Edzőkérdés

Re: Edzőkérdés

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.06.01. 13:54

Nem az alapjáték lecserélését hiányoltam természetesen, hanem azt, hogy bármit is beépített volna az elképzeléseiből. (Mondjuk a Gnabry-Coman posztcsere ilyen - ezt még a végén is láthattuk, tehát nagyjából ez az egy.)

Olyanokat írtam, nem akarom magam nagyon ismételni, hogy:
- a fix funkció nélküli, de ügyes cserejátékosaink nem kaptak semmilyen egyedi, egyéni taktikai feladatot (Sanchez pl.)
- szögleteink, szabadrúgásaink kombinációinak a száma finoman szólva is véges volt
- nemigen akadtak többcsatáros tíz perceink sem
- nagyon kevés begyakorolt, egy-egy meccsen elsütött, arra előkészített figurát láthattunk.

A nagy duplázás után itt vagyunk, s nem tudunk mondani három-négy olyan edzői húzást, lépést, ügyes váltást, ami Kovac nevéhez fűződik. Volt a rotáció, ami besült; volt a defenzivitásra való koncentrálás, ami statikussá és meddővé tette a labdabirtoklásunkat, miközben totál sérülékeny maradt a védelmünk.
Ha visszatekint az elmúlt évére, akkor full tékozlásként értékelheti Sanchez, Boateng, James, és a többiek sem lehetnek vele sokkal elégedettebbek (szakmailag - mert oké, a végén szépen csilingel a kassza, az rendben van).

És mi volt még pluszban?

Ha erre a kérdésre nem tudsz érdemben válaszolni, akkor a szememben a hozzáadott edzői értéke ennek a szezonnak közelíti a zérót. Mert azért az csak nem túlságosan komoly teljesítmény, hogy nem rohant a szezon végéig fejjel a falnak.
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.06.01. 19:28

Őszintén szólva engem eléggé zavar a csapattal, illetve edzővel szembeni igen erős kettős mérce.

Mit tett le az asztalra Kovac?

Hát mondjuk behúzta a bajnokságot, kupát és a szuperkupát. Ezt a 3-at egyidejűleg eddig egyedül a triplázós évünkben sikerült! Pep 3 évig volt itt, egyszer sem sikerült neki.

És ne gyere azzal, hogy ezzel a kerettel mi elvárható és mi nem, mert:

1) a Juve vagy a PSG sokkal jobban kiemelkedik a hazai mezőnyéből mint mi, aztán melyikük is duplázott? Ja, senki...
2) a tramsfermarkt adatai alapján egyértelmű, hogy a "keretelőnyünk" jelentősen csökkent az elmúlt években a közvetlen riválisainkkal szemben. És európai szinten is hosszú idő uán kiszorultunk a top10-ből. Nem hiába indult neki úgy a vezetőség az évenek, hogy ez egy átmeneti év lesz és nem tragédia ha nem nyerünk semmit...

És miközben ekézed Kovac-ot, leírod, hogy Tuchel szerinted nem bukott meg a PSG-ben!!
Hát végül csak elbukta a kupát, és a BL-ből a Pool-nál sokkal gyengébb ellenféllel szemben búcsúzott, pont úgy a legjobb 16 között mint mi.

És Pep mit is csinált amíg itt volt? Azt, hogy amikor Pool kategóriájú ellenfelekkel kerültünk össze a BL-ban, rendre ugyanazokat a hibákat követtük el? Hogy a világ legjobb jobb bekkjét beszuszakolta a középpályára? Vagy azt, hogy jól kontrázó csapatok ellen véletlenül sem rakta volna be Javit vkp-ra?

Az is egy kicsit visszás, hogy ahogy Pussy is írta a kupagyőzelem után síri csend volt a topikban...de ha kikapunk, mi lett volna itt...
ősszel még az ment, hogy már el is buktuk a bajnokságot. Az, hogy 9 pont hátrányból felálltunk, amire még sose volt példa...az persze megint senkit nem érdekel...pedig azért valahogy össze kellett tartani a csapatot, amikor hétről hétre hozni kellett az eredményeket...

Amikor a csapat hozta a 6-0 meg 5-1-es eredmlnyeket, akkor is nagy k*ss volt...aztán ha a csapat nem játszott lehengerlően, vagy ne adj isten ikszelt, akkor meg aztán rögtön ment a "hülye Kovac"...

És nyilván azt nem lehet elsimerni Niko-nak, mint csapatépítést, hogy a Robbery duó-ról átállította a támadójátékot a Combry duóra (nem is eredménytelenül, ha visszaolvasod összeszedtem a rúgott gól statjainkat)...beépítette Goretzkát...Thiago-nak talált egy hátravontabb mélységi irányító posztot...

De olyan hülyeségekkel meg tényleg jöjjünk már, hogy Sanchez vagy Daviest ilyen kihegyezett bajnoki hajrában nem építettük fel jobban...egyébként azért Sanchez összességében valami 30 meccsen lépett pályára...
speziale

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.06.01. 21:49

A csapat nagyon korán kiesett a Bl.-ből,ezért minden energiájával a hazai frontra koncentralhatott.Ilyen utoljára Andries Jonker beugro edző idején történt meg,és akkor is sikerült a teljesen szétesett csapatnak az erők koncentrációja miatt a Bl.helyre beevickelni.
Hozzáteszem az a kicsi plusz teher,ami a kupameccsek miatt megvolt már egészen kis terhelese után is ereztette a hatását (pl.a Nurnberg elleni vallalhatatlan meccs a Werder elleni kupameccs után) .
Egyáltalán nem vagyok arról meggyőződve, hogy Kovac le tudna zokkenomentesen navigalni egy olyan évadot, ahol a Bayernnek sikerülne a Bl.4-be érnie (ez már magában siker lenne-tehát vhol a 22-es csapdája a dolog,de nyilván érthető amire gondolok)
sandorbayern

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.06.01. 23:10

Szerintem azért erős, hogy a mostani idény eredményét egy olyanhoz hasonlítod, amikor 65 ponttal értünk oda a 3. helyre.
amikor most 9 pontos hátrányból fordítottunk egy olyan Dortmund ellen, akik minden idők 2. legerősebb idényét produkálták (10/11-ben 75 ponttal lettek bajnokok), és akik még jobban a bajnokságra koncentrálhattak mint mi

Egyébként meg Ancsa 1 fordulóval vitte tovább a csapatot, mégse tudott duplázni..nem hiszem, hogy pont az a plusz 2 meccs az ami annyival nagyobb terhelést jelent, főleg, hogy akkor meg a Buliban "lébecolhattunk" kicsit

A Werder elleni dupla meccsből meg szerintem nem feltétlenül mutatja, hogyan bírtuk volna a nagyobb terhelést. Vesd össze a február végi-március eleji sorozattal..

Pool elleni odavágó, Hertha elleni bajnoki és kupameccs, majd jöttek a gálázások: Gladbac, Wolfsburg, majd a Pool elleni visszavágó ésa Mainz elleni 6-0

Azt se felejtsük el, hogy a keretben is voltak azért komoly gondjaink. Tolisso szinte az egész évet rehabon töltötte...Robben is egy fél évet...James is sokat volt sérült tavasszal...a helyzet az, hogy ki kell jelenteni: igenis, az idei kerettől nem feltétlenül lehetett azt elvárni, hogy bírja az év végig a 3 frontos harcot..de ezzel szerintem a vezetőség is tisztában volt, nem feltétlenül mondták, hogy ez egy átmeneti év lesz
speziale

HozzászólásSzerző: dani15 » 2019.06.01. 23:57

speziale írta:Őszintén szólva engem eléggé zavar a csapattal, illetve edzővel szembeni igen erős kettős mérce.

Mit tett le az asztalra Kovac?

Hát mondjuk behúzta a bajnokságot, kupát és a szuperkupát. Ezt a 3-at egyidejűleg eddig egyedül a triplázós évünkben sikerült! Pep 3 évig volt itt, egyszer sem sikerült neki.

És ne gyere azzal, hogy ezzel a kerettel mi elvárható és mi nem, mert:

1) a Juve vagy a PSG sokkal jobban kiemelkedik a hazai mezőnyéből mint mi, aztán melyikük is duplázott? Ja, senki...
Jahh a juvé-nál ki is rúgták (hivatalosan közös megegyezéssel szerződést bontottak) Allegrit mert nézhetetlen szart produkált az utóbbi évekhez képest! Na ez a nem mind1!

2) a tramsfermarkt adatai alapján egyértelmű, hogy a "keretelőnyünk" jelentősen csökkent az elmúlt években a közvetlen riválisainkkal szemben. És európai szinten is hosszú idő uán kiszorultunk a top10-ből. Nem hiába indult neki úgy a vezetőség az évenek, hogy ez egy átmeneti év lesz és nem tragédia ha nem nyerünk semmit.
Nem csak azért csökkent az "keretelőnyünk" mert a riválisok fejlődtek jobb játékosokat igazoltak stb... hanem a keret rangidős része kiöregedett másik része formán kívüliek lettek a maradék meg 1-2 kivétellel nem fejlődött semmit! ...és ez kibaszott nagy probléma hogy se csapat se egyéni szinten nem mozdultunk előre!

És Pep mit is csinált amíg itt volt? Azt, hogy amikor Pool kategóriájú ellenfelekkel kerültünk össze a BL-ban, rendre ugyanazokat a hibákat követtük el? Hogy a világ legjobb jobb bekkjét beszuszakolta a középpályára? Vagy azt, hogy jól kontrázó csapatok ellen véletlenül sem rakta volna be Javit vkp-ra?
Abban igazad van h ilyen ökörségeket csinált amelyeket a mai napig nem vetkőzött le, de azt neked is tudnod kell h az akkori keret össze játékosa lenyilatkozta akár többször is h nála fejlődött a legtöbbet! Tény h túlzásba vitte a tikatakát de a csávónak volt elképzelése és 10 emberrel is tudott a csapat olyan futballt letenni az asztalra h kalap emelés jár érte és nem 1 ilyen foskazlat kell végigszenvedni folyamatában!

Az is egy kicsit visszás, hogy ahogy Pussy is írta a kupagyőzelem után síri csend volt a topikban...de ha kikapunk, mi lett volna itt...
ősszel még az ment, hogy már el is buktuk a bajnokságot. Az, hogy 9 pont hátrányból felálltunk, amire még sose volt példa...az persze megint senkit nem érdekel...pedig azért valahogy össze kellett tartani a csapatot, amikor hétről hétre hozni kellett az eredményeket...

Tudod minden nézőpont kérdése ahogy ez is.... a 9 pontos hátrány ledolgozni 1 olyan csapattal amely alapjáraton is megnyeri a bundesligát pusztán a játékosminősége révén 1 olyan BVB ellen amelynek a gerincét nagyon fiatal és nagyon rutintalan húzóemberek adták.... törvényszerű volt h beérjük őket még 1 ilyen latymatag bundesben is szigorúan nemzetközi mércével mérve mert már jó pár éve súlytalan a liga! Ezt a bundes idényt nem mi nyertük meg hanem a BVB bukta el... Én ezt a szezont spec nem tudom hova rakni.... dupláztunk hurrá meg miegymás na de csak ennyit tudott kihozni az edző ezekből a srácokból hát elég gáz! Lahm és Alonso is lenyilatkozta annak idején h a liga gyengülése akarva akaratlanul is kihat a BL-re mert nincs rákényszerítve a csapat a magasabb intenzitásra. A pool ellen letolt gatyával mentünk ki... és bírálta is elég sok játékos az edzőt h beszari taktikát erőszakolta rájuk.

Amikor a csapat hozta a 6-0 meg 5-1-es eredmlnyeket, akkor is nagy k*ss volt...aztán ha a csapat nem játszott lehengerlően, vagy ne adj isten ikszelt, akkor meg aztán rögtön ment a "hülye Kovac"...
Pepe idejében mi volt? vagy Jupp 2011-2012-idényben az ezüst szezonban? A vénhülye nem tud cserélni stb...

És nyilván azt nem lehet elsimerni Niko-nak, mint csapatépítést, hogy a Robbery duó-ról átállította a támadójátékot a Combry duóra (nem is eredménytelenül, ha visszaolvasod összeszedtem a rúgott gól statjainkat)...beépítette Goretzkát...Thiago-nak talált egy hátravontabb mélységi irányító posztot...
beépítette Goretzkát? mikor hol? Thiago-nak meg qrva szarul megy az a hátravont irányító hülyeség kb ugyanaz a dilettáns baromság mikor Pep Basti-t szerepeltette a 2 védő előtt-között! a "Combry duót" kezeljük helyén mind2 srác tehetséges sok mindent meg is mutattak magukból és emellett a korlátaikat is
dani15

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.06.02. 08:25

Szivesen hasonlitottam volna össze más időszakkal Kovac tevékenységét, de az a helyzet ,hogy 2011-et leszámítva a csapat mindig túljutott a nyolcaddöntős fázison.Ami a kupa+bajnoki dolgot illeti,minden 3napos terheles szemmel látható erőfeszítésébe került a csapatnak a Heidenheimmel bezarolag.
A transzfermarkt mint viszonyítási pont szintén ingoványos talaj,mert ezek csak iranyadatok,sem a transzferek,sem a teljesítmény esetén nem mérvadóak.
A Hoffenheim ,Leverkusen stb.színtű csapatoknal kivehetővé válik azonban ,amikor a kettős terheles megszűnik. Ezek a csapatok rögtön feltörtek a kozepmezonybol és komoly bajnoki statokat hoztak össze (nyilván a Hoff.esetén a tavalyi évre gondolok).
A nemzetközi kupameccsek nem a mennyiseguk,hanem a minoseguk miatt vesznek ki rengeteget a csapatokbol.
A tavaszi szezonra lebontva,ha döntőt játszik egy csapat ez mindössze 7 meccs a Bl.ben és 9 az El.ben,mégis hatalmas különbség van már a Bl.8 elérése (vagyis 4 meccs)és egy egy 16 közötti búcsú (2meccs)között is.
Lehet ezt ignoralni ,hiszen rögtön jönnek az érvek, hogy a Bl.gyoztestol kikapni nem szégyen, csakhogy én nem is ezt állítom. Az én állításom annyi,hogy nem tudjuk,mert nincs erre tapasztalati eredmeny,hogy Kovac egy komoly kettős terhelést hogy lenne képes kezelni,de vannak aggasztó jelek arra,(a rotacio csődje, a német kupameccsek erofeszitesei),hogy itt súlyos gondok lehetnek.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.06.02. 08:34

@dani15

Egyszerűen nem értem az érvelésed...

1) az, hogy a PSG vagy a Juve sem tudott duplázni, ezért hülyeség kijelenteni, hogy ez vagy az elvárás...erre hol ellenérv az, hogy Allegri megy a Juve-ból? Tuchel meg nem. So, what?
Egyébként meg Allegrit nem a "szar" játék miatt küldték el, hanem azért mert ott meg CR7 leigazolása után azt hitték, hogy egyenes az út a BL győzelemig...
De remélem nem azt akarod kihozni, hogy Allegri, aki történelmet írt a Juvéval, 5 egymás utáni Seria A és 4 egymásst követő kupagyőzelemmel,+2 BL döntővel, hogy szar edző lenne...megjegyzem a "hazai triplázás" ő neki is csak egyszer jött össze....és mostanáig nekünk is csak egyszer...ennyit arról, hogy mennyire lehet valamit elvárni...

2) a keretelőnyünk nem azért fogyott el, mert a mi keretünk értéke csökkent! Hanem azért mert a Dortmundé sokkal nagyobbat nőtt, mint a mienk. Ennek pedig kb. 2 oka van:
- a dortmundban azért olyan spílerek tolták, mint Sanco, Witsel, Hakimi vagy Pulisic, akiknak azért már komolyabb piaci értéke ven
- mi tavaly nyáron elhalasztottuk a szükséges beruházásokat a támadó részlegben. Ezt is leírtam, hogy ha Wener+Sané nálunk lett volna, akkor ugyanúgy benne lettünk volna az európai TOP5-ben, és a Buliban is az előző évekre jellemző lett volna a "keretelőnyünk"

3)

"a 9 pontos hátrány ledolgozni 1 olyan csapattal amely alapjáraton is megnyeri a bundesligát pusztán a játékosminősége révén 1 olyan BVB ellen amelynek a gerincét nagyon fiatal és nagyon rutintalan húzóemberek adták....."

és akkor visszatértünk, megint ahhoz, hogy ezzel a kerettel már megint hirtelen mi az elvárható...hol voltak ezek az elvárások a korábbi években? Az előző 2 évben nem nyertünk kupát...és a BL csoportból is csak 2.-nak jutottunk tvább...Pep-el sem nyertünk minden évben kupát, és ő meg a szuperkupát nem tudta egyszer sem behúzni...
A Dortmund teljesítményéről meg annyit, hogy minden idők 2. legjobb idényét produkálták (10/11-ben 75 ponttal lettek bajnokok)...Vagyis nem arról van szó, hogy a Dortmund totál szétesett volna és úgy hoztunk rajtuk 9 pontot...
meg az ő esetükben hirtelen nem érv, hogy nekik még kisebb volt a terhelés, hiszen a kupából is hamar kiestek

A Bl-ről: aztán az nagyon jó volt, amikor Pep alatt nem beszari taktikával álltunk ki aztán kaptuk a 4-0-t az Allianzban meg a 3-0-t a Nou Camp-ban...abba meg bele sem megyek, hogy ezekben a párharcokban a visszavágot rendre hátrányból kezdtük...na az mennyivel vlt jobb, mint most, amikor legalább X-ről idulhattunk??
Lehet azért hogy nem véletlen, hogy Kovac 3 év alatt a 3. német kupadöntőt játszotta, amiből 2-őt megnyert...lehet kicsit pragmatikusabb a hozzáállása az ilyen meccsekhez...
megjegyzem most ugyanúgy a későbbi BL győztes ejtett ki minket mint a triplázós évünk óta mindig...

4)

"vagy Jupp 2011-2012-idényben az ezüst szezonban? A vénhülye nem tud cserélni stb....."

ez msot megint mire érv? Én nem f*káztam soha Juppot...az meg aki megtette nem tudom, hogy mit mondott a triplázós év után...
pont az lenne a mondanivalóm lényege, hogy próbáljunk már meg kicsit objektívek lenni...Jupp-ból most mindenki csak a szépre emlékszik...az első döcögős szezonra senki nem akar (max a BL döntőre)...viszont Kovac-tól az első évében, amikor a vezetőség is kijelentette, hogy ez egy átmeneti év lesz a generációváltás beejezése miatt rögtön mindent elvárunk? Pedig hazai fronton mindent behúzott, ami ahogy írtam egyáltalán nem gyakori esemény...

5)

"beépítette Goretzkát?..."

Csak szólok, hogy Goretzka volt a 2. legtöbbet foglalkoztatott középpályás az idényben.(Müller ugyan 500 perccel többet játszott, de ebből ő kb. 950 percet szélső pozícióabn játszott nem a "szokásos" árnyékék/támadó kp-s pozícióban)
Thiago helyéről meg maradjunk abban, hogy nem értünk egyet...
A combry duóról: először is nekik ez volt az első évük így együtt. Másodszor: sak szólok, hogy a Combry duó idei teljesítménye 4450 perc alatt 39 kanadai pont...ehhez képest tavaly Robbery 4550 perc alatt hozott 32-őt...és aki nem látja Coman-on a fejlődést, illetve azt, hogy kezd működni a "kémia" a Coman-Alaba szárnyon az nem tudom, hogy mit néz...
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.06.02. 08:45

@sandor

Azért itt megint vitatkoznék...

A Schalke pl. semmenyire se tört fel tavasszal...de a Hofi is azért az idény végét rendesen elbaltázta pedig ott is régen nem volt 2-ős terhelés...
De a Dortmund-nak is a tavasza volt a gyengébb amikor már se a BL-ben se a kupában nem voltak érdekeltek...
A lever-nél viszont ne felejtsük, hogy edzőváltás volt télen...szóval nem tudom, hogy ott mi hozta inkább a javulást...

És természeten nem fekete-fehér a dolog...nem is állítottam, hogy Kovac a világ legjobb edzője...viszont annál szerintem sokkal-sokkal több tiszteletet érdemelne az eredménye alapján, mint amilyen f*kacunamit szokott itt kapni...

És talán azért azt se zárjuk ki, hogy sokat tanult a mostani idényből...
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.06.02. 21:29

Az olyan "érvekkel" nem igazán lehet mit kezdeni, miszerint a hazai tarolás egy elvárható minimum. Akkor le se kéne játszani a meccseket, adják oda a bajnoki címeket fixen nekünk, a Juvének, a PSG-nek, rendezzenek egy El Clásicot döntőnek a spanyolok, az angolok meg játszanak egy körmeccses csoportot 4 vagy 6 csapat között, aztán annyi.
Néha tényleg azt érzem, hogy nagyon hiányozna pár sanyarú kupamentes év ezeknek az elkényeztetett divatoknak, ami kicsit helyrebillentené az értékítéletüket. Talán utána sikerülne helyén kezelni és megbecsülni a sikereket. Amúgy azt is meg lehet nézni hol tart ma a MU, Chelsea, Milan, Inter, AtMa vagy Real...

Az is vicces, amikor azon megy a picsogás, hogy milyen hamar kiestünk a BL-ből. Nem tehettünk róla, hogy amíg mi csoportelsők lettünk, addig a Liverpool annyi meccset bukott a csoportban, amennyit nyert. Kloppót most az egekig lehet magasztalni, de a remek formaidőzítésének köszönhetjük, hogy a későbbi győztessel futottunk össze már a nyolcaddöntőben.
Jó, ez így persze túlzó, de akkor is figyelembe kéne venni, hogy nem rajtunk múlik mikor ki ellen kell játszani. A korábbi években is rendre kiestünk mindig az első értelmesebb ellenféllel szemben. Nem azt mondom, hogy ez felmenti az idei csapatot vagy Kovac-ot, de keresztre feszíteni talán nem kéne érte.

Azt is imádom, amikor a korábbi edzőket sírjuk vissza réveteg szemekkel, hogy bezzeg akkor minden milyen jó volt. Aha, Pepet is furkósbottal kergették el innen sokan. Én is kritizáltam eleget, szerintem is ideje volt megválni tőle, de sose mondtam, hogy rossz edző vagy idióta lenne. Sokan megtették, már az első félszezon után kicsapták volna.
Ahogy persze Juppot is. Ha ilyen éles szemű és türelmes lett volna a vezetőség is, mint akik most a horvátot ekézik, val.szeg sose tripláztunk volna.

Meg aztán milyen szerencse, hogy a nagycsapatok parádéztak idén a BL-ben, tele van edzői zsenikkel a piac. Mekkora eredményt ért el a Real, Barca, AtMa, Juve, MU, Chelsea, City, PSG, csak úgy tör előre a Roma, a Napoli, nagy visszatérésben az Inter, a Milan.
Bár igazából tudjuk, hogy Kloppón, meg most épp Pochettinon és az Ajax edzőjén kívül mindenki csak egy analfabéta dilettáns barom. Zidane is addig volt nagy zseni, amíg nem lett pofozógép a Madridból nemzetközi és hazai porondon is.
De szerencsére az emberek józan ítélőképességében lehet bízni. Végül is Kovac jelenlegi eredményeit majdnem 20 évre visszamenőleg egyedül Jupp tudta felülmúlni, ő is egyetlen egyszer, de azért rúgjuk ki a francba. Mert hát a játék fos volt.
Milyen szerencse, hogy korábban minden edző alatt parádéztunk. Kár, hogy nem lehet visszaolvasni mik mentek itt más edzők meccsei alatt anno. Ja, hogy mégis... hát akkor hajrá. Persze az is igaz, hogy csupa kutyaütő edző (Hitzfeld, van Gaal, Guardiola, Jupp, Ancelotti) volt itt, akiket nem nagy kunszt felülmúlni. Nekünk is menne, nemde?
pussybuvar

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.06.02. 22:22

1.én nem szoktam picsogni.Divatszurkoló sem vagyok ,akkor kezdtem szurkolni a Bayernnek,amikor a 6.helyen végeztek és a Dortmund nyomta éppen Bayern módban.
2.Állítsd azt teljes mellszélességgel,hogy a hazai teljesítményt nem befolyásolja a kettős terhelés vagy annak hiánya és akkor onnantól úgy fogom kezelni a véleményedet.Ha elolvasod amit írtam még csak expressis verbis állítást sem fogalmaztam meg,az aggályaimat viszont fenntartom.
3.Ami Kovac idei teljesítményét illeti,igyekeztem az eredményekre koncentrálni,mert az kézzelfogható és nem kihegyezni a dolgot a játéktervekre,az alapjáték erejére,a játékba nyúlás hatékonyságába,illetve az egyensúly akadozására olyankor,amikor az ellenfél határozott letámadó sémákkal próbál labdát szerezni.
4.Ami a Pool elleni visszavágót illeti,olyan hendikeppel indult Kovac,hogy azt senki(egy edző sem tudta volna áthidalni-Rafinha Kimmich helyett,Müller eltiltott.
5.Számomra pozitiv volt,hogy a keret lehetőségeit pontosan fel tudta mérni és alkalmazni az adottságait a labdarúgóknak.Gondolok itt elsősorban Thiagora,az újra magát idéző Müllerre,Goretzkára és Gnabryra.
sandorbayern

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők