JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 1572

péntek, 27 február 2015 22:42

4:1-es siker a Köln ellen

Jelenleg 11 pont az előny a Wolfsburggal szemben, azonban a Wolfsburg csak vasárnap játszik a Werder ellen.

A Bayern viszont nem bízta a véletlenre. Allianz Arena, 75.000 néző, telthát.
    Villámrajt, már a 3. percben vezetést szerzett a Bayern, méghozzá egy Robben szöglet után, Schweinsteiger érkezett tökéletesen és juttatta a labdát fejjel a kapuba.
    Alig 7 perccel később Ribéry is betalált, viszont a semmiből sikerült még a félidő előtt a Kölnnek a szépítés, Ujah gólja révén.

A második félidőben a Köln is többször veszélyeztett, de ahogy az első félidőben, úgy a másodikban is dominált a Bayern.

A 67. percben újra növelni tuda az előnyt a születésnapos Bayern, Robben révén, Boateng 40 méteres indítása után Ribéry továbbította a labdát, a holland szélső pedig szezonbeli 17. gólját szerezvén 3:1-re módosította az eredményt.

Nem sokkal később, egészen pontosan a 75. percben Lewandowski eldöntötte a mérkőzést. Ribéry kiugratása után Robben tette középre a labdát, Lewandowski pedig mellel a hálóba juttatta a labdát. 4:1.

Ezt követően a 81. percben volt még említésre méltó momentum, Robben szokásos mozdulatsora után hárított a Köln kapusa, Horn, az eredmény már nem változott a hátralévő szűk 10. percben, így:

FC Bayern 4:1 Köln

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger (78. Rode) - Robben, Müller (69. Xabi Alonso), Götze, Ribéry - Lewandowski

Nézőszám: 75.000 (teltház)

Gólok: 1:0 Schweinsteiger (3.), 2:0 Ribéry (10.), 2:1 Ujah (45.), 3:1 Robben (67.), 4:1 Lewandowski (75.)

Sárga lap(ok):  - / Halfar