Zsebben a szezon első trófeája | Frankfurt 0-5 Bayern

Hivatalosan is győzelemmel debütált Niko Kovac a Bayern kispadján, a csapat sikeresen vágott vissza a májusi kupadöntőn elszenvedett vereségért. A Frankfurt a horvát edző távozása után közel sem azt a játékot mutatta, mint legutóbb, sőt alig jutott el Neuer kapujáig, Lewandowski pedig minden kritikát cáfolva rátalált régi önmagára egy mesterhármassal. Kedvenceink macska-egér játékot űztek a hazai gárdával, kényelmes focit játszott, ebben pedig ideális partnernek bizonyult a gyengélkedő Eintracht. Müllerék többször is két-három passzból jutottak el az ellenfél kapujáig, amelyeket hatékonyan gólra is váltottakk. Ezzel meg is van az idei szezon első trófeája, mely jó előjel lehet a bajnoki rajt előtt.

#KEZDŐ: Neuer (C), Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Martínez - Robben (Coman 57'), Müller (Goretzka 64'), Thiago, Ribéry - Lewandowski (Wagner 71')

#GÓLOK 0-1  Lewandowski (21'), 0-2 Lewandowski (26'), 0-3  Lewandowski (54'), 0-4 Coman (63')

#JEGYZŐKÖNYV:
  • Kovac nem okozott meglepetést a kezdővel, a lehető legerősebb felállást küldte pályára. A MU elleni barátságos meccshez képest egyetlen változást rendelt el, Lewa ugyanis bekerült a kezdőbe. Sérülések miatt Boa, James, Sanches és Gnabry még a keretbe sem fért be.
  • A mérkőzés kissé álmoskásan kezdődött, mindkét csapat tapogatózva próbálta felmérni az ellenfél védelmét. A későbbi müncheni mezőnyfölény ellenére a gólhelyzetekre még várni kellett.
  • A csendes játékot egy bajor gól törte meg 20 perc elteltével: Kimmich beadását Lewandowski brilliánsan fejelte a frankfurti kapuba. 1-0
  • Gyakorlatilag két helyzetből perceken belül két gólt jegyzett a Bayern: újból lengyel csatárunk volt eredményes, Robben szöglete után ismét a hálóba bólintott. 2-0
  • A Frankfurt csak ímmel-ámmal ebickélt el Neuer kapujáig, nagyobb lehetőségeket azonban nem tudott kialakítani a hazai csapat.
  • 10 perccel a félidő előtt Müller még rászúrt egy labdát a hosszú felsőre, távoli lövése azonban mellé szállt.
  • Ennek ellenére óriási volt a különbség a két gárda között, a Bayern kényelmes előnnyel mehetett az öltözőbe.

• A második játékrész tulajdonképpen ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: Niko bandája továbbra is pazar játékkal dominált, a Frankfurt pedig csak futott az eredmény és a labda után.
  • Rögtön a szünet után Robben kínálta meg a kaput, ezt még védte Rönnow, később viszont már ő sem tehetett semmit: a második félidő elején Lewa mesterhármasa végleg megpecsételte a Frankfurt és a Szuperkupa sorsát is. 3-0
  • Az első bajor csere Robben-Coman szereposztásban érkezett az 57. minutumban. Jól is cserélt Kovac, a francia szélső ugyanis megszerezte a negyedik müncheni gólt. 4-0
  • Goretzka is kapott szűk félórát a hivatalos bemutatkozásra, Müllert váltotta a 64. percben. Közben az utolsó változtatás is jött bajor oldalon, a gólzsák Lewát Wagner helyettesítette.
  • A végére még némi kakaskodás is érkezett a frusztrált hazai játékosoktól, de végül beletörődtek a csúnya vereségbe. Thiago is feliratkozott a listára a hajrában. 5-0
  • A Bayern ezzel zsinórban harmadszor lett Német Szuperkupa győztes 2016 és 2017 után. Kovac pedig rögtön bezsebelt számunkra egy trófeát az első tétmeccsén. Sőt, ez volt minden idők  legegyoldalúbb eredménye ebben a sorozatban.
AKTUÁLIS MECCS: Attól függ, hogy ki mit játszik 3 vagy 4 védős...
Racilaci Dec 10 - 13:31

Te kit igazolnál?: Az az igazság, hogy azzal, hogy a játékosok egyre fitalabban...
speziale Dec 10 - 7:31

Arjen Robben: Robben bejelentette, hogy nem hosszabbít és jövőre elhagyja a klubot....
szabi90 Dec 3 - 10:22