JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 1548

hétfő, 22 november 2010 20:03

AS Roma - FC Bayern 3:2

{tab=Nyilatkozatok}

Kétgólos győzelmet adott el a Bayern a Róma ellen, végül pedig 3:2-re kikapott. A mérkőzés után természetesen mindenkin látszott a csalódottság...

Reakciók: ASR vs. FCB

Louis van Gaal: „Ismét kiadtunk egy meccset a kezünkből. Ezt csináltuk Mönchengladbachban, ezt Leverkusenben is, és most ismét. Hihetetlen, mert annyira domináltuk a meccset, aztán a második játékrészre a koncentráltság talán eltűnt. Nem lehet igaz, hogy mi rugunk szögletet és abból négy perc múlva gólt kapunk. Ez lehetetlen. De elsők vagyunk a csoportban, tehát nem olyan rossz a helyzet, mint gondolnánk. Mindenesetre tényleg hihetetlen, hogy egy 2:0-ás előnyt így eladtunk. Mindannyian csalódottak vagyunk"

Philipp Lahm: „Mi ma itt nyerni akartunk, ezt látni lehetett, főleg az első félidőben. Még a második játérész elején is jól ment a játék, de aztán gólt kaptunk és a Róma hirtelen feltámadt. Rosszul oldottuk meg a helyzeteinket, a kontrákat nem játszottuk ki jól. Bár azt sem szabad elfeledni, hogy ma egy nagy csapatnál játszottunk. Mindenesetre ha 2:0-ra vezetsz, abból minimum egy pontot azért szerezni kéne. Elsők vagyunk - ez a legfontosabb még mindig. Most viszont előrefelé kell tekintenünk, jön a Bundesliga fordulő és be kell gyüjteni a három pontot.“

Thomas Kraft: „Bosszantó, hogy a vége előtt vesztettük el a meccset. Bár számomra így is szép volt, hisz játszhattam végre. Az edző lehetővé tette számomra és ennek én nagyon örültem. Sikerült pár nagyot védenem, de utólag ez már nem vigasztal.

Claudio Ranieri:A másodk játékrészre szisztémát váltottunk: vertikálisabban játszottunk, emeltük a tempót, ami problémát okozott a Bayernnek. De még így is két lábbal a földön kell maardnunk, mert még nem jutottunk tovább. Kolozsvárba a pontért utazunk.“

Fordította: Basti

{tab=Összefoglaló}

A félidőben még 2:0-ra vezetett a Bayern Gomez duplájával, a végén mégis a Roma örülhetett. Veresége ellenére csoportelső lett a Bayern.

Mintegy 45 ezer néző volt a Stadio Olimpicóban, ahol a Roma a továbbjutásért, a Bayern pedig a csoportelsőség bebiztosításáért küzdött. Mivel utóbbihoz a bajoroknak elég volt akár egy két gólos vereség is, Van Gaal néhány helyen változtatott a kezdőn: Butt helyett Kraft állt a kapuban, és Schweinsteiger is pihenőt kapott.

A BL-újonc Kraftot már a harmadik percben felavatta a Roma, miután egy beadást követően elaludt a müncheni védelem, Boriello pedig a kapura tüzelhetett. A fiatal kapus jól mutatkozott be, mint ahogy a későbbiekben is jól állta a sarat: a legnagyobb hazai helyzet a 22. percben adódott, Greco 25 méteres kapáslövését szép védéssel hárította Kraft.

Természetesen azért a Bayern sem tétovázott ezidő alatt, bár óriási iramról nem beszélhettünk, így a helyzetek sem érkeztek futószalagon. Talán Kroos volt a legaktívabb, aki egyszer-kétszer próbálkozott (a 12. percben például a kapu elé berobbanva fölélőtte a labdát), egészen a 33. percig, amikor Gomez is játékra jelentkezett. Előbb Ribéry középre adott passzát váltotta gólra a figyelmetlen védők gyűrűjében (0:1), majd hat perccel később Müller kiugratását követően lőtte el a labdát Sergio kapus mellett, 0:2!

A gyors gólok szemmel láthatóan padlóra küldték a Romát, a Bayern játékosai pedig rendkívül magabiztosan kezdtek játszani, Pranjic, Ribéry és Müller is gyönyörű cselsorozatokkal kergették őrületbe az olaszokat. A szünet előtt akár tizenegyest is kaphatott volna a Bayern, de Ribéry buktatásért nem fújt a sípjába a spanyol játékvezető (Alberto Mallenco, aki a hírhedt szerb-német vb-meccset is vezette…) – maradt a 0:2.

Ezzel a félidei eredménnyel a Roma nehéz helyzetbe került, ami a továbbjutási esélyét illette, míg a Bayern gyakorlatilag csoportelső lett, hiszen a hazaiaknak öt gólt kellett volna ekkor lőnie ahhoz, hogy legalább a következő mérkőzésig ez kérdéses maradjon.

Ennek megfeleleően – de sajnálatos módon – a második játékrész egyértelműen a Romáé volt, ami meg is hozta az eredményét. Már a 49. percben szépített (1:2) Ranieri gárdája Boriello találatával (Demichelis, Van Buyten és Lahm is benne volt a gólban), a 60. percben pedig csak Kraft már-már Kahnt idéző dupla-bravúrja akadályozta meg az egyenlítést. A fiatal kapus előbb a gólvonalról paskolta ki a labdát, majd Brighi ismétlését hárította.

Mindeközben a Bayern oldalán nem igazán jegyezhettünk fel semmit, elvétve volt egy-egy távoli kísérlet, illetve olykor voltak veszélyesnek tűnő megindulások, de az utolsó passzok rendre rosszul sikerültek. Nem úgy a hazaiak részéről, akik 81. percben De Rossi révén ki is egyenlítettek: Riise jutott be a védelem mögé, majd hozta kihagyhatatlan helyzetbe a középen érkező De Rossit, 2:2!

És ha ez nem lett volna elég: három perccel később Kraft buktatta Boriellot, a megítélt büntetőt pedig a csereként beálló Totti értékesítette, 3:2! Az utolsó percekben már nem történt újabb változás, a Bayern tehát két gólos előnyről bukta el a találkozó. Igaz, a csoportelsőség ezzel is biztossá vált (azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számít – ld. az előzetes), de a kilenc meccses veretlenségi sorozat, valamint a koefficiens-pontokért zajló küzdelem miatt igencsak fájó ez a vereség.

Ha másra nem, arra jó volt ez a meccs, hogy végleg bebizonyosodjon: a Van Buyten – Demichelis tengely hátul nem működik… A csoport másik mérkőzésén a Basel 1:0-ra legyőzte a Kolozsvárt. A Bayern csoportelső, míg a Roma nagy valószínűséggel a második helyen továbbjut.

AS Roma - FC Bayern 3:2 (0:2)
    AS Rom Sergio - Cassetti, Mexes, Burdisso, Riise - Greco (46. Simplicio), De Rossi, Brighi (75. Totti) - Menez - Borriello, Vucinic (82. Pizarro)
    FC Bayern Kraft - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic - Ottl, Tymoshchuk - Müller (73. Contento), Kroos, Ribéry (77. Altintop) - Gomez
    Cserék Butt, Breno, Braafheid, Alaba
    Játékvezető Mallenco (Spanyol)
    Nézőszám 45.500
    Gólok 0:1 Gomez (33.), 0:2 Gomez (38.), 1:2 Borriello (49.), 2:2 De Rossi (81.), 3:2 Totti (84., Foulelfmeter)
    Sárga lapok
    Greco, Mexes, De Rossi, Menez / Kroos, Kraft

Írta: Roy Makaay

{tab=Felvezető}

mller_vanbuyten_as_roma_2010A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Bayern München a tavalyi olasz második AS Roma otthonába látogat.

Mintha egy teljesen más világ lenne, úgy várják ebben a szezonban a Bayern München szurkolói a soros mérkőzéseket a BL-ben. Míg a bajnokságban egyre-másra születnek a csalódást keltő eredmények, addig nemzetközi vizeken eddig makulátlan az idei mérlegünk. Négy mérkőzésből négy győzelem, biztos továbbjutás. Tavaly ősszel korántsem állt ilyen jól a csapat szénája a Bajnokok Ligájában négy kört követően.

Természetesen a világ itt sem teljesen rózsaszín. A négy eddigi győzelmünkből 2 nem egészen biztos, hogy a legmegérdemeltebben született, ahogyan az AS Roma elleni hazai nyitányon is sokáig kellett várnunk a gólokra. A Kolozsvár elleni idegenbeli mérkőzésen aztán már igazán kijött a lépés.

A csoportgyőzelem kapujában

Két fordulóval a vége előtt 6 pont a Bayern München előnye a csoportmásodik AS Roma előtt. Ez matematikailag, de még behozható. De ha a Bayern München a következő két mérkőzésén legalább egyetlen picike pontot szerez, akkor nem kell különösebben számolgatnunk, biztos a csoportgyőzelem. Nyilván mindez akkor a legtisztább, ha már kedden este sikerül ponto(ka)t szereznünk.

Akkor is meglehet egyébként már holnap a csoportgyőzelem, ha esetleg kikap Rómában a Bayern München. Miután ugyanis pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények számítanak, még akkor is mindenképpen meglesz a csoportgyőzelem a német bajnok számára, ha egy góllal kap ki, vagy úgy szenved két góllal vereséget, hogy közben maga is lő gólt.

Formába lendülő olaszok

Kedden tehát Rómában szerepel a Bayern München. Az az AS Roma lesz az ellenfél, amelyik talán még pocsékabbul kezdte a szezont, mint az FCB. Első győzelmükig az ötödik bajnoki fordulóig kellett várniuk. Viszont onnantól megtáltosodtak. A bajnokságban október első napjai óta nem kaptak ki. (Igaz, a Bayern München sem…) Jelenleg már az ötödik helyen állnak a Serie A-ban.

Éppenséggel a Bajnokok Ligájában sem állnak rosszul. Ugye ami egyfelől nagyon könnyűnek látszik a Bayern München oldaláról, az pontosan annyira kemény a Rómának: kisebb csoda kell nekik a csoportgyőzelemhez. Ettől függetlenül a csoport második helye még meglehet nekik. Még akkor is, ha reményeink szerint vereséget szenvednek Louis van Gaal csapatától.

A cél: egy pont?

A rómaiak ugyanis vereségük esetén is legalább pontazonosságban a második helyen várják majd az utolsó kört. De a győzelem mellett egy döntetlennel sem járnának éppenséggel rosszul, hiszen így a kolozsvári kirándulásnak mindenképpen lépéselőnyben indulnának neki.

Mint azt fentebb már írtam, a döntetlen a Bayern München számára is elégedettségre adhatna okot. Nem titkoltak a cél ezen a meccsen a ’legalább egy pont megszerzése.’ Több szempontból is értékes lenne azonban a római győzelem. Amellett, hogy a Bayern Münchentől az esetek túlnyomó többségében el lehet várni a győzelmet, a győzelemmel ezen a mérkőzésen is 800.000 euró prémium ütné a csapat képzeletbeli markát az UEFA révén, nem mellesleg pedig újabb jelentős lépést tenne a Bundesliga afelé, hogy beelőzze a Serie A-t az UEFA ötéves rangsorában. Ahogyan persze egy győzelem, s mellette az esetleges jó játék a szükséges lendületszerzésnek nem tenne rosszat.

Kedvező előjelek

Két további szempont alapján is makulátlan statisztikával várhatja a keddi mérkőzést a Bayern München. Egyrészt tétmérkőzésen eleddig még pontot sem vesztett az AS Roma ellen. Idén szeptemberben Münchenben 2-0-ra nyertek a Bajorok. Előtte pedig az 1984/85-ös szezonban a KEK negyeddöntőjében kettős győzelemmel múlta felül római ellenfelét a csapat.

A másik érdekesség, hogy míg a Bayern Münchennek például ritka gyengén megy szombaton ebben a szezonban (6 mérkőzésből 1 győzelem), addig kedden eddig hibátlan. Két nemzetközi meccs mellett a Werder ellen kupatalálkozót és a Hoffenheim elleni bajnokit is megnyerte a Bayern, amikor kedden lépett pályára.

Ribery már az elejétől?

Louis van Gaal dolga könnyebbé nem nagyon vált a hétvége óta. A sérültek közül Martin Demichelis lesz az, aki majd visszatérhet a csapat keretébe. Mellette azonban egy nagyobb hiányzót mindenképpen figyelmen kívül kell hagyni a vezetőedzőnek. Az elmúlt hetekben a karmesteri pálcát a kezében tartó Bastian Schweinsteiger eltiltás miatt nem léphet majd pályára.

A Leverkusen elleni mérkőzést követően a védelmünk ezúttal is kapott hideget-meleget, ettől függetlenül a várakozások szerint újfent az a védőnégyes lesz majd ott a pályán, mint a hétvégén. Ami változás lehet viszont, hogy talán Franck Ribery már a kezdőcsapatban kaphat helyet – két hónap után először. Ahogyan a Róma elleni szeptemberi hős, az akkor bombagólt akasztó Thomas Müller is újra már az elejétől a pályán lehet.

A Kicker várakozása

AS Roma: Julio Sergio – Cassetti, Mexes, Juan, Riise – Simplicio, Pizarro, Vucinic – Menez – Totti, Boriello

FC Bayern: Butt – Lahm, van Buyten, Breno, Pranjic – Ottl, Tymoshchuk – Altintop, Müller, Ribery - Gomez

Írta: pizarro