Pontvesztés a nyitányon | Bayern 2-2 Hertha

GÓLOK: Lewa (2x) illetve Lukebakio és Grujic

KEZDŐ11: Neuer (C) - Kimmich, Süle, Pavard, Alaba - Müller (Sanches 85'), Thiago, Tolisso - Gnabry (Davies 86'), Lewa, Coman

JEGYZŐKÖNYV:

Első félidő: A kezdőben mindössze egyetlen változtatást eszközölt Kovac a hétfői kupameccshez képest, a combsérülést szenvedő Goretka helyére Gnabry került a kezdőcsapatba. A mérkőzést a Bayern kezdte jobban és rögtön dominálni kezdett, ezt Müller veszélyes átlövése is jelezte a 7. percben. 2 percre rá a Hertha is eljutott az első lövésig Ibisevic révén, Neuer viszont könnyedén védte azt. Bő 20 perc után megtört a jég: Kimmich indított el tempósan egy támadást a jobb oldalon Gnabry elé tálalva, aki laposan gurította be a labdát középre, amelyet Lewandowski kotort be közelről Jarstein kapujába (1-0). A gól után még jobban rákapcsoltak a bajorok és óriási nyomás alá helyezték a "berlini falat", amely leginkább csak favágó módszerekkel tudta megállítani a támadásokat, a videóbíró azonban semmiféle vizsgálatot nem alkalmazott sem Lewa lerántása, sem Mittelstadt kezezése után. Az első játékrész végén pedig érkezett a hidegzuhany: a Bayern nem tudta újra gólra váltani nagyobb helyzeteit, a Hertha pedig kegyetlenül kihasználta ezt. Előbb egy szerencsés góllal kiegyenlítettek a 36. percben (1-1), majd 3 perccel később egy kiugratást követően Grujic a vezetést is megszerezte a vendégeknek (1-2). Így mindenki számára meglepő módon kedvenceink hátránnyal vonultak szünetre.

Második félidő: A szünet után a Bayern ott folytatta a játékot, ahol abbahagyta, továbbra is kontrollálta a meccset és próbára tette a Hertha védelmét. A 60. percben végre a videóbíró is megébredt és megadott immáron egy büntetőt a bajoroknak, amelyet persze Lewa értékesített, ezzel duplázott és egyenlített is fél órával a lefújás előtt(2-2). A gól még jobban feltüzelte a müncheni gárdát, amely a 72. percben újra előnyhöz juthatott volna, Gnabry keresztlabdája után azonban Tolisso elpuskázott egy komoly gólszerzési lehetőséget. A hajrára eldurvult a helyzet, még keményebb párharcok bontakoztak ki, bajor oldalon Müller, Pavard és Lewa is sárgát kapott. Az utolsó 10 percre Sanches és Davies is beállt vérfrissítésként, túl nagy eredményre azonban ez sem vezetett. A Bayern számára tehát megszakadt egy jó sorozat, nincs meg ugyanis zsinórban a hetedik győzelem a bajnoki szezonnyitón...
AKTUÁLIS MECCS: Első meccs a BL-ben, kötelező győzelem volt az elvárás. Hoztuk!...
procee Sep 19 - 9:29

Bajnokok Ligája: Nekem az elég új, hogy ne lett volna jó pl....
Racilaci Sep 18 - 18:20

NationalElf: Ide kell egy megfelelő hadrend és ahhoz igazítani a különböző...
FERWIN Sep 12 - 13:27