Jupp első veresége: M'Gladbach - Bayern 2:1

Heynckes - sérülések miatt - erősen tartalékos csapata igen gyenge első félidőt produkált, ennek eredményeképpen kétgólos hátrányba került az agilisen játszó Gladbach ellen. A Bayern a második félidőre aztán felszívta magát, és Vidal kapáslövéséből szépített is. Folyamatosan nyomott a Bayern, azonban ez kevés volt, nem sikerült kiegyenlíteni.

JEGYZŐKÖNYV

• Mint említettük Jupp erősen tartalékos csapatot tudott csak felküldeni: Robben és Thiago kiesése után hatalmasra nőt a hiányzók listája, így fordulhatott elő, hogy Lewa és James mellett nem is igen volt több támadó játékos a kezdőben, Tolissonak kellett volna a jobb oldalt bejátszania, de az nem sikerült annyira. Coman is csak később tudott pályára lépni.
  • A gladbachi nézők kezdték aggódva figyelni az eseményeket, mert Kramer saját csapattársával ütközött és maradt lent percekig a földön, akit le is kellett cserélni. Kicsivel később már a Bayern aggódhatott, mikor Raffael került helyzetbe, de mellé lőtt. Néhány perc múlva aztán Tolisso fejelt a kapu fölé, James beívelt szabadrúgásából.
  • Fél óra elteltével újra megvolt a lehetőség a gólszerzésre, előbb Vidal lövését fejelték ki a védők, majd Rudy lövését fogta a kapus.
    Süle a 38. percben kézzel ért a labdához, így a játékvezető büntetőt ítélt. Hazard váltotta gólra ezt, amivel megszerezte a Gladbach a vezetést. 1:0
  • A 43. percben majdnem egyenlítettünk, mikor Lewa az ötösnél kapufát talált.
  • Kicsivel később azonban Stindl passzából Ginter növelte tovább csapata előnyét. 2:0
    Heynckest többször láthattuk, ahogy dühösen magyaráz az oldalvonal mellett. Abszolút nem volt elégedett a látottakkal, aminek biztosan hangot is adott az öltözőben. Bernatot már a félidő előtt lecserélte, Comant küldte be.
  • A 2. félidőre James már ki sem jött, helyette Friedl érkezett.
  • A 61. percben Kimmich szögletéből Hummels fejelt kapura, de pont középre, ahol a kapus is állt, így a labda a kezében landolt.
  • Comannak sikerült majdnem szépíteni, tizenhatról lőtt, de csak kapufát talált.
  • A 67. perctől nyomott a Rekordbajnok, aminek meglett az eredménye, ugyanis 15 perccel a lefújás előtt Vidal kapáslövésből szépít. 2:1
  • Hiába a folyamatos nyomás, nem tudta a Bayern lehozni legalább 1 pontra a meccset.
  • A vereségünkkel a Lipcse 3 pontra felzárkózott.
  • Ez volt a felállás:: Ulreich, Kimmich, Süle, Hummels, Bernat (Coman45’), Vidal, Martínez, Rudy (Wriedt 68’), James (Friedl 46’), Tolisso, Lewa

Error: No articles to display

Bajnokok Ligája: Ez nem lesz 10-2, mint az Arsenal ellen, de egy...
argo001 Dec 11 - 18:59

Európa-Liga: A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT Borussia Dortmund (német)–Atalanta (olasz) Nice...
Kozi31 Dec 11 - 14:15

AKTUÁLIS MECCS: Egy "aktuális" meccs:
mpali Dec 11 - 9:27