kedd, 26 május 2020 20:40

Karnyújtásnyira a bajnoki cím | BVB-FCB 0:1

Izgalmas viadalt hozott a 126. Klassiker, amely kedvenceink győzelmével ért véget, Kimmich csodagóljának köszönhetően. Ezzel 7 pontosra nőtt a különbség a Dortmund előtt, méghozzá 6 fordulóval a vége előtt. A Bayern tehát óriási lépést tett affelé, hogy zsinórban nyolcadszor is német bajnok legyen. Folytatás szombaton az osztályozós Düsseldorf ellen az Alliaznban.

Gól: Kimmich (43')

Felállás: Neuer (C) - Pavard, Boateng (Hernández 85'), Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Coman (Perisic 73'), Müller, Gnabry (Martínez 87') - Lewandowski

Jegyzőkönyv:

Első félidő: Mindössze egyetlen változás volt a kezdőben a hétvégi meccshez képest: Perisic helyett Gnabry játszott a bal szélen. Thiago sérülése miatt Goretzka maradt Kimmich társa a középpályán. Egy intenzíven kezdő Dortmundot láthattunk, az első percben Haaland máris helyzetbe került, Boateng azonban menteni tudott a gólvonalról. Pár perccel később Guerreiro fejelt gólt Neuer kapujába, Hakimi azonban lesen volt, mielőtt beadta a labdát középre, így a találatot érvénytelenítették. 10 perc elteltével a Bayern is ébredezni kezdett: előbb Lewandowski tesztelte Bürkit egy ballábas lövéssel, majd Müller maradt le centikkel Kimmich előreíveléséről. Bő negyed óra elteltével a hazai kapu előtt is volt egy forró helyzet: Gnabry közeli próbálkozását Piszczek tisztázta a gólvonalról. Ezt követően Coman is villant egyet, rövid oldalra küldött lövését nagy elánnal védte Bürki. Flick együttese tehát folyamatosan kezdte átvenni az irányítást, a vezető találatra azonban még várni kellett: a 33. percben Phonzie hatalmas szólóját Hummels folytotta el. Végül úgy tűnt, gólnélküli döntetlennel vonulnak az öltözőbe a csapatok, de ekkor jött Kimmich: szenzációs emelésébe Bürki csak beleérni tudott, hárítani már nem volt képes (1-0). Így kedvenceink egygólos előnnyel vonulhattak szünetre.

Második félidő: A szünetben beállt Sancho és Can is a hazaiakhoz, a helyzet azonban változatlan maradt: a Bayern továbbra is diktálta a tempót és uralta a játékot, a Dortmund pedig egyre csak vesztett az erejéből és fogyott el a párharc végére. A gól tehát nem tett jót a meccs színvonalának, így a második játékrész elején alig láthattunk valamire való helyzetet a csapatok részéről: az egyetlen probálkozás Goretzka lapos lövése volt, amit bravúrral hárított Bürki. Flick első cseréje a 73. percben érkezett Perisic révén, aki Coman helyére állt be. 4 perccel később aztán jött egy dortmundi lehetőség is: Can beadására Hazard érkezett, a labda azonban elkerülte a kaput (mint később kiderült, les is volt). Neuer első komolyabb védésére egészen a hajráig kellett várni: Dahoud próbálkozását tornászta a kapu fölé. A végére Lewa majdnem eldöntötte idő előtt a 3 pont sorsát, lövése viszont a kapufát találta el a 83. percben. A lefújás előtt még beállt Hernández és Martínez is, Boateng illetve Gnabry helyére, az eredmény azonban nem változott. A Bayern így 1 gólos győzelmet aratott a Signal Iduna Parkban és óriási lépést tett a zsinórban 8. bajnoki cím felé. A következő áldozat a kiesés ellen küzdő Fortuna Düsseldorf lesz szombaton az Allianz Arénában.