JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 2140

szombat, 29 március 2014 18:13

FC Bayern - TSG Hoffenheim 3:3

{tab=Összefoglaló}

Gólgazdag mérkőzésen, nyílt játék mellett döntetlenre végzett egymás ellen a Bayern és a Hoffenheim.

A várakozásoknak megfelelően alaposan felforgatta csapatát Pep Guardiola: a kapuba Starke került, a védelemben Contento és Van Buyten is helyett kapott, elől Pizarro volt az ék. Valószínűleg soha ilyen erős cseresorral nem rendelkezett még a Bayern, hiszen a padon Neuer, Lahm, Alaba, Martínez, Robben, Müller és Mandzukic foglalt helyet…

A Hoffenheim a fordulót megelőzően a második legtöbb gólt szerző csapat volt, mindez meg is látszott a játékán, bunkerfoci helyett bátran nekirontott a hátul végig sokat bizonytalankodó Bayernnek. Az első húsz perc is lendületes játékot hozott, de ekkor még igazán veszélyes lehetőségeket egyik oldalon sem láttunk.

A 23. percben aztán megszerezte a vezetést a vendégcsapat, miután Modeste lépett ki a felezővonalról (így lesről nem lehetett szó), első kísérletét Starke még védte, a kipattanóra azonban hamarabb odaért, 0:1. A bekapott gól bosszantó volt, de nagyobb baj, hogy nem sokkal ezután Thiago elhagyni kényszerült a pályát – a térdét fájlalta, csak remélhetjük, hogy nem a szalagokkal történt valami. Lahm jött a helyére.

Az első félidő derekát nagyon megnyomta a Bayern, és kilenc perc alatt rúgott három gólt. A 30. percben Shaqiri beadásából Pizarro fejelt gólt (1:1), a 34. percben Pizarro lekészítése után Shaqiri lőtte ki a hosszút (2:1), majd a 40. percben Ribéry centerezését értékesítette Pizarro. Pillanatok alatt 3:1 lett! Ráadásul a harmadik gól előtt nem sokkal a perui csatár még egy ziccert is elrontott…

A félidőre mégis csupán szűk előnnyel mehetett a Bayern, a 44. percben ugyanis Salihovic óriási szabadrúgás-gólt lőtt, 3:2-re alakítva a meccs állását. A szünetben Guardiola behozta Mandzukicot Götze helyére.

A második félidő sajnos csalódás volt, a védekezés a korábbiaknál is gyengébb lett, viszont már elől sem mutatott sokat a Bayern. A Hoffenheim főleg pontrúgásoknál jelentett veszélyt, a 75. percben viszont egy óriási védelmi hibát követően Firmino Dante lábai között lőtte ki a hosszú alsó sarkot, ezzel 3:3 lett. Érkezett Robben Ribéry helyére.

Az utolsó negyedórában mindkét csapat előtt adódott lehetőség a mérkőzés megnyerésére. A 87. percben Robben ziccerét a kapus védte, a túloldalon pedig Rudy kísérletét hárította bravúrral Starke. A mérkőzésről sokat elmond, hogy a vendégek 20 kísérletére mindössze 11 hazai lövés volt a válasz.

A győzelem elmaradt, de a veretlenségi sorozat folytatódik – igaz, ilyen szintű rotáció, valamint a motiváció látható hiánya mellett egyáltalán nem garantálható a hibátlan bajnoki szezon.

FC BAYERN - TSG 1899 HOFFENHEIM 3:3 (3:2)
    FC Bayern Starke - Rafinha, Van Buyten, Dante, Contento - Schweinsteiger, Thiago (25. Lahm) - Shaqiri, Götze (46. Mandzukic), Ribéry (75. Robben) - Pizarro
    Cserepad: Neuer, Alaba, Martínez, Müller
    TSG 1899 Hoffenheim Grahl - Johnson, Strobl, Vestergaard, Beck - Rudy, Polanski - Volland (89. Karaman), Roberto Firmino, Salihovic (60. Herdling) - Modeste (31. Elyounoussi)
    Játékvezető: Christian Dingert (Lebecksmühle)
    Nézőszám: 71.000 (teltház)
    Gólok: 0:1 Modeste (23.), 1:1 Pizarro (31.), 2:1 Shaqiri (34.), 3:1 Pizarro (40.), 3:2 Salihovic (44.), 3:3 Firmino (75.)
    Sárga lapok: Schweinsteiger / Firmino, Vestergaard

Írta: Roy Makaay

{tab=Előzetes}

A bajnoki ünneplésből felocsúdva szombaton már ismét pályára kell lépni. A BL-negyeddöntőre készülő Bayern München a Hoffenheim csapatát fogadja a Bundesliga 28. fordulójában.

Reményeink szerint még 14 tétmeccse lehet ebben a szezonban Pep Guardiola együttesének. Ezek közül 7 már tényleges téttel nem fog bírni. De azért mindenképpen ildomos figyelemmel követni a bajnokság hátralévő fordulóit is. (Mondjuk alapból ilyen történelmi időket vétek nem kiélvezni. J )

Hiszen amellett, hogy még számtalan rekord sorsa fog tisztázódni ezeken a hétvégéken, a vezetőedzőnek már egy új, izgalmas feladata is lesz. Egyensúlyt kell majd találnia: az alapemberek formáját megőrizve kell egyfelől pihentetni őket, másfelől a kiegészítő-embereket lendületbe hozni. De persze innentől már a legifjabbak is szóhoz juthatnak majd.

Azt már tudjuk Guardiolától, hogy a Hoffenheim ellen Tom Starke fog védeni. A kapus tehát volt csapata ellen bizonyíthat. Kétségeink ne legyenek, nem ő lesz az egyetlen változás a keddi kezdőhöz képest.

A mérkőzés már a Hoffenheim számára sem bír egetverő téttel, éppen a két nagy küzdőcsoport között helyezkednek el. 35 pontjuk egyelőre kevésnek látszik ahhoz, hogy a végén versenyben lehessenek a nemzetközi helyekért – persze, mi adhatna jobb lendületet egy nagy sorozathoz, mint a rekordbajnok legyőzése. A kiesőhelyektől pedig 11 pontra állnak, nem valószínű, hogy idén olyan nagy bajba kerülhetnek.

Egyelőre kitart a szerencsénk abban is, hogy Holger Badstuber kivételével az összes profink egészséges, lényegében bármelyikükkel találkozhatunk majd a szombati találkozón.

A Kicker mindenesetre így várja a találkozót:

FC Bayern: Starke - Rafinha, Javi Martinez, Dante, Contento - Thiago, T. Kroos - Shaqiri, T. Müller, Ribery - M. Götze

Hoffenheim: Grahl - F. Johnson, Strobl, Süle, Beck - Rudy, Polanski, Salihovic - Roberto Firmino - Volland, Modeste

A mérkőzésre szombaton 15.30-tól kerül sor, melyet az Eurosport 2 NEM sugároz élőben.