Legázoltuk a Leverkusent | 6:2-vel a döntőben vagyunk!

Csodásan kezdődött a Bayer vs Bayern elődöntő, és csodásan is fejeződött be. Már a kilencedik percben 2:0-ra vezettünk a Leverkusen otthonában, s bár rövid ideig úgy tűnt, feléled az ellenfél, a fordulás után sima, fölényes győzelemmel jutott a Német Kupa döntőjébe Heynckes csapata - már-már sziporkázó focival. A berlini fináléban a Schalke-Frankfurt meccs győztesével játszunk majd.

#Felállás: A hétvégi tartalékos felálás után Jupp minden fegyverét bevetette a Leverkusen ellen és lényegében a legerősebb rendelkezésre álló kezdőjét küldte pályára:
Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba - Martínez - Robben, Müller, Thiago, Ribéry - Lewa

#GÓLOK:
0-1 Martínez| 0-2 Lewa | Bender 1-2 | Müller 1-3 | Thiago 1-4 | Bailey 2-4 | Müller 2-5 | Müller 2-6

#Meccs embere: Lényegében az egész támadó részleg remekül játszott, de két játékost külön kiemelnénk. A két(vagy három) gólt szerző Müllert és a remek mezőnymunkát plusz gólt és gólpasszt jegyző Thiagot, aki méltó kihívója lehet majd Jamesnek.

Leverkusen-Bayern statisztika

62stat

#JEGYZŐKÖNYV:
  • A párharc hatalmas irammal kezdődött, a bajor dominancia azonban egyből letette névjegyét, a 3. percben már meg is volt a vezetés: Boa ívelt be egy labdát az ötösre, Müller fejesét még nagy elánnal védte Leno, a kipattanót azonban Javi 16-ról a hosszú alsóba vágta. 0-1
  • Jöhetett volna a válasz a hazaiaktól, egy kontra után Volland bólintótt kapura, Sven azonban menteni tudott.
  • 10 perc sem kellett a duplázáshoz: Ribéry robogott el a bal oldalon, beadására Lewa érkezett teljesen üresen, így higgadtan helyezett a hosszú alsóba. 0-2
  • A két korai gól után talán kissé elkényelmesedtünk, a Lever pedig felébredt: negyed óra elteltével szépítettek a gyógyszergyáriak, nagy kavarodás után végül Lars Bender fejelt a hálóba. 1-2
  • A kapott gól után kissé nyugtatta a játékot a Bayern, labdtartással próbálták tartani az eredményt.
  • A korai találatok után mindkét csapat visszavett a tempóból, néhány helyzetet azonban még láthattak a nézők az első játékrészben: a legnagyobb viszont hazai részről érkezett, Ulreich a nap védését mutatta be Bellarabi lapos lövése után.
  • Végül aztán kihúztuk félidőig, így müncheni előnnyel vonultak szünetre a felek.
  • _
  • Félidőben frissített Heynckes, Rafi érkezett Alaba helyére.
  • A második játékrész 2 hatalmas Lever helyzettel indult: Ulreich ismét órási bravúrral mentett, először Volland, majd Bellarabi lövését hárította.
  • A válasz azonban rögtön érkezett részünkről, ráadásul újabb találattal: Thiago varázslatos labdájából Müller volt erdeményes közelről. 1-3
  • Az ellenfél sajnálhatta, hogy nem tudta kihasználni a lehetőségeit, pláne azt, hogy egy lesgólt is elvettek tőlük. A bajor henger pedig ismét beindult: egy óra után már 3 góllal mentünk, Thiago is betalált. 1-4
  • Nem kellett sok és jött az ötödik gombóc is a 64. percben: Rafi adta be laposan a labdát Robbennek, aki tisztán lőhetett, Müller viszont beleért a lasztiba, ezzel végleg eldőlt a továbbjutás sorsa. 1-5
  • Még egy becsületgólra futotta a hazaiaktól: Bailey szabadrúgásból szerzett gyönyörű gólt. 2-5
  • Kedvenceink nem adták fel, tartották a négygólos előnyt, jött a meccs 8. találata: 10 perccel a lefújás előtt Müller triplázott. 2-6
  • Jupp még tartogatott két cserét a végére: James és Süle jött be Müller illetve Hummels helyére.A végére így is futotta még pár vendég helyzetre, Leno azonban menteni tudott.
  • A Lever beesett a darálóba, Herrlich fiai végül bedobták a törölközőt. Így a Bayern színvonalas mérkőzésen, összességében komolyabb izgalmak nélkül, kiütéssel jutott be a berlini fináléba.
  • Döntős ellenfelünket holnap este a Schalke-Frankfurt (20:45) mérkőzés eredménye után tudjuk meg.
AKTUÁLIS MECCS: nagyon sok területen kell még fejlődni szakmailag Sanchesnek, ez tény....
Basti Sep 20 - 7:56

Átigazolási hírek: Nézve ezt a benfica meccset azért ha 2 év múlva...
Atesz12 Sep 19 - 20:41

Bajnokok Ligája: Bármilyen is a keretünk. Azt hiszem: most végre egy 18...
Kontár Béla Sep 6 - 21:50