Ribéry kapáslövése törte meg a jeget | Mainz-Bayern 0:2

A Werder után egy újabb kiesés elől menekülő csapat, a Mainz is megnehezítette életünket az első félidőben, de csak addig amíg Ribéry pazar kapáslövése meg nem törte a jeget. Az addig carlosan takarékosan játszó csapat - amelyben Wagner, Rafinha, Bernat és Rudy is a kezdőben volt - felpörgött és egyértelművé tette a győzelmet.  Közben a Schalke és a Leverkusen pontot veszített, így immáron 18 pont az előnyünk.

Kezdő11: Jupp szokása szerint rendesen átforgatta a kezdőt, 7 változtatást is elrendelt az előző heti felálláshoz képest. Három meccses kihagyás után Vvsszakerült Hummels a védelem tengelyébe, a hátvédsor szélein pedig Rafinha és Bernat kezdhettek. Azonban a Mesternek kényszerből is rotálnia kellett: Javi és Vidal hiányában Rudy és Tolisso játszott a középpályán. Szélre bekerült Ribéry és Müller (CSK), középen James irányított, elől pedig Wagner először kezdhetett tétmeccsen Lewa helyett.

Ulreich - Rafinha, Boateng, Hummels, Bernat - Rudy (Alaba 69'), Tolisso - Müler, James, Ribéry (Coman 82') - Wagner (Lewandowski 63')

JEGYZŐKÖNYV:
  • A mérkőzés álmoskásan kezdődött az Opel Arénában, a csapatok tapogatóztak, nem volt túl nagy a mozgás.
  • Az első valamire való lövés a 13. percben érkezett, Tolisso eresztette el 30 méterről, labdája azonban kevéssel elszállt a hazi kapu fölött. Ekkorra már kezdett felgyorsulni a játék, komoly helyzetekre viszont még várni kellett.
  • A Mainz viszonylag hamar észrevette, hogy a felforgatott bajor kezdő nincs a csúcson, így bártabban játszottak ők is.
  • A 20. minutumban jött az ellenfél első komoly lehetősége , egy remek kontra után Maxim lövése tekeredett el Sven portája mellett.
  • Az ezt követő percekben letámadott a Mainz, emiatt nem is nagyon jöttek a Bayern helyzetek.
  • Fél óra elteltével aztán megtört a gólcsend, szerencsére vendég szempontból: egy szögletből kipattanó labdát Ribéry 17m-ről  kapásból a kapu bal alsó sarkába vágta. 31. percben. 0-1
  • Majd jött két bajor sárga lap is a közben paprikássá válló meccsen: Rudy és Wagner kapták.
  • A csapat tovább nyomott és még félidő előtt sikerült megduplázni az előnyt: 1 perccel szünet előtt Tolisso keresztlabdáját James vette át mellel -teljesen üresen - és közelről még lepattanás előtt kirúgta a rövid alsót. 0-2
  • A második játékrész bajor dominanciával indult: a 47. percben James ugratta ki Wagnert, aki egyből rá is szúrta a rövidre, Zenter kapusnak nyújtóznia kellett, szögletre mentette.
  • Később feléledt a hazai együttes is (52. perc), egy visszagurított labda utáni lövést kelett nagy elánnal mentenie Ulreich-nak. Majd ebből adódott egy kontra a Bayernnél, Ribéry azonban nem tudta befejezni az 1 vs 1-et, túl hosszan tolta meg a lasztit.
  • Svennek voltak azért védeni valói, a játék képe ugyanis kissé megváltozott: a Mainz támadott, a Bayern pedig kontrákra építkezett.
  • A 63. percben aztán lejött Wagner, természetesen Lewa érkezett helyére, 6 minutummal később pedig Alaba váltotta Rudyt.
  • Az utolsó 20 percben uraltuk a játékot, próbáltunk nyugtatni és lehozni gond nélkül: azonban a hazaiak mindent megtettek, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de nem volt szerencséjük, a szépítés tehát elmaradt. A 76. percben Boa is "besárgult".
  • Mivel kitámadott a Mainz, a Rekordbajnok előtt számtalan lehetőség adódott a meccs eldöntésére: a harmadik gól viszont sehogy sem akart bemenni, hiába igyekeztünk
  • Az utolsó bajor csere Coman személyében érkezett, 8 percel lefújás előtt a gólszerző Franck helyére állt be.
  • A végén még akadt pár hazai, helyzet, Ulreich viszont ezúttal is védett, plusz a védelem is mindent megtett a szépítés elkerülése érdekében.
  • A végén még Comannak is volt egy helyzete, Zentner védett, így maradt a 0-2.
AKTUÁLIS MECCS: Sima meccs, csak így tovább! Kimmichnek be kellet volna sárgulni...
Kozi31 Feb 20 - 21:42

Bajnokok Ligája: A Spurs jobb csapat jelenleg mint a Juve. Aki Torinóban...
Kozi31 Feb 15 - 7:49

Átigazolási hírek: Vidalt szerintem nem is feltétlenül kell eladni, az utóbbi pár...
szabi90 Feb 13 - 16:22