Újabb kibrusztolt győzelem | Stuttgart-Bayern 0:1

A LÉNYEG: A hétközi gyenge meccs után joggal várhattunk volna egy szép őszi zárást a bajnokságban, ez azonba elmaradt. A lelkesen és szervezetten játszó VfB rendesen megizzasztotta Heynckes fiait. A meddő és ötlettelen labdabirtoklást a becserélt Müller remek gólja  törte meg. Ez azonban még nem lett volna elég, a hosszabbításban Ulreich büntetőtt fogott, és csak így lett meg a győzelem. Közben a második Schalke botlott, így tovább növeltük az előnyünket a tabellán.

#Kezdő: Ulreich - Kimmich, Boa, Hummels (Süle), Rafi - Vidal, Martínez, Tolisso (Müller) - James, Lewa, Coman (Alaba)

JEGYZŐKÖNYV:
  • A kezdő nem hozott nagy meglepetést, az ígérteknek megfelelően Ulreich visszatért a kapuba, a kölni kezdőhöz képest Rudy, Ribéry és Müller helyett ezúttal Martínez, James és Coman kezdett.
  • A stuttgarti kezdőben Holger Badstubert is felfedezhettük.
  • A mérkőzés élénken kezdődött: először Lewa szólózott majd Uleichot tesztelték a hazaiak.
  • Az első percek után a Bayern átvette a meccs kontrollját, azonban a jólszervezett, sokat futó és bátran letámadó hazai védelem miatt nem sok helyzet alakult ki. Az egyetlen nagyobbat Lewandowski hagyta ki a 20. percben.
  • A Stuttgart is felpörgött időközben, a 30.percben Özcan szólózott kicselezve 3 védőt, Rafinha csak az utolsó pillanatban tudott tisztázni.
  • Nem sokkal a félidő végé Tolisso lábában volt a vezetés, a francia azonban 3 támadó 2 védő ellenében gyengén oldotta meg a kapuralövést.
  • A második játékrészre nem változtattak az edzők, talán ennek függvényeként a játék képe sem változott: próbáltuk uralni a meccset, de átütő erő nélkül, akadozó, gyenge játékkal.
  • Az első változtatást Jupp a 60. perc környékén lépte meg. Tolisso helyett Müller jött, offenzívabbá téve a felállást.
  • Hosszú viaskodás után aztán pont Thomas jelentette a különbséget, a 77. percben remekül vette le Coman beadását és ballal rögtön a rövidbe zúdította a labdát, megtöve a jeget egy igen nehzé meccsen. 1:0
  • Innentől a Vfb jobban kitámadott, mi pedig többször is lezárhattuk volna a meccset, ha nem komolytalankodjuk el a helyzeteket.
  • A végén ez majdnem meg is bosszulta magát. Süle buktatta a hazaik támadóját, a videóbíró segítségével pedig a bíró büntetőt ítélt ellenünk. A gyengén elvégzett tizenegyest Ulreich viszont fogta így megmentette nekünk a győzelmet. Ennek köszönhetően min. 10 pontelőnnyel megyünk téli szünetre.
Bajnokok Ligája: ^ Én ezt a szezont már végigcsinálnám Svennel. Megérdemli, nem...
jasw Apr 21 - 15:26

AKTUÁLIS MECCS: Én személy szerint kicsit tartalékosabbra vettem volna a mai kezdőt,...
Gronk Apr 21 - 13:25

Átigazolási hírek: Hát kapus nem kell szerintem és 5 Mio nal többet...
jasw Apr 21 - 9:40