Bayern vs Lipcse 2:0 (Videóval)

RÖVIDEN: Szerda után szombat este is sor került egy lipcsei játékos kiállítására - ezúttal jogosan - ami jelentősen megkönnyítette az amúyg is magabiztosan játszó Bayern dolgát. A jól játszó James és a sérülés miatt cserét kérő Lewandowki góljával a Bundesliga élére álltunk és három ponttal vezetünk a Hannoverben bukó BVB előtt.

JEGYZŐKÖNYV:

• A kezdő csak kisebb meglepetést hozott: Mivel Coman valószínűleg nem volt játékra kész így James vette át a helyét a bal szélen, és így Thiago kezdhetett középen. Martínez visszakerült a kezdőbe Rudy oldalán, Vidal és Tolisoo kárára.
    A kupameccshez hasonlóan ezúttal is erősen kezdett a Bayern, de ezúttal a lendület ki is tartott, ráadásul a helyzeink is sokkal nagyobbak voltak
  • Meglepő módon szinte az összes szögletünk veszélyes volt.
    Aztán jött az újabb hideg zuhany a Lipcse számára. Az 13.percben egyértelmű gólhelyzetben kilépő Robbent Orban buktatta, és ugyan nem lett tizenegyes a dologból, a védőt kiállította a bíró.
  • Emberelőnyünket gyorsan gólra is váltottuk. Robben egy jobbról érkező lapos passzát James lőtte kapásból a kapu bal sarkába, Gulácsi tehetlen volt 1:0 ide.
  • A szünet előtt aztán sikerült növelni az előnyt, egy yremekbe szabott Martínez-indítással Lewandowski lépett ki és lőtte ki ismét csak a bal alsót. 2:0
  • A szünet előtt Heynkces lecserélte a lengyel csatárt, feltehetőleg combsérülést szenvedett.
    A második félidő eléggé álmoskásra sikerült: a Bayern már nem akart annyira pörögni, a Lipcse - bár volt egy nagy helyzeteük lényegében pedig kedvtelenné vált 10 emberrel.
  • Egy-két ügyes megoldáson túl a második játékrész már nem is hozott releváns történést, max az, hogy a Lipcse Keita sérülése miatt 9 emberrel fejezte be a mérkőzést

Kezdő: Ulreich, Kimmich (Rafi), Boa, Hummels, Alaba - Martínez, Rudy - Robben (Tolisso), Thiago, James - Lewa (Vidal)

Error: No articles to display

Taktika, hadrend, felállás: Ez volt Heynckes világverő csapata:
Kozi31 Nov 23 - 12:28

Te kit igazolnál?: Alexis Sánchez játszhatna a BLben, de ismerve a vezetőket előbb...
Kozi31 Nov 23 - 11:31

Joshua Kimmich: Brazzo lenyilatkozza, hogy: Nem kell tartanunk attól, hogy Kimmich elhagyja...
Kozi31 Nov 23 - 11:14