Elképesztő meccsen jutottunk tovább a Kupában | FCB - Heidenheim 5:4

Kezdő: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha (Coman) – Thiago, Goretzka – Müller, James (Lewandowski), Ribéry (Boateng) – Gnabry

Összefoglaló:
A kezdő sípszó előtt nagyjából mindenki könnyed esti labdázásásra számított a Bayerntől a másodosztályú ellenféle ellen. A 12.percben, Goretzka fejes gólja után még inkább ez volt az érzésünk. Egy perecre rá aztán mégis beütött a mennykő: Thiago elpasszolt labdája miatt Süle kényszerült sikertelen becsúszó szerelésre, amire a bíró elsőre sárgát, videózás után viszont pirosat kapott, igen kétséges ítélet keretében.
Az emberelőnyt és az erősen inogó védelmet gyorsan ki is használta az esélytelen csapat, először egyenlített majd félidő előtt meg is szerezte a vezetést. A szünetben aztán komoy fejmosás lehetett az öltözőben, plusz Lewandowski és Coman is beállt (James és Rafinha helyett). A lengyel csúscformában robbant be a meccsbe, előszür okos gólpaszt osztott ki Müllernek (2:2), majd Müller törleszette a tartozását Robert felé és alig több mint 10 percen belül már fordított is Kovac csapata - emberhátrányban (3:2). A bajor henger nem állt meg, és újabb remek akciók egyikéből Gnabry növelte az előnyt kettővel. (4:2)

Ekkor úgy tűnt, hogy game over és a Bayern behúzza a továbbjutást, de a vendégek másképp gondolták. A 75. percben a remeklő Glatzel szerzett újabb gólt az ismét gyengélkedő müncheni védelem "szorításában" (4:3), majd két percre rá jött az igazi hideg zuhany. Egy egyértelmű műesést a bíró rögtön befújt tizinek és a videóbíró sem változtatta meg az ítéletet, pedig a felvételeken jól látszott, hogy Hummels ugyan utánanyúlt ellenfelének, de sem lerántás, sem lökés nem történt. Glatzelt ez nem hatotta meg és belőtte az egyenlítő találatot. (4:4) A Bayern ezután rendesen rápörgött a góllövésre és a 85.percben ezúttal a másik oldalon szólt a síp. A heidenheimi védő kezezése miatt megítélt egyértelmű büntetőt Lewandowski értékesítette és ismét visszavette a vezetést, amit a meccs végéig ezúttal sikerüt is megtartani. (5:4). A Bayerb ezzel ott van a Német Kupa elődöntőjében.

Gólok: Goretzka, Müller, Lewandowski (2), Gnabry
Átigazolási hírek: Ha pedig már itt marad meg kell kapnia a lehetőséget...
szabi90 Aug 19 - 12:59

AKTUÁLIS MECCS: Most komolyan az egyenlítő 11esben mi a kérdés? Egy undorító...
Atesz12 Aug 18 - 18:56

Taktika, hadrend, felállás: 433 "Kezdjük azzal, hogy mik is az általános jellemzői ennek...
Atesz12 Aug 11 - 18:58