejemben. Na abbahagytam a mentegetőzést ;)
Teljesen egyet kell hogy értsek az összes eddigi előttem „szólóval.” Az utolsó két meccsünk zseniális volt, kivétel nélkül mindenki. Extra motiváltan játszottunk! Csak azt nem értem, ha tudunk ilyen motiváltan is játszani, akkor hol volt belőlünk ez a tűz egész évben? Itt most mindenki oda tette magát kivétel nélkül.
Neuer. Azt a k…! Huh!! Ugye én már „temettem” de itt most olyat mutatott (kupadöntő), amire szerintem nem sokan képesek és ráadásul két extra mega giga nagy védést mutatott be és egy meccsen belül. Hol volt év közben? Itt is látszik, hogy itt aztán tényleg mindenki ott volt fejben és extra motivált volt. Na nekünk erre van szükségünk, de Manu most nem csak megütötte a beugró szintet, hanem messze túlszárnyalta. Ha ezt a formáját tudná nyújtani hosszú távon és sérülésmentesen… Valaki írta, hogy adna neki egy évet és meglátjuk… tényleg neki lesz igaza… Ez a mutatott játék után (védések, de überalles védések) nekem is beleültette a bogarat a fülembe… És még valami Neuer-al kapcsoltban… Vagyis inkább kettő… Első… Bajnoki cím ünneplése, salátástál átvétele… Megvan? Láttátok, hogy hogy leterelte a trófea átadásakor Mattheust az emelvényről? Zseniális volt :D
És a másik… Emlékszem mikor a Chelsea a BL döntőben megvert minket (hatalmas mákkal, vagy inkább mi vertük meg sajnos saját magunkat), és Terry vehette volna át a trófeát, de Ő kedves gesztust gyakorolt és odahívta Lampardot és ketten egyszerre emelték magasba a trófeát. Egy évvel később ugye mi hódítottuk el ugyan ezen serleget és Lahm vehette át a kupát elsőként, de Ő nem hívta oda Bastiant. Ez olyan „kellemetlen emlék” maradt benne, vagy hiány érzet vagy nem is tudom, hogy minek lehet nevezni, de örültem volna, ha megtette volna Ő is ezt a gesztust. Na most Neuer… Szerintem nem csak sport emberi mivoltát csillogtatta meg hanem emberileg is megsüvegelendő tett volt tőle, hogy átengedte a salátástál átvételének a „jogát” a három visszavonuló játékosunknak! Szerintem ez több, mint kedves gesztus volt, ezt jó volt látni. Amúgy az utolsó bajnokin zseniális gólokat szereztünk. És ez a sportriporter… Méhes Gábor… Te jó ég! Mekkora sületlenségeket tud összehordani… Amúgy sem tetszik már, hogy a Sport TV közvetíti a Bundásligát, mert ha a BVB-el egyszerre van meccsünk, mindig mi szorultunk hátrányban és az ember tapadhatott a netre, mert hiába van két adójuk a másikon ment a teke meg a darts stb. és egyéb fontos sportesemény. És amikor Sanchez megrúgta a fantasztikus gólját és elkezdett rohanni a saját, melegítő csapattársai felé megszólal a mi jó Gáborunk: „Vajon hova rohan Sanchez?! Még Ő maga sem tudja…” Azon agyaltam, hogy mit hihetett Gábor?
Még ami eszemben van… Boateng és Kovac esete… Azt hiszem ez a szoros végjáték és a kupadöntő (a végső megmérettetés) „össze-kovácsolta” a csapatot és az edzőt is… A játékosok (vagy egyesek) már nem „küzdöttek” Kovac ellen, hanem mindenki beállt a sorba a végső győzelem elérése érdekében. Teljesen egységet mutattak, semmi jele nem volt forrongásnak vagy széthúzásnak. „Elfogadták” Kovácot. Kivéve úgy tűnik Boat. Nagyon sajnálom az Ő esetét. Nem tudom, hogy mi lehettet a háttérben, ok és okozat, hogy eddig jutott ez a történet, de nem örülök, mikor Uli ilyeneket nyilatkozik, hogy Ő egy idegen test és húzzon ahová akar. Azért az éremnek mindig két oldala van, és eddig Boateng számomra pont az a játékos volt, aki mindig szimpatikusan nyilatkozgatott. És azt se felejtsük el, hogy többek között neki is köszönhetünk pár sikert. Ha Ulinak van vele valami baja, miért nem házon belül intézi el, miért kell a média felé ilyeneket nyilatkozgatni? Mondjuk egész évben amiket Uli kommentált a sajtónak… arrogánsan és sok ellentmondással tette…
Visszatérve Kovacra, biztosra veszem, hogy ezek után maradni fog. Abban is biztos vagyok, hogy Kovac is rengeteget tanult és sok tapasztalatot szerzett ezen év alatt, amiket jövőre remélem kamatoztatni is tud majd, de ezt még majd úgy is meglátjuk és úgy látom, hogy a játékosokat is meggyőzte már és maga mögé állította, akiket meg nem, azok meg úgy is távozni fognak. Szóval jövőre biztos hogy nagyobb lesz az összhang a játékosok és az edző személye között. Ettől függetlenül Kovacban még mindig nem érzem az „ERŐT” :) Én még mindig leváltanám. Nyertünk két serleget, de mégis hiányérzet maradt bennem. Anno még Perez a Real elnöke mondta, hogy a Realnak nem elég megnyernie a meccseket, hanem szépen is kell játszania. Ezzel én is így vagyok, csak Münchenben :D Jó, jó, hogy bajnokok és kupagyőztesek vagyunk, de a lejátszott kb. 50 meccsünkből kb. 5-ön játszottunk szépen (persze ez szubjektív mérce). És Kovacban én még mindig nem látom, hogy ezen változtatni tudna… Csapatépítésről meg nem is merek beszélni…
Igazolások. Mindig mondogatták, hogy a Bayern „lerabolja” a ligát. Ekkora egy marhaságot. Mi az hogy lerabolja? Egyrészt értelmetlen a kifejezés. Nézzük pl.: a Poolt. Ők gyakorlatilag a teljes Southamptont „felvásárolták.” Real, Barca mit csinál? Tán utánpótlására hagyatkozik? Szerintem mindenki azt vesz meg akit akar, és mindenkinek annyi az ára, amennyiért megveszik. Másik, az igaz ha belegondolunk, hogy teljesen szürreális, hogy ki mennyit keres, és ki mennyiért „cserél gazdát” közben meg emberek halnak éhen, de ebbe most ne menjünk bele, ez egy teljesen másik téma… És azt se felejtsük el, hogy a Bundesliga rajtjánál minket hátrébb soroltak és csak a másodosztályból startolhattunk és onnan kellett magunkat felküzdeni (egy város egy első osztályú csapat). Pl.: 1860 München nem kis forral indulhatott. Nézzük meg ki hol tart most.
Amúgy a Borussia idén zseniálisan igazolt eddig. 70 millát sem vertek el és három jó spílert sikerült igazolniuk. Mondjuk szerintem ebből csak Brandt Bayern szintű, őt meg ugye piszli csáré 25 milláért vásárolták ki (szerződésben rögzített kivásárlási ár). Leverkusenben nem kicsit foghatják a fejüket…
Mondjuk a sárgák szerintem mindig jól igazolgatnak, jó játékosokat vesznek nem is drágán, igazi klasszisokká érnek (pl.: Sahin-Madrid, Mikhitarian [le nem tudom írni…]-MU, Pulisic-Chelsea, Abumejang-Arsenal [szintén vannak problémáim, de nem guglizok] stb.), csak nem tudják őket megtartani. Kicsit olyanok, mint régen a Pool. Ők is jól igazolgattak, csak nem tudták megtartani a „kinevelt sztárjaikat” (pl.: Coutinho, Owen, Suarez stb.). Azonban szerintem ezen a „nézeten” változtatott Klopp, mert „épített” egy nemzetközileg is erős csapatot, ami inkább már vonzerő lett a játékosok számára, sem mint ugródeszka. Na ezt a fajta építkezést nem tudom Kovacrol elképzelni, és azt sem, ha a fejében esetlegesen van is valami terv, hogy hogy mit szeretne csinálni, és ez ütközne Uli, Rumenigge vagy Sali terveivel – ja bocs, Salinak nincsenek tervei, Ő nem Sammer, csak egy báb – akkor megharcolna értük, vagy konfrontálódna. Pl.: Sammer ezt megtette, mind Peppel, mind Uliékkal, igaz fel is mentették, vagy Ő maga dobbantott, mikor tele lett az a bizonyos rúd, és tovább állt egészségügyi okokra hivatkozva. Aztán mindenki ismeri a sztorit, „odacsapódott” a sárgákhoz és zseniálisan építkeznek, és jobbnál jobb labdarúgókat igazolgatnak…
Egy a lényeg, visszakanyarodva a topik igazi mivoltára, az utolsó két meccsen tetszett a játék, hozzáállás és az eredmények is ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.31. 08:43

Sziasztok!

Boateng ügy. Huh… Itt is biztos vagyok benne, hogy nem ismerjük 100%-osan a teljes történetet, csak esetlegesen a főbb vonalakat. Boateng számomra ismét szimpatikusan nyilatkozott és én továbbra is megtartanám. Ha ezek után maradna, szerintem egy mentálisan rendkívül erős embert kapnánk. Mondjuk szerintem Boateng mentalitásával eddig sem volt semmi probléma. Emlékszem mikor Messi a Vb-n leültette és gólt szerzet mellőle és terjedtek a mémek róla. Kérdezték, hogy erről mi a véleménye. Elmondta, hogy Ő is jókat nevet rajtuk, vannak benne nagyon poénosak és Messi egy az egyben bárkit meg ver, ezt pontosan tudja. Szerintem teljesen rendjén kezelte a történetet. Vagy, verbálisan bejelentkezett a cséká szalagért a válogatottban, hogy Ő is el tudná „viselni” ha az Ő karján díszelegne, de nem kapta meg, de ettől még nem hepciáskodott és vergődött, teljesen higgadtan fogadta a döntést. A másiknál már voltak anomáliák, mikor kitették a válogatottból a szűrét, de asszem ott kinek nem lett volna. Már Löw sem a régi… „kár érte… jó ügynök volt…” ;)
Átigazolások. Emlékszem egy nem régi esetre, Coutinho-éra. Mikor a Pool-ból a Barcába akart igazolni és már csak egy éve volt hátra a szerződéséből és nagy port vert maga körül, hogy márpedig Ő menni akar. Erre rá nem sokkal szerződést hosszabított, és aláfirkantott egy még öt éves kontraktust. Először nem értettem a dolgot, hogy mi van? Majd jött a téli átigazolási időszak és a brazil tovább verte a flasztert, hogy márpedig Ő menni akar. Először, ugye az villant be az agyamba, hogy ha menni akar, akkor minek ír még valaki alá öt évet? Azt hiszi, hogy ilyenkor a szerződése csak egy oldalú, és csak a klubra vonatkozik? A klub fizesse a fizetését, de ha el szeretne menni, akkor meg a klub engedje el? Hogy rá nem vonatkozik az az öt év, amiért odaszerződött? Aztán tovább gondoltam… egy újabb összeesküvés elmélet következik ;) … Mi van, ha klub leült egy picit elbeszélgetni Cutival és felajánlották neki, hogy öcsém. Télen, fél év múlva, mehetsz a Barcába, elengedünk, de Te cserébe, „tartozol” nekünk annyival, ha már kineveltünk, hogy aláírsz egy hosszú kontraktust, mert így jobban meg tudjuk fejni a spanyolokat és nem lennének monopol helyzetben a szerződésed korai lejárta miatt, de ha azt látják, hogy téged hosszú távú szerződés köt ide, akkor azért jóval többet kell tejelniük érted. Ha aláírod, Te is jól jársz, mert ígérem elengedünk, és mi is, mert bőven kapunk érted zsét. Cuti ugye aláírt, elcsendesedett, majd egy kis idő múlva újra hallatta a hangját, hogy menne. Lehet, hogy a neki szóban megígért „elengedés” filozófiáját megváltoztatták és közölték vele, hogy bocsi, mégis maradsz inkább nálunk, nem engednénk el, próbáld elfogadni a helyzetet. És ekkor Cuti ismét a „médiához fordult” és próbálta kierőszakolni a váltást. Persze a háttér sztorit a szóbeli megállapodást nem teregethette ki a sajtónak, az kicsit problémás lett volna. Persze ez is csak egy hipotézis az Ő átigazolásával kapcsoltban, de ilyet vagy hasonlókat simán el tudok képzelni. És így visszatérve Boateng ügyére, ki tudja, hogy pontosan mi is játszódhatott le, de ha tételezzük fel, hogy Tuchel, Kalle vagy Uli és Boateng hárman vagy négyen már kezet ráztak és megegyeztek szóban, Boa hazament csomagolni és már készült ki a reptérre, hogy utazik Párizsba aláírni a papírokat, meg orvosira stb., majd éppen bezárja maga mögött az ajtót, mikor csörren a telója,hogy bocs öcsém, mégsincs biznisz és maradsz, az lehet, hogy több mint kellemetlen szitu…
Kb. úgy tudom elképzelni, hogy elmegy az ember egy general kivitelezőhöz, mert szeretne házat építtetni, leülnek, átbeszélnek mindent, megegyeznek, kezet ráznak, majd mondja a kivitelező, hogy holnapra akkor legépeli a szerződést a megbeszéltek szerint és alá lehet írni. Eljön a holnap és megcsörren a megbízó telefonja, látja, hogy a kivitelező keresi telón. Felveszi, majd a kivitelező közli, hogy változott a terv és mégsem annyi lenne a garázs négyzetméter ára, hanem drágább. De holnapra kész a szerződés. Másnap ismét csörög a megbízónk telója, látja, hogy a kivitelező again, felveszi, majd közli a kivitelező, hogy mégsem annyi lenne, a nyílászárok ára, hanem a másfél szerese, de holnapra kész a szerződés… Na ezek után ugye ki bízna meg a kivitelezőben a továbbiakban? Mennyi a szavahihetősége annak az embernek, hol a bizalom? Boateng esetében is valami hasonlót tudok elképzelni, hogy ezek után, hogy bízzon meg a vezetésben, hiszen Ő ígéretet kapott, sőt mi több, már meg is egyeztek és kezet ráztak? Akkor ezek után ha valamit mond majd neki Kalle vagy Uli az valóban úgy lesz, úgy lehet, vagy már az is smafu? Nem akarom védeni Boatenget, egyrészt nincs is rászorulva :) másrészt a teljes történet megismerése nélkül szerintem nem is lehet, ugye ez csak egy vélemény. De a lényeg, Boateng mikor ilyet mond, hogy elképzelhető az is hogy maradna és megküzdene a csapatba kerülésért szerintem Ő azt komolyan is gondolta. Másik verzió… Persze mondják, hogy nagy gázsit keres és máshol lehet ezt nem kapná meg, akkor nem nyilatkozhatja le azt, hogy: „gyerekek még van hátra a szerződésemből, jól keresek a pénzemnél vagyok, és ezért még nagyon meg sem kell izzadnom, mert senki nem számít rám, szóval hétvégente akár mehetek golfozni is vagy vízisíelni is, mert az időmből az is kitelik…” ez lehet hülyén venné ki magát…
Boscolahm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb