Mozgalmas meccs, 3 ponttal a végén | FCB vs. Schalke 2:1

Igazi támadófocit láthatott, aki ma a piros-kék Bundesliga rangadót választott. Mind a hazai mind a vendég csapat nyílt sisakos játékot választott, így - főleg az első félidőben - sorra alakultak ki a veszélyes kontrák és helyzetek a kapuk előtt.  Ehhez persze a véldemek hibái is kellettek. A kicsivel jobb helyzetkihasználás azonban végül a mi javukra döntötte a meccset - hála Müller kvázi gólpasszának és góljának, utóbbi elképesztően fifikásra sikeredett. A védelmünkön és a támadásbefejezéseken még van mit javítani.
A Lipcse is nyert, így maradt a 18 pontos előnyünk.

#Kezdő11:
Ulreich - Kimmich, Boateng (Süle), Hummels, Alaba - Vidal - Robben, Müller, James (Martínez 81'), Ribéry (Coman 77') - Lewandowski

A kezdőben mindössze két változás volt a keddi kupameccs után, Boateng került vissza a védelem tengelyébe, Ribéry pedig balszélre.
Ezúttal hiába volt majdnem teljes a keret; ha nem a játékosok, akkor a Mester "sérült": Jupp ugyanis nem tudott ott lenni a bajorok kispadján influenza miatt, így helyette a másodedző, Peter Hermann végezte a menedzseri teendőket.

#JEGYZŐKÖNYV:
  • Az első helyzet a Schalke előtt adódott, Caliguri lövését végül védte Ulreich a 2. percben: meg is volt a figyelmeztető jelzés.
  • Erre jött a válasz tőlünk is, sőt góllal: remek támadás után Müller eresztett meg egy brilliáns lövést 25-ről, amelyet nagy elánnal védett Fährmann, de hiába, mert a szemfüles Lewa bekotorta a kipattanót a 6. percben. 1-0
  • Ez a gól felpörgette a mérkőzést, a vendégek ugyanis keményen letámadtak, nem engedtek ki minket a saját térfelünkről.
  • Aztán mindkét csapat keményen nyomott, sorra jöttek a kontrák egymás után, de találat egyelőre nem született.
  • A Bayern előnye csak 20 percig tartott: a gelsenkircheniek egy ellentámadásból egyenlítettek ki, Embolo beadására Goretzka érkezett, ő viszont hatalmas luftot ollózott. De így jött pont jól ki a kékeknek, Leont ugyanis túl sokan fogtuk, az érkező di Santot azonban senki, aki így gyönyörűen visszarakta a lasztit a hosszú alsóba (29. perc). 1-1
  • Látszott, hogy a Schalke komolyan felkészült ma estére, sok helyzetet dolgoztak ki.
  • Erre felébredt a Rekordbajnok, és 5 perccel később már megint előnyben volt: Robben remekül ugratta ki Müllert, aki közel nulsszögből bevette Fährmann kapuját, a pus beadásra számított. 2-1 Müllernek már voltak ilyen góljai
  • Félidő végén James még beszedett egy sárgát, de ez nem gátolta azt, hogy előnnyel menjünk szünetre.
  • A második felvonás ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a Schalke próbált másodszor is kiegyenlíteni, a Bayern pedig növelni akarta 1 gólos előnyét.
  • Vidal is besárgult, Goretzkát buktatta: ez volt a chilei 5. sárga lapja a bajnokságban, így eltiltják a következő bajnokira, a Wolfsburg ellen.
  • Boa 70 percig bírta a fájós lábával, ugyanis kemény rúgást kapott Goretzkától, még az első félidőben: Hermann nem kockáztatott és lehozta, helyére Süle jött Hummels társaként.
  • Ezután is jöttek helyzetek, annyi, hogy fel sem lehetne sorolni, mindezek ellenére nem esett több gól.
  • A meccs végén beállt Coman és Javi is felfrissíteni a játékot, az eredmény azonban már nem változott.
  • A müncheniek a meccs végéig uralták a játékot és otthon tartották a 3 pontot, de dícséret illeti a Schalke gárdáját is az önbizalmáért, amiért ilyen jól állta a sarat, sőt meg is nehezítette a dolgunkat.
Bajnokok Ligája: ^ Én ezt a szezont már végigcsinálnám Svennel. Megérdemli, nem...
jasw Apr 21 - 15:26

AKTUÁLIS MECCS: Én személy szerint kicsit tartalékosabbra vettem volna a mai kezdőt,...
Gronk Apr 21 - 13:25

Átigazolási hírek: Hát kapus nem kell szerintem és 5 Mio nal többet...
jasw Apr 21 - 9:40