Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 66

szombat, 21 február 2015 14:27

SC Paderborn - FC Bayern 0:6

A Bundesliga 22. fordulójában a Bayern München idegenben aratott kiütéses győzelmet az újonc SC Paderborn ellen. Lewandowski és Robben dupláztak, valamint Ribery és Weiser is betalált a 6:0-ra megnyert meccsen. Manuel Neuer sorozatban negyedik mérkőzésén nem kapott gólt.

A négy nappal ezelőtti donyecki (0:0) Bajnokok Ligája nyolcaddöntőhöz képest két helyen eszközölt változtatást kezdőcsapatán Pep Guardiola. Paderbornban Schweinsteiger és Götze helyett Lewandowski és Badstuber került be csapatba. A listavezető ennek tükrében a következő tizeneggyel lépett fel a bajnoki 13. helyezett ellen: Neuer - Alonso, Ribery, Lewandowski, Robben, Rafinha, Boateng, Bernat, Müller, Alaba, Badstuber.

A két csapat őszi bajnokiján már negyedórányi játékot követően kétgólos volt a Bayern előnye, a "visszavágón" ugyanennyi játékperc után azonban még kapuralövésig sem jutott el a címvédő. Sőt, Alben Meha távoli próbálkozása révén az összecsapás első próbálkozása a Paderborn neve mellett szerepelt.

A Bajorok aztán a 24. percben az első valamirevaló lehetőségükből megszerezték a vezetést. Az eddig remekül helytálló hazai védők közül Robben ugratta ki Lewandowskit, aki egy az egyben Lukas Kruse kapussal szemben nem tudott hibázni - 0:1!

A Paderborn a bekapott gólt követően sem lazított védekezésén, nyilvánvalóan nem szerették volna a Hamburg (8:0) egy héttel ezelőtti csúfos vereségét átélni. A listavezető következő gólja azonban így sem maradhatott el. A 37. percben Müller távoli próbálkozása ugyan lepattant egy védőről, de Ribery centerezéséből már Lewandowski gólt tudott elérni, 0:2! A lengyel csatár duplájával kétgólos előnnyel mehetett Guardiola csapata az öltözőbe.

Fordulás után sem változott sokban a játék képe. A vendégek óriási mezőnyfölényben játszottak és bár túl sok ziccer nem akadt, egészen a végéig csak a különbség volt a kérdéses.

Aki pedig még bízott a "Dávid-féle" csodában, az a 63. minutumban azzal is felhagyhatott. Robbent döntötték fel a kapu előterében, a játékvezető tizenegyest ítélt és kiállította Florian Hartherzt. A büntetőt Robben értékesítette (0:3), aki ezzel először vette be a Paderborn kapuját, valamint átvette a vezetést a bajnoki góllövőlistán is 15. góljával.

Az emberelőny által még nagyobb fölénybe kerülő Pep-team a találkozó hátralévő részében sem hagyott fel a góllövéssel. A 72. percben rosszul szabadított fel a hazai védelem, a Robbentől Ribery elé kerülő labdát pedig a francia vágta be néhány méterről, 0:4! De a góléhsége még ezután sem hagyott alább a csapatnak. A három perccel pályára küldését követően (Rafinha helyett), a 78. percben Mitchell Weiser megszerezte első gólját a Bundesligában! A szintén csereként beállt Rode indította magaslabdával a fiatal játékost, aki előbb hagyta lepattanni a bőrgolyót, majd átemelte azt a rosszul kilépő kapus felett - 0:5!

Az i-re a pontot Arjen Robben tette fel a 86. percben. A szélső Ribery védőbolondító cselei után pöckölt a kapuba - 0:6! A holland elképesztő formában, és legjobb szezonját produkálja a Bayernben. A hamburgi nyolcast elkerülte a Paderborn, de hatot így is kapott...

Újabb győzelmének köszönhetően a Bayern előnye a Wolfsburggal szemben 11 pontra hízott, ugyanakkor a "farkasok" ebben a fordulóban a vasárnapi játéknapon lépnek pályára (Hertha BSC, 17.30). Csapatunk legközelebb február 27-én (pénteken) az 1. FC Kölnt fogadják az Allianz Arénában.