Sima győzelem a Klassikeren | BVB-FCB 1:3

RÖVIDEN:  Előzetesen is tudni lehetett, hogy nincs nagy formában a BVB de az idei őszi Klassiker még simább lett mint várhattuk. Henyckes csapata továbbra és önbizalomtól duzzad, ráadásul szinte minden bejött nekik, míg sárga-feket oldalon lényegében semmi. A Bayern minden csapatrészben jól teljesített, Robben és Lewa ismét betalált. Alaba és Martínez cseréje peidg remélhetőleg nem jelent semmi komolyabb sérülést.

JEGYZŐKÖNYV:

• A Bayern ey kis trollkodással nyitotta a mérkőzést, hiszen az előző nap beteget jelentett Kimmich váratlanul mégis elutazott Dortmundba és ott is volt a kezdőben. Mellette egyedül Süle kezdése okozott apróbb meglepetést, aki Boateng helyét foglalta el Hummels mellett. Lewa visszatért a pályára, a sérült Müller helyén pedig ismét James kezdett. A középpálya tengelyét a spanyol művész-harcos duó, Thiago és Martínez alkotta.
  • A csapatok óvatosan kezdték a meccset, ügyelve, hogy ne engedjenek sok helyet az ellenfélnek. A kemény mezőnybeli összecsapásokon azonban érezhető volt a rangadó jelentett drukk.
  • Aztán a 16.percben felpörögött a meccs, először Sokrates úszott meg egy piros-gyanús szerelést Lewa ellen, majd pár perccel később a hirhedt Dortmund-ölő, Robben bombázott középről a kapuba James ügyes passzából. 1:0 ide.
  • Bosz csapata megpróbált reagálni a bekapott gólra, de ekkora már a Bayern egyértelműen magabiztosabb lett és 1-2 újabb helyzetet is kialakított, Coman elfutásai rendre veszélyt jelentettek.
  • Kagawa eközben könnyen kiegyenlítehetett volna, de ma este nem mellettük állt a szerencse.
  • Aztán jött a 36.perc és az addig csak erőlködő Lewandwoski, egy szép Kimmich beadást gyönyörű sarkazós megoldással a kapuba tette, és nagyjából itt már el is dőlhetett a meccs. 2:0 Főleg, hogy a dortmundi védelem oszlopa Sokratis cserét kért félidő előtt.
  • Jarmolenko röviddel a szünet előtt még szépíthetett volna, de az első félidőben semmi sem jött össze a darazsaknak.
  • A második félidő már jóval pörgősebben kezdődött. Először Lewa fejelt a kapus kezébe hatalmas ziccerben, majd a másik oldalon Alaba tisztázta hatalmas bravúrral Pulisic lövését.
  • Ezt követően újra megnyugodtak a csapatok: vagyis a Bayern magabiztosan uralni kezdte  a mérkőzést, a Dortmund pedig képtelen volt  igazán ütemet váltani.
  • A 67.percben aztán végképp eldőlt  a meccs, Alaba beadására min. hárman mozdultak rá, de az végül érintés nélkül Bürki kapujában kötött ki. 3:0
  • A gólnak viszont ára volt, az osztrák balhátvédünk meghúzódhatott így pár perc múlva cserét kért, helyén Rafinha lépett a pályára.
  • A meccs záróakkordját a sárga-feketék jegyezték, az előre húzódó Bartra hatalmas gólt akasztott Ulreichnak, de ez már nem osztott és nem szorzott.
Jelenleg négy ponttal vezetünk a második Lipcse előtt.

Error: No articles to display

Taktika, hadrend, felállás: Ez volt Heynckes világverő csapata:
Kozi31 Nov 23 - 12:28

Te kit igazolnál?: Alexis Sánchez játszhatna a BLben, de ismerve a vezetőket előbb...
Kozi31 Nov 23 - 11:31

Joshua Kimmich: Brazzo lenyilatkozza, hogy: Nem kell tartanunk attól, hogy Kimmich elhagyja...
Kozi31 Nov 23 - 11:14