Javi fejese döntött a sörmeccsen | FCB 1-0 MU

Túl nagy iramot nem hozott ez a tétnélküli párharc, hiába az ősi rivalizálás a két topklub között. Szerencsére a mieink jobban odatették magukat a teltházas és felújított Allianz Arénában, a sok lehetőség és De Gea parádé után Martínez fejesgólja döntötte el a találkozót. Játék képe alapján sikerült dominálni és helyzeteket kialakítani, a MU viszont egész mérkőzés alatt elveszettnek tűnt. Sok mindent ebből a felkészülési meccsből sem tudtunk meg, de legalább optimizmusra adhat okot az első tétmeccs előtt.

#KEZDŐK:

FCB: Neuer (C) - Kimmich (Rudy 72'), Süle, Hummels (Boateng félidőben), Alaba (Bernat 56') - Martínez - Robben, Müller (Lewandowski félidőben), Thiago (Rafinha 61'), Ribéry (Goretzka félidőben) - Gnabry (Coman 61')

MU: De Gea (Grant 78') - Darmian (Jones 65'), Lindelöf, Bailly (Smalling 51'), Shaw (Mitchell 78')- Andreas, Fred (Chong 78'), Herrera - Mata (Fonsu-Mensah 65'), Rashford (McTominay 65'), Alexis (C)

#GÓL: 1-0 Martínez (59')

#JEGYZŐKÖNYV:
  • Kovac 6 válogatott játékost is nevezett a kezdőbe, ami igen erőssé tette a felállást. Visszatért Neuer a kapuba, Kimmich, Süle és Hummels a védelemben illetve a Müller-Thiago duó a középpályán. Lewa és Goretzka csak a padon kedztek, James és Renato pedig kisebb sérülés miatt nem kerültek be a keretbe.
  • A felújított Allianz Aréna közönsége kitett magáért, hisz teltház (75.000 néző) fogadta a csapatokat. A mérkőzést a Bayern kezdte jobban és mint kiderült, később dominálta is azt a félidőig.
  • Az első helyzet a 7. percben érkezett: Kimmich lapos beadását Thiago vágta kapura 16-ról, De Gea viszont hárítani tudott.
  • A következő lehetőségre 10 percet kellett várni, negyed óra elteltével Gnabry is tesztelte a MU spanyol kapusát, eredménytelenül.
  • A Vörös Ördögök nem nagyon juttak el Neuer kapujáig, sőt labdabirtoklásban sem jelentkeztek.
  • Szünetig Javi és Süle lövésén kívül csak annyi történt, hogy a szurkolókból valaki bedobott egy papírrepülőt a pályára. Öltözőbe így gólnélküli döntetlennel vonultak a felek.
  • _
  • Félidőben 3 cserével frissített Niko, a bemutatkozó Goretzkán kívül Boa és Lewa érkezett a pályára.
  • A második játékrészben tovább folytatódtak a hazai ostromok: az új fiú rögtön veszélyeztetni is tudott, fejese viszont fölé szállt.
  • Az 56. percben kényszerű cserére is szorultunk: Alaba hátfájdalmak miatt jött le, Bernat váltotta.
  • Szűk egy óra játék után sikerült megszerezni a vezetést: Javi ismét gólt fejelt szögletből csakúgy, mint a PSG ellen. Közben Rafi és Coman is beállt, Thiago és Gnabry helyére. 1-0
  • Mourinho együttese a kapott gól után sem tudta felvenni a ritmust, sőt Goretzka majdnem beatalált a debütáló meccsén.
  • A végén Robben is rúgott egyet, de azt les miatt nem adta meg a játékvezető. Így maradt az 1-0 és a megérdemelt győzelem, a felújított stadion tehát győzelemmel debütált.
AKTUÁLIS MECCS: nagyon sok területen kell még fejlődni szakmailag Sanchesnek, ez tény....
Basti Sep 20 - 7:56

Átigazolási hírek: Nézve ezt a benfica meccset azért ha 2 év múlva...
Atesz12 Sep 19 - 20:41

Bajnokok Ligája: Bármilyen is a keretünk. Azt hiszem: most végre egy 18...
Kontár Béla Sep 6 - 21:50