Megizzadtunk, de végül jött a Müllendowski dupla | FCB-Bremen 4:2

Az álmoskásan kezdő Bayernt igencsak meglepte a remekül és összeszedetten játszó Bréma, először váratlanul előnyhöz jutottak, majd mikor azt hittük sínen vagyunk, ki is egyenlítettek. De aztán jött a bajor henger, és Müller illetve Lewandowski duplájával megoldottuk a szituációt. Ami biztos, Heynckes csapatának igencsak meg kellett izzadni a győzelemért.

A kezdőben voltak változások, hiszen visszatért Kimmich és Lewa is, sőt, Alaba helyén ma Bernat kezdhetett. Jupp offenzív csapatot küldött harcba a kiesés ellen küzdő Werder ellen, hiszen papíron egyetlen védekező középpályással álltunk fel Javi személyében, bár James végig mélyebben játszott. Így az idény során először lehetett a kezdőben Robben, Müller, James, Ribéry és Lewa is.

Ulreich - Kimmich, Boateng, Süle, Bernat - Martínez (Vidal 58') - Robben (Coman 57'), Müler, James, Ribéry - Lewandowski (Wagner 77')

JEGYZŐKÖNYV:
  • A meccset eléggé álmoskásan kezdte a Bayern, amelyet majdnem ki is használt a Bréma, Kruse fejelt kapufát a 7. percben egy remek baloldali beadás után.
  • Az első valamire való bajor lövés a 12. minutumban, érkezett, Ribéry és Müller remek összjátékát a francia zárta le egy próbálkozással, amely egyenesen a kapus kezében kötött ki.
  • A vendég gárda hamar észrevette, hogy nem vagyunk csúcson. Helyzeteket alig tudottk kialakítani a Rekordbajnok, a mélyen védekező Bréma pedig kegyetlenül ki is használta ezt, a félidő derekán megszerezték a vezetést egy váratlan, de szép akcióból. 0-1
  • A bekapott gól talán jót is tett a bajoroknak, akiket eléggé "felpaprikázott" az eredményjelző és óriási nyomás alá helyezték az ellenfelet.
  • A 33. percben James blokkolt lövése után Süle került helyzetbe, de a nagy kavarodásban mellé rúgta a labdát.
  • Végül a nagy kínszenvedés kamatozódott: a félidő előtt (42. perc) Boa remek hosszú labdát ívelt a 16-oson belülre, az érkező Müller pedig gyönyörű átvétel után esés közben félfordulatból helyezte a lasztit a Werder hálójába. 1-1
  • _
  • A második játékrészt már sokkal intenzívebben kezdték a felek, a Werder hitt a pontszerzésben, a Bayern pedig mielőbb el akarta dönteni a meccset.
  • Az 58. percben Vidal és Coman beállásával még támadóbbá vált a felállás, a küzdelem pedig nem csökkent: a müncheniek próbáltak dominálni, a Bréma pedig kontrákból akart megtörni minket.
  • A friss erő meg is hozta gyümölcsét, először még Arthuro lövését védte Pavlenka, azonban James szöglete után viszont már ő is tehetetlen volt: Lewa érkezett a kolumbiai sarokrúgására és fejelt a rövid vinklibe a 63. percben. 2-1
  • Nem tartott sokáig az öröm azonban, hiszen egy szöglet után Süle kezéről pattant a kapunkba a labda, amellyel ismét döntetlen lett az állás. 2-2
  • A Bayern nem hagyta magát és hihetetlen módon pár percen belül megint előnyre tett szert: Müller remek beadása után Lewa duplázott, 11 méterről ismét fejjel küldte hálóba a játékszert. 3-2
  • Végül Wagner ismét csereként kapott negyed óra játékidőt, a duplázó Lewát váltotta.
  • A meccs végére beindult a bajor parádé, és hogy keretes legyen a sztori, a végén még Müller is hintett egy másodikat James szép passzából, meglőve 20. dupláját a Bundesligában. 4-2

Ezzel az eredénnyel a Rekordbajnok stabilan tartja magát a Bundesliga első helyén, a Werder pedig tovább küzdhet a kiesés ellen.
AKTUÁLIS MECCS: Azért ez a Pepe és bandája hátul darál rendesen.... Másik...
Atesz12 Feb 20 - 20:54

Bajnokok Ligája: A Spurs jobb csapat jelenleg mint a Juve. Aki Torinóban...
Kozi31 Feb 15 - 7:49

Átigazolási hírek: Vidalt szerintem nem is feltétlenül kell eladni, az utóbbi pár...
szabi90 Feb 13 - 16:22