péntek, 21 február 2020 22:41

Kiszenvedett győzelem | Bayern vs. Paderborn 3:2

Nem sikerült túl jól a Chelsea elleni főpróba, bár kínkeservesen így is meglett a győzelem. A sereghajtó Paderborn ellen sérülésekkel és eltiltottakkal is küzdő Flick kicsit megkutyulta a kártyákat és 3 védős rendszerrel kezdett, de a bajor játék erősen döcögött, főle a támadójátékban. De a védelem sem állt stabil lábakon, szinte minden lövésből gólt szerezett a vendég csapat. Végül Lewa klasszisa döntött, így maradtunk a tabella élén.

***

GÓLOK: Gnabry (25') és Lewandowski (70' és 88') illetve Srbeny (44') és Michel (75')

FELÁLLÁS: Neuer (C) - Kimmich, Alaba, Hernández - Odriozola (Coman 63'), Thiago, Tolisso (Zirkzee 87'), Davies - Gnabry, Coutinho (Müller 63') -Lewandowski

JEGYZŐKÖNYV:

Első félidő: Pavard és Boateng eltiltása miatt rotálásra lehetett számítani a védelemben. Ez így is történt: Odriozola először debütált kezdőként, Hernández pedig visszakerült a védelem tengelyébe. Emelett további 2 változtatást igényelt Flick a kölni kezdőhöz képest: Müller és Coman helyén a Tolisso-Coutinho duó kapott lehetőséget ma este. Kezdőrúgáskor azonban megfigyelhettük, hogy Hansi ezúttal egy 3 védős rendszert alkalmazott. Erre az elején majdnem rá is fáztunk: Mamba gólját viszont les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Az első bajor lehetőség a 8. percben érkezett: Odriozola zseniálisan varázsolta Lewa fejére a lasztit, de a lengyel nem találta el a kaput. A nyomás egyre inkább erősödött kedvenceink részéről, amelynek 25 perc elteltével végre meg lett az eredménye: egy kapu előtti kavarodásból Gnabry került ki győztesen és így 100. Bundesliga meccsét góllal is megünnepelhette (1-0). A vezető találat megszerzése után a Bayern próbálta megduplázni az előnyét, de ez nem jött össze a félidőig. Sőt, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: egy vendég kontránál Neuer hibázott a kifutásnál és Srbeny révén kiegyenlített a sereghajtó (1-1). A fiúk így kissé letörve vonultak az öltözőbe.

Második félidő: A szünet után a vendégek kezdtek jobban, Mamba azonban lemaradt egy veszélyes beadásról és meg is sérült. Aztán a Bayern is rájött, hogy elkezdődött a második játékrész: Lewa kétszer is nagyon közel járt a gólszerzéshez - előbb lábbal, majd fejjel. A klub korábbi utánpótlás kapusa, Zingerle ezt másképp gondolta és hatalmas bravúrokat mutatott be az Allianz Aréna közönsége előtt. 1 óra elteltével Flick is érezte, hogy bele kell nyúlni a meccsbe, így kettős cserét kért: Odriozola és Coutinho helyére Coman illetve Müller érkezett az utolsó félórára. A csapat játékán meg is látszott a frissítés: újra élt a dinamikus támadófutball, Kingsley előtt pedig már is lehetőség adódott. Ezt még védeni tudta Zingerle, a 70. percben aztán végre jött a várva várt gól: egy zseniális letámadás után Hernández szerzett labdát, amellyel Gnabry robogott el a bal oldalon, a visszatett labdá pedig Lewa értékesítette (2-1). Sokáig azonban nem tartott az öröm: a Paderborn ismét kiegyenlített, tegyük hozzá ezúttal is a semmiből egy újabb kontra révén (2-2). A hajrában nagyon rákapcsolt a Bayern és amikor már úgy éreztük, hogy ez lesz a szezon eddig legnagyobb pofonja a Bundesliga sereghajtója ellen, jött Lewa a maga második góljával és így ugyanaz az eredmény született, mint az őszi odavágón még Kovac irányítása alatt (3-2). Maradjunk annyiban, hogy a Paderborn mumus volt ebben az idényben, de a végén megint az erő és az ambició került ki győztesen. Jótanács: csak az eredményt tartsuk fejben és készüljünk a keddi BL párharcra a Chelsea ellen...