A Bundesliga 11. fordulójában az Eintracht Frankfurt otthonában elveszítette eddig hibátlan bajnoki mérlegét a Bayern München. Pep Guardiola csapata egy szenvedős meccsen 0:0-ra végzett a csak is kizárólag a védekezéssel elfoglalt ellenfelével szemben.

Felállás: Az élet az "angol hetek" miatt mostanság nagyon gyorsan pörög a Bayernnél. Három nappal a Wolfsburg elleni (3:1) kupameccset követően Pep Guardiola csapatának már az Eintracht Frankfurt vendégeként kellett állnia a sarat a Bundesliga 11. fordulójában. Az ezidáig makulátlan címvédő - annak ellenére hogy a következő hét közepén az Arsenal ellen vív fontos BL-csoportmérkőzést - egyáltalán nem tartalékos csapattal vágott neki az Eintracht elleni mérkőzésnek.

A "farkasok" elleni találkozóhoz képest három helyen eszközölt változtatást a kezdőcsapatban az edző. Robben, Rafinha és Vidal került be Müller, Thiago és Alaba helyett. Elől összeállt a Costa-Robben-Coman-Lewandowski támadónégyes, ami már a mérkőzést megelőzőleg is óriási aggodalmakra adhatott okot az ellenfél köreiben. Sérültek terén az elmúlt időszakhoz képest sokkal jobb lett csapatunk helyzete. Mindösszesen Ribery, Götze, Rode és Bernat játékával nem számolhatott Guardiola. Az előzetes várakozásokkal ellentétben ugyanakkor Holger Badstuber végül nem került be a mérkőzés keretébe.

Neuer - Martínez, Lewandowski, Robben, Costa, Rafinha, Alonso, Boateng, Lahm (K), Vidal, Coman
Cserék: Ulreich - Benatia, Thiago, Kirchhoff, Müller, Alaba, Kimmich

Érdekességek:
  • - Csapatunk idén először lépett pályára David Alaba nélkül. Az osztrák válogatott játékos - akivel most csak csereként számolt Guardiola - eddig  a Bayern összes tétmérkőzésén pályára lépett a szezonban.
  • - Jerome Boateng 200. alkalommal lépett pályára a Bundesligában. A történet 2007 januárjában indult.
  • - Philipp Lahm a 450. tétmeccsét vívta a Bayern mezében.
  • - A Frankfurt úgy kapott ki a Bayern elleni utolsó hat bajnokiján, hogy ezeken gólt sem tudott rúgni. Az utolsó, aki gólt lőtt a Bayernnek, Sebastian Rode volt még 2011 tavaszán. Ez volt Rode első gólja a Bundesligában.

MeccsBeszámoló: Csak a szokásos. Nagyjából így is jellemezhetnénk az Eintracht Frankfurt Bayern elleni taktikáját. Armin Veh csapata ugyanis a legtöbb ellenfelünkhöz hasonlóan szintén a védekezésre fektette a legnagyobb hangsúlyt, ezáltal pedig a találkozó nagy részében a bajorok két masszív - saját térfeléről alig-alig kimozduló - védelmi vonallal találták szembe magukat.

A hazaiak deffenzív taktikája pedig olyanannyira bejött, hogy az első játékrészben mindösszesen egyetlen említésre méltó helyzetig jutott csak el az egyébként fásultan futballozó Bayern. A 11. percben egy bal oldalról érkező Robben beadás után Vidal közeli fejesét kellett Hradecky kapusnak a kapu fölé tolnia. Sokatmondó statisztikai adat az ellenfélről, hogy az első negyvenöt percben Lukas Hradecky kapus (30) találkozott a legtöbbször a labdával.

A szünet után némileg pörgősebb játékot láthattunk, Douglas Costa például néhány másodperccel a kezdőrúgást követően akár gólt is szerezhetett volna, a hazai portás azonban nagy védéssel korrigálta a védők hibáját.

Guardiola alig öt perc elteltével pályára dobta Müllert, akiért cserébe egy védőt, Rafinhát áldozott be. A még egy fokkal megerősített támadószekció és új taktikai felállás látszólag azonban a Bayernt zavarta meg, a mérkőzésnek ezen periódusában ugyanis több jó ziccert is ki tudott dolgozni az eddig kapura teljesen veszélytelen hazai alakulat.

A második félidő második felére Thiago és Alaba is érkezett, de legnagyobb bánatunkra ők sem tudták pályára hozni azt az átütő erőt, amire nagy szükség lett volna ma Frankfurtban. A Bajorok hiába vertek tábort az ellenfél térfelén, az Eintracht hiba nélkül védekezett, belekényszerítve ezzel Robben-ékat a komótos passzolgatásba. A végén a játékvezető még 5 perc túlórát is adott a csapatoknak a döntésre, Lewandowski révén azonban a Bayern csak egy lesgólig jutott. Guardiola fiainak játékából ma talán a kapuralövések hiányoztak a legjobban...

A végén maradt a 0:0, aminek talán mondani sem kell, a hazaiak örülhettek jobban. A Bayernnek ez volt az első pontvesztése az új Bundesliga szezonban. 10 győzelem után az első döntetlent játszotta a csapat. Ez a botlás azonban hamar elfelejtsük, amennyiben a csapat jövő szerdán otthon legyőzi az FC Arsenalt a Bajnokok Ligájában.

AKTUÁLIS MECCS: Sajnos azt, hogy ez a játékosok vagy az edző hibája...
szabi90 Oct 22 - 8:38

Átigazolási hírek: Én Can-nak nagyon nem örülnék, ugyanúgy padozna, sem a Poolba...
szabi90 Oct 12 - 10:17

Bundesliga: Azt nem tudom, mennyire instabil a BVB. Ha a tegnapi...
Racilaci Sep 23 - 11:58