Újabb megingás és újabb happy end | FCB-Hoffenheim 5:2

Ha nagyon röviden akarnánk összefoglalni a mai meccset, akkor azt mondhatnánk, hogy lemásoltuk a Bremen elleni nehéz győzelmet. Nagelsmann csapata ugyanis pompásan kezdett és ami igazán ritkán fordul elő, hogy már 10 perc után 2:0-ra vezettek Münchenben. Henyckes fiai azonban nem hagyták annyiban a dolgot és többek között Coman remek teljesítményével - és 5 külöböző góllövővel (Lewa, Boa, Coman, Vidal és Wagner) - feálltak és végül szép 5:2-es győzelmet arattak. Az első 20 perc a Bundesliga idei szezonjának valószínűleg legjobb 20 perce volt. Mindeközben két "üldözőnk" a BVB és a Lipcse ismét botlott.

Kezdő11: Ulreich - Kimmich (Wagner 85'), Boateng, Süle, Alaba - Rudy, Tolisso (Müller 64'), Vidal - Robben (Rafinha 75'), Lewandowski, Coman

Jupp tartotta szavát és rotálást végzett a kezdőben: Visszatért Alaba a védelembe, a Javi-James-Müller trió helyett pedig a Rudy-Tolisso-Vidal hármas kezdhetett ma.
Továbbá Ribéry helyén Coman léphetett pályára.

JEGYZŐKÖNYV:
  • A találkozó hidegzuhanyként indult a Bayern számára, 2 perccel a kezdés után Kimmich buktatta Gnabryt a 16-oson belül: Serge büntetőjét még bravúrral védte Ulreich, a kipattanóra azonban szemfülesen érkezett a vendégek csatára, Uth és a kapuba kotorta a játékszert a meccs elején. 0-1
  • A bajorok mintha összeomlottak volna a sokk miatt ezután, ennek köszönhetően 11 percen belül megduplázta előnyét a Hoffe: kölcsönben lévő játékosunk, Gnabry már nem hibázott ezúttal és gyönyörűen kiszúrta a jobb alsó sarkot. Az viszont tiszteltre méltó, hogy nem láttunk gólörömet részéről. Ez volt egyben Sven 300. kapott gólja a Bundesligában. 0-2
  • A hátrány aztán ismét felőrölte a müncheni gárdát (csakúgy mint a Werder ellen) és elkezdett feltámadni: a 21. minutumban Kimmich lapos lövésébe Lewa kapart bele és juttatta be a hálóba a kapus lábai között. 1-2
  • 4 perccel a szépítés után ismét villant a Rekordbajnok, Robben jobb oldali szöglete után Boateng fejelt gólt 6 méterről a védők között, kiegyenlítve a mérkőzést. 2-2
  • A félidő hátralévő részében Nagelsmann csapata visszafogta magát, rájött arra, hogy ki kell védekezniük szünetig az állást. A Bayern természetesen nyomult előre, ahogy a csövön kifért: Alaba, Vidal és Lewa előtt is akadtak momentumok a gólszerzésre, de nem tudták harmadszor bevenni Baumann portáját.
  • Újjabb gólra tehát már nem futta kedvenceinktől félidőig, így feltüzelt, élvezetes meccsen 4 gólos döntetlennel vonultak öltözőbe a csapatok.
  • Aztán a második 45-ben végre jött a fordítás: Tolisso remekül bent tartotta a labdát az oldalvonal mellett, Rudynak adta, aki Lewának passzolt, a lengyel pedig bepörgette Coman elé. A francia szélső egy testcsel után kilőtte a hosszú alsót. 3-2
  • Majd ismét jött a hengerelés, mint a Bréma ellen: ezúttal a szerencse is mellettünk volt, megint Robben szögletéből született gól, Vidal hosszúra tartő fejesét hiába fejelte ki az ellenfél játékosa, a gólvonal technológia segítségével végül megadták a találatot. 4-2
  • Az utolsó pár percre bejött Nagelsmann korábbi játékosa Wagner is, méghozzá Kimmich helyére. A Robbent váltó Rafi pedig visszament jobbhátvéd posztra: 4-4-2 felállásra álltunk át.
  • Sőt, Wagner meg is koronázta a mérkőzés végeredményét: Rafinha beadása után a kapusról kiütött labda a 2-es mezszámú bajor melléről vágodótt a kapuba. Beállítva a végeredményt 5-2

Bajnokok Ligája: Osztom a többség véleményét. A bajnokikon játszon Neuer a VB...
Kozi31 Apr 22 - 19:54

AKTUÁLIS MECCS: Én személy szerint kicsit tartalékosabbra vettem volna a mai kezdőt,...
Gronk Apr 21 - 13:25

Átigazolási hírek: Hát kapus nem kell szerintem és 5 Mio nal többet...
jasw Apr 21 - 9:40