Jupp rekorder lett, de Thiago megsérült | Besiktas-Bayern 1:3

Talán a vártnál is simábban alakult az isztambuli visszavágó, hiába csinált félelmetes hangulatot a hazai közönség, Henyckes csapat már a 18. percben megszerezte a vezetést Thiago által, a török csapat innen már nem tudott visszajönni. Összességében 8:1-gyel léptünk tovább a negyeddöntőbe.  Ezzel Jupp sorozatban a 11. BL-győzelmét húzta be, ami új rekord a kiírásban. Üröm az örömben, hogy az első gólunk szerzője, a nem régiben feelépült Thiago cserét kért az első félidőben - még nem tudni mennyire súlyos a sérülése.

Kezdő11:
 Az előző meccshez képest két pozícióban változtatott Jupp: Kimmich helyett Rafinha és Robben helyett Müller kezdett. A sok sérült miatt a mesternek amúgy sem volt most sok variációs lehetősége:

Ulreich, Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba - Vidal, Martínez, Thiago (James) - Ribéry, Müller - Lewandowski (Wagner)
Gólok: Vágner Love vs. Thiago, Gönül (ö.g.) és Wagner

JEGYZŐKÖNYV:

• 2. Perc: Nem az odavágón elért eredményt jöttünk védeni. Remek beadás után Vidal fejelhetett viszonylag tisztán kapura, bár végül elég messzire elkerülte a próbálkozás a kaput.
  • 10. Perc: Rafinha elleni szabálytalanságot követően Alaba szabadrúgását nehézkesen védte még a törökök kapusa, a kipattanóra Müller érkezett, de jócskán fölévágta a labdát.
  • 15. Perc: az odavágón elszenvedett súlyos vereség ellenére úgy tűnik a törökök nem adták még fel, motiváltaknak tűnnek bár igazán veszélyes támadásuk nem volt idáig. Most azonban Quaresmanak sikerült elvinnie a labdát Boateng mellett majd tette középre. Hummels tisztázott szögletre.
  • 18. Perc: GÓL! MEGVAN A VEZETÉS. Thiago zseniálisan érkezett Thomas Müller hajszálpontos beadására.
  • 25. Perc: Próbálkozik a Besiktas, jól járatták a 16-osunk környékén a labdát, majd végül középre is tudták tenni, Vidal azonban remekül védekezett és kapcsolta le a labdát.
  • 35. Perc: Gólszerzőnket, Thiagot sajnos le kell cserélni, reméljük kisebb sérülés csak. James Rodríguez a helyen.

+++FÉLIDŐ+++ Süle érkezik Hummels helyére a szünetben.

• 46. Perc: GÓL! Alig kezdődött el a második félidő máris 2 az előny. A Besiktas védője saját kapujába juttatja Rafinha beadását.
  • 59. Perc: Megvan a törökök becsületgólja. Wagner Love szerezte, miután szépen elszórakoztuk hátul a labdát..
  • 67. Perc: A Besiktas játékosai és szurkolói sem adták fel a reményt, hogy tisztes eredménnyel búcsúzzanak a BL-től, folyamatosan próbálnak támadásokat vezetni. Közben a Bayern kihasználja a 3. cseréjét is, Lewa helyen Wagner a pályán.
  • 80. Perc: Kezdetét veszi az utolsó tíz perc. Várhatóan nagyobb izgalmak nélkül csorog le a maradék idő, hiszen jó ideje a mezőnyben folyik a játék, nagyobb helyzet egyik oldalon sem volt.
  • 84. Perc: GÓL! Mégis tartogatott még eseményt a mérkőzés, Sandro Wagner beviszi a kegyelemdöfést.
  • 90. Perc: Nem változott az eredmény, maradt az 1:3, így a bajorok habkönnyen, 8:1-es összesítéssel lép tovább ellenfelén, a Besiktason.
AKTUÁLIS MECCS: Sanchest be kell fegyelmezni, hogy használható legyen mint focista. A...
Basti Sep 25 - 20:51

Átigazolási hírek: Nézve ezt a benfica meccset azért ha 2 év múlva...
Atesz12 Sep 19 - 20:41

Bajnokok Ligája: Bármilyen is a keretünk. Azt hiszem: most végre egy 18...
Kontár Béla Sep 6 - 21:50