szombat, 30 május 2020 20:36

Iskolafocival hoztuk a kötelezőt | Bayern-Fortuna Düsseldorf 5:0

Öröm volt nézni kedvenceink ma esti játékát, amelyet tulajdonképpen már az első félidőben eldöntött Flick együttese, edzőmeccset alakítva a párharcból. Így 10 pontra nőtt az előny a Dortmund előtt, akik vasárnap játszanak a sereghajtó Paderborn otthonában. Lewandowski pedig mostmár mind a 18 Bundesliga klub ellen betalált, amely ellen pályára lépett.

Gólok: Zanga (15', öngól), Pavard (29'), Lewandowski (43' és 50) és Davies (52')

Felállás: Neuer (C) - Pavard (Odriozola 62'), Alaba, Hernández (Cuisance 46'), Davies - Kimmich, Goretzka - Coman (Perisic 62'), Müller (Zirkzee 75'), Gnabry (Batista-Meier 78') - Lewandowski

Jegyzőköny:

Első félidő: Egyetlen változás volt a kezdőben a BVB elleni derbihez képest, Boateng kapott pihenőt Hernández pedig így végre bizonyíthatott Alaba mellett a védelem tengelyében. A Düsseldorf rögtön letámadta a bajorokat, az első lehetőség a vendégek előtt adódott: Morales azonban Neuer kezei közé emelte a labdát. A Bayern aztán olyannyira átvette az irányítást az üres Allianzban, hogy az ellenfél semmiféle ellenállást nem volt képes tanusítani a játékrész hátralévő részében. A megérdemelt vezetés pedig jött is negyed óra elteltével: Gnabry begurítását Pavard küldte közelről kapura, a vendégek hátvédje, Zanka pedig szerencsétlenül ért bele abba (1-0). Flick együttese az öngól után is folytatta az erődemonstrációt, ezt jelezte Müller erős lövése is, amelyet Kastenmeier kapus tornázott ki szögletre a 28. percben. A sarokrúgásból viszont jött a második müncheni találat: Kimmich beadását Pavard fejelte a hálóba (2-0). Kedvenceink pedig nem álltak le a szünetig: 2 perccel a félidő előtt egy sakk-matt játék után Lewa talált be Müller gólpasszából, a lengyel így mostmár mind a 18 Bundesliga klub ellen lőtt gólt, amely ellen játszott (3-0). Így kényelmes előnnyel vonulhattak a fiúk az öltözőbe.

Második félidő: Félidőben Hernández helyére Cuisance állt be, így Kimmich visszahúzódott Alaba mellé a hátvédsorba. A pihenő után ott folytatódott a játék, ahol abbamaradt: a Bayern hengerelt, a Düssledorf pedig úszott az árral és futott az eredmény után. Az 50. percben pedig jött az újabb gól: Gnabry begurítását Lewa sarkazta be a kapus lábai között a hálóba (4-0). A mészárlást Davies hatalmas szólója tetőzte pár perccel később (5-0). Mivel túl nagy teher már nem volt a csapaton, Flick még 2 cserét alkalmazott 1 óra elteltével: Perisic és Odriozola érkezett Coman illetve Pavard helyére. A mérkőzés színvonala egyre lankadt, kedvenceink is kezdtek kiengedni az eredmény tudatában, a vendégek pedig a hármas sípszót várták. Még azért voltak lehetőségeink a gólszerzésre: a 70. percben egy kapu előtti kavarodást követően Kastenmeier kétszer is hárítani tudott Lewa próbálkozásai után. Beállt Zirkzee is, aki Müllert váltotta, Batista-Meier pedig Gnabry cseréjeként debütálhatott a Bundesligában. Az eredmény azonban már nem változott a lefújásig, a Bayern így kiütéses győzelemmel hozta a kötelezőt és 10 pontra növelte előnyét a Dortmunddal szemben, nekük viszont még hátravan a meccsük a fordulóból a sereghajtó Paderborn ellen. Folytatás egy hét múlva a Leverkusen otthonában.