Elszórakoztunk 2 pontot | FCB-Augsburg 1:1

Kovac rendesen felforgatta csapatát a hétközi fordulóra: a 3 védős rendszerrel (3-5-2 féleség) többek között lehetőséget adott Sanchesnek, Wagnernek és Gnabrynak és pihentetett néhány nagyágyút. A bajor csapat a meccs nagy részében könnyedén uralta a meccset, azonban csak egy gól lőtt, ez leginkább Wagner és Sanches rovására írható, és túl kényelmesen játszott, így az utolsó percekben az Augsburg váratlanul egyenlíteni tudott egy szöglet utáni kavalkádból. A Bayern szó szerint elajándékozott két pontot.

Kezdő11: A nagyágyúk (Lewa, James, Thiago, Ribéry) pihentetése mellett Niko egy kis kísérletezést is bevállalt és a szokásostól eggyel kevesebb védőt (Alaba) és eggyel több középpályást (Sanches) küldött fel a kezdőbe egyfajta 3-5-2-es vagy 3-4-3-as rendszerben. Sandro is kapott 75 percet.

Neuer - Kimmich, Süle, Hummels - Robben, Goretzka, Martínez, Sanches, Gnabry - Müller, Wagner

GÓL: 1-0 Robben | F.Götze 1-1

#JEGYZŐKÖNYV:

Kovac épp az Augsburg elleni bajor "derbin" érezte úgy, hogy ideje kissé tartalékosabb csapatot is pályára küldeni: ennek is volt köszönhető, hogy Alaba, Thiago, James és Lewy is csak a kispadon kapott helyett. Érdekes módon Gnabry helyett Goretzka játszott balbekk poszton, maradt tehát a 4 védős rendszer ezen a mérkőzésen is

• A korai Oktoberfest kellemes hangulatot bítosított a mai mérkőzésen, ennek ellenére az első 20 percben nem volt szurkolás a DFL elleni tiltakozás miatt.
  • Ennek ellenére mozgalmasan indult a meccs: előbb vendég helyzet érkezett, majd Müller lőtt egy jobb alsó kapufát a 7. percben.
  • Negyed óra elteltével már kezdtük érezni, hogy a Bayern átveszi a kezdeményezést, az Augsburg azonban fegyelmezett futballt játszott és próbált lassan építkezni.
  • A kezdeti próbálkozások után hiába jött meg a szurkolótábor hangja, a pályán lecsendesedtek a kedélyek.
  • Újabb helyzetre a 30. perc környékéig kellett várni, Wagner fejese viszont fölé szállt.
  • Igazán a félidő végét nyomták meg kedvenceink, de azt nagyon: 5 perc alatt 4 nagy helyzet is adódott, de hol az Augsburg kapusa, hol a pontatlan befejezés lett az útvesztőnk Sandro, Gnabry vagy épp Renato lövéseinél.
  • A vendégek kritikus pillanatokat éltek át a játékrész hajrájában, de valamilyen csoda révén sikerült kapott gól nélkül kihúzniuk a szünetig.
_
  • Niko rögtön a félidőben beküldte Alabát Goretzka helyére, így minden visszaállt a megszokott kerékvágásba hátul.
  • A második játékrészt tökéletesen kezdte a Bayern: Gnabry és Robben pazarul vezetett le egy kontrát, melyből végül a holland talált be a 48. percben. (1-0)
  • A gól után megszokott módon nyugtatta és kontolálta a játékot Kovac együttese, ezzel pedig rövid időre újból lehűlt az iram.
  • A második csere Ribéry személyében érkezett, aki Gnabry-t váltotta a 60. percben, majd később Thiago érkezett Wagner helyett az utolsó negyed órára.
  • Komolyabb lehetőségeket nem hozott a második játékrész, az Augsburg beletörődött a vereségbe, a Bayern pedig megelégedett a szűk előnnyel.
  • Ribéry ugyan bebíztosíthatta volna a 3 pont sorsát, de les miatt érvénytelenítették a gólját, maradt az 1-0. Nem sokáig sajnos, a kihagyott heyzetek után végül a semmiből egyenlítettek a vendégek: egy szöglet után Neuer meglepő módon ejtett ki egy "csemegelabdát", melyet végül korábbi ifijátékosunk, Felix Götze kotort a kapuba. (1-1)
  • Kedvenceink nem tudtak rákapcsolni a hajrában, így döntetlen lett a vége.
  • Csalódott lehet a csapat, hisz kézben volt a meccs, mégsem sikerült otthon tartani a 3 pontot.
  • A Bayern továbbra is veretlen 5 forduló után, de a mai ponthullajtás miatt már nem 100%-os. Azonban még így is vezetjük a tabellát, 2 ponttal a Bréma előtt.

NationalElf: A Bayern problémái mutatkoznak az Elfben is. Azt sem értem,...
procee Oct 15 - 19:22

AKTUÁLIS MECCS: A Bayern problémái mutatkoznak az Elfben is. Azt sem értem,...
procee Oct 14 - 10:40

Edzőkérdés: Tökéletes egyet értek! A 13-as BL győzelem után a világ...
speziale Oct 14 - 9:57