Győzelemmel nyitottuk a "tavaszt" | Leverkusen - Bayern 1:3

Röviden: A Bayern végig jobban játszott, de az első gólra közel fél órát kellett várni. Az Leverkusen nem tudott igazán váltani  a bekapott gól után, a Bayern pedig köszönte és tovább növelte az előnyt. Ezt követően a gyógyszergyáriak ugyan még szereztek egy szépítő találatot, de a pontot az i-re végül a remekül játszó James tett fel, szabadrúgásból lett 3:1.

#Kezdő11: Ulreich, Rafinha, Boateng, Süle, Alaba - Martínez, Vidal - Robben (Coman), James, Ribery (Wagner) - Müller (Tolisso)

JEGYZŐKÖNYV
  • A kezdőben voltak meglepetések, a sajtó jelentős része ugyanis Wagnert várta a kezdőbe Lewa pótlására. Végül Müller lett az. Kimmichnek sem sikerült teljesen felépülnie ahhoz, hogy kezdhessen, így Rafinha került a jobb oldalra. Robben pedig novemberi 22-e után először lépett pályára kezdőként.
  • Az első húsz percben a müncheniek többet birtokolták a labdát és többet is passzoltak, de a helyzetek alapján bármelyik csapat vezethetett volna. Voltak itt is ott is lehetőség, kiegyenlített volt a mérkőzés.
  • Fél órányi játék után James szögletéből Vidal fejelt, amit blokkoltak az ellenfél játékosai, ám így Martínez elé került a labda, aki habozás nélkül juttatta a kapuba a labdát. 0:1
  • A félidő elején még egyenrangú ellenfél volt a Leverkusen, de a dinamikusabban, bátrabban és jobban is játszó Rekordbajnok így is felülkerekedett ellenfelén és így vezetéssel is vonult a szünetre.
  • A folytatásban sem sikerült dominálniuk a gyógyszergyáriaknak, nem becsülték meg a labdát, Jupp csapata kontrollálta a mecset.
  • Egy felsőlécig ugyan eljutottak, de néhány perccel később már Ribery góllal válaszolt erre, tovább növelve a csapat előnyét. 0:2
  • A bekapott gól után aztán észhez tért az ellenfél, fel is pörögtek, ezáltal sikerült szépíteniük. Volland talált be Ulreich kapujába. 1:2
  • A szépítő találat után elhitte a hazai csapat, hogy van keresnivalójuk, de újabb gólt már nem tudtak szerezni.
  • James aztán a meccs végén szabadrúgásból koronázta meg remek teljesítményét, így beállította a végeredményt is. 1:3
  • Wagner a 78. percben bemutatkozhatott a Bayern mezében, Riberyt váltotta.
Átigazolási hírek: Akkor most már tényleg csak arra kell koncentrálni nyáron, hogy...
szabi90 Jan 20 - 14:50

Leon Goretzka: Én már alapból örülök ennek a transzfernek. Ha télen jön,...
argo001 Jan 20 - 12:20

Josef „Jupp” Heynckes: Csak halkan mondom, egy triplazas nagyon jol jonne iden...
FERWIN Jan 15 - 14:40