Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 66

szerda, 16 szeptember 2015 19:39

BL: Háromgólos győzelem Piräusban

Háromgólos győzelemmel kezdte az új Bajnokok Ligája szezont a Bayern München. A német Rekordbajnok Thomas Müller duplájával és Mario Götze góljával simán verte görög ellenfelét a csoportkör első fordulójában, s rögtön kvartettja élére állt. A másik ágon bombameglepetésre az Arsenal 2:1-re kikapott a Dinamo Zagreb együttesétől.

A szombati FC Augsburg elleni bajnokihoz képest egyetlen változást eszközölt kezdőcsapatán Pep Guardiola. Rafinha helyett Juan Bernat került be a csapatba. Piräusban az edző több kulcsjátékosára sem számíthatott a lista ugyanakkor a már jól megszokott volt: Franck Ribery, Holger Badstuber, Arjen Robben és Mehdi Benatia továbbra is csak a maródiak listáján szerepelt, jó hírek közé tartozott viszont a hosszú idő után visszátérő Javi Martínez és a hétvégi bajnokit elővigyázatosságból kihagyó Mario Götze kerettagsága. Ulreich, Rafinha, Rode, Coman és Kimmich társaságában ugyanakkor mindketten a kispadon csak kezdtek.

A Bayern kezdőcsapata a következőképpen festett: Neuer - Thiago, Lewandowski, Costa, Alonso, Boateng, Bernat, Lahm (K), Vidal, Müller, David Alaba.

Lendületes első félidőt hozott a mérkőzés, mely sajnálatos módon már a kezdősípszó előtt megkezdődött a szurkolók és a rendőrök között. A találkozót megelőző incidens ellenére rendben megkezdődhetett az összecsapás, mely a vártaknak megfelelően jókora Bayern-fölényt hozott.

A szünetig gólt nem, csak helyzeteket láthattunk - mindezt elsősorban a Bayern szolgáltatta. A vendégek elsősorban a tizenhatoson kívülről próbálkoztak, Bernat, Alonso és Thiago azonban nem igazán tudták megdolgoztatni a görögök portását. A legnagyobb lehetőség a 26. percben adódott, ekkor Alonso szabadrúgása után Lewandowski maradt őrizetlenül, fejesét azonban egy védő már-már a gólvonalról vágta ki.

A túloldalon Neuer-nek egyetlen egy középretartó fejesen kívül nem volt védenivalója...

A szünetet követően a helyzetek után végre megérkeztek a gólok is. Az 52. percben Thomas Müller egy olyan gólt szerzett, melyet még nagyon sokat fogunk látni a BL-összefoglalókban. A német támadó jobb oldalról érkező beadása a hazaiak kapujában kötött ki - 0:1!

A vezetés birtokában a bajorok továbbra is kontroll alatt tartották a mérkőzést, az ellenfél mindösszesen egyszer okozott veszélyt Neuer kapuja előtt, akkor azonban csak oldalról sikerült megrezegtetni a hálót.

A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy Xabi Alonsót és Vidalt is sérülés miatt le kellett cserélni. Állapotukról egyelőre nem sokat tudni.

A Bayern a slusszpoént a végére tartogatta, két gól formájában. Előbb a 89. percben a csereként beállt Coman passzából szerzett gólt a szintén padról beszálló Mario Götze egy remek támadás végén, majd a ráadásban a francia szélső kiharcolt büntetője után Thomas Müller állította be 11 méterről a 3:0-s végeredményt.

A Bayern összességében többet tett a győzelemért és megérdemelten viheti haza a három pontot. Csoportunk meglepetése, hogy a másik meccsen a Dinamo Zagreb 2:1-re legyőzte az angol bajnokság ágyúját, az FC Arsenalt.