Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 66

szombat, 04 április 2015 17:39

Borussia Dortmund vs. FC Bayern 0:1

Robert Lewandowski góljának köszönhetően 1:0-ra győzött a Bayern a Borussia Dortmund otthonában.

Nem volt egyszerű dolga Pep Guardiolának a kezdőcsapat összeállításakor. A katalán mester számos kulcsjátékosával nem számolhatott, sérülés miatt Arjen Robben, Franck Ribery, David Alaba, Holger Badstuber és Javi Martínez sem került a keretbe. A két pozitívum Thiago és Philipp Lahm visszatérése volt - előbbi a padon, utóbbi a kezdőben találta magát.

A Bayern dortmundi kezdője a következőképpen nézett ki: Neuer - Alonso, Dante, Benatia, Lewandowski, Rafinha, Boateng, Bernat, Lahm, Müller, Schweinsteiger.

A bajnoki tizedik, a listavezető ellen! A két gárda közti különbség azonban - ahogyan várható volt - már az első perctől kezdve nem számított semmit. A BVB bátran kezdett, s tulajdonképpen - a Benatia-Boateng-Dante védőhármas dolgát rendre megnehezítve - már a Bayern tizenhatosának előterében meghúzta az első védelmi vonalat.

A kezdeti fellángolást követően már jóval kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, a bajorok átvették a kezdeményezést, aminek nyomán jött is az első nagy lehetőség. A 7. percben Müller kapott remek indítást Rafinhától, a német támadó azonban hiába játszotta át Weidenfellert, a visszafutó Subotic összetudta kaparni a kapu előterében pattogó labdát.

Az első játékrészben még egy Bayern-helyzetet jegyezhettünk fel, abból viszont már gól lett! A 36. percben Lewandowski fordult le nagyszerűen örzőjéről, kiugratásából ugyan Müller még nem tudott gólt lőni (Weidenfeller védte), de a kipattanónál a lengyel csatár fejjel már nem hibázott, 0:1! Egygólos előnnyel mehettünk a szünetre, érdekesség, hogy Jürgen Klopp csapata kapuralövés nélkül hozta le az első negyvenöt percet.

A szünet után is küzdelmes pörgős mérkőzést láthattunk, helyzetek azonban csak ritkán érkeztek. A második félidőben tulajdonképpen csak két Marco Reus ziccert jegyezhettünk fel. Előbb a 61. percben egy eladott labdát követően lőtt oldalhálót a német támadó, majd a 88. percben a meccs jelenetében ő volt az egyik főszereplő. A másik Manuel Neuer! Reus 20 méterről vette célbe a kaput szabadrúgásból, a jól helyezett lövést azonban egészen hihetetlen módon fogta ki a Bayern portása.

A találkozó pozítivuma, hogy Lahm mellett Thiago is hosszú idő után visszatért, negatívum viszont, hogy Bastian Schweinsteiger nagy rúgást kapott bokájára, és vélhetően emiatt cserélte le őt Guardiola az 58. percben.

A Bayern mondhatni egy helyzetből megnyerte a mérkőzést és megőrizte 10 pontos előnyét a fordulóban szintén győzelmet ünneplő Wolfsburggal szemben. A csapat legközelebb szerdán lép pályára, akkor a Bayer Leverkusen lesz az ellenfél a kupában.