JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 1548

péntek, 26 november 2010 19:40

FC Bayern - Eintracht Frankfurt 4:1

{tab=Reakciók}

A Bayern újfent meggyőző teljesítményt nyújtott hazai pályán, ahogy azt az elmúlt hetekben már megszokhattuk. Érthető módon elégedettség jellemezte a müncheni tábort a találkozót követően.

Louis van Gaal: „Úgy gondolom, ez volt a lehető legjobb teljesítményünk ebben a szezonban. A Frankfurt nagyon erősen tartotta magát hátul, nem volt könnyű dolgunk. De ennek ellenére több helyzetet is sikerült kidolgoznunk. A legjobb dolgok, amiket ma délután láttam, az a játékosaim szenvedélye és hite volt, ami a közönségnek is tetszett. Nagyon elégedett vagyok, mert úgy gondolom jó sorozatban vagyunk. Három pontra vagyunk a harmadik helytől, és ez a mi minimális célunk.”

Mario Gomez: „Azt gondolom, hogy ez egy nagyon jó hazai produkció volt. A második félidőben kiemelkedően játszottunk, és teljesen megérdemeltük a gólokat, akár többet is szerezhettünk volna. Tudjuk, hogy még sok mindent kell bepótolnunk, de igyekszünk megtenni.”

Michael Skibbe (a Frankfurt vezetőedzője): „Az első félidőben még jók voltunk, de a szünet után túl nagy volt a nyomás, és már nem voltunk olyan pozícióban, hogy ezt csökkentsük. A két gyors gól mindent eldöntött, de az első félidei játékkal elégedett vagyok.”

Fordította: Roy Makaay (fcbayern.de)

{tab=Összefoglaló}

A Bundesliga 14. fordulójában a Bayern München 4:1-s győzelmet aratott hazai pályán az Eintracht Frankfurt ellen. A müncheniek már az első félidőben eldönthették volna a találkozót, Tymoshchuk góljára azonban néhány perccel később Gekas válaszolt. Az 1:1-es első játékrész után Müller, Gomez és Timo újabb gólja jelentette a Bayern magabiztos sikerét az Eintracht ellen.

A kedd esti római Bajnokok Ligája mérkőzéshez képest három helyen történt változás a Bayern kezdőjében. Butt állt ismételten a kapuban, illetve pályára léphetett Breno és a BL meccsről eltiltott Bastian Schweinsteiger is visszavette helyét a csapatban.

A győzelmi kényszerben lévő bajorok a kezdetektől fogva támadólag léptek fel a teltházas Allianz Arénában. Eleinte azonban nem hozott sok helyzetet a bajor-fölény. A 9. percben ugyan Gomez betalált a Frankfurt „ketrecébe”, a játékvezető azonban lest ítélt – a visszajátszásból kiderült, igaza volt, hisz Ribery lövésénél valóban lesen tartózkodott a német támadó.

A 13. percben a haza publikum foghatta a fejét: Daniel van Buyten hibázott saját térfelén hatalmasat, amit Gekas használhatott volna ki – az Eintracht gólgyárosa azonban hiába járt túl Butt kapus eszén, lövését végül Breno blokkolta.

Négy percig vezetett a Bayern!

Néhány minutummal később megint hibázott a bajor védelem: Van Buytenék megint csak Gekast hozták helyzetbe – ismét Breno mentett! Közel félóra játékot követően megszerezte a vezetést a Bayern. Tymoshchuk egy remekbeszabott góllal jutatta előnyhöz a hazaiakat. Az ukrán középpályás a tizenhatos jobb sarkától akasztott nagy gólt, 1:0!

Az öröm azonban csak négy percig tartott, Gekasnak harmadszorra ugyanis összejött a gól a Bayern ellen. Heller ívelt középre a jobb oldalról (Van Buyten feje fölött elszállt), Gekas fejese a kapufán csattant, a kipattanót azonban nem tudta kihagyni a Bundesliga góllövőlistájának éllovasa, 1:1!

A hazai csapatot egyáltalán nem fogta vissza a bekapott gól. A félidő további részében viszont hiába egy kapuzott a Bayern, gólra nem futotta tőlük. Pedig Müller, Ribery, Gomez, Schweinsteiger és Kroos is szerezhetett volna gólt.

Két perc, két gól

A második játékrészre egy helyen eszközölt változtatást Louis van Gaal: az első negyvenöt percben eléggé sok hibával játszó Daniel van Buyten hagyta el a pályát, helyére Martin Demichelis érkezett. A vendégeknél nem volt csere.

A szünet után sem változott sokat a játék képe. A hazai csapat egyre többet kockáztatott a győzelem megszerzéséért, aminek előbb az 59. percben lett meg az eredménye: ekkor Kroos vállalkozott távolról, akinek lövését Nikolov kapus nem tudta fogni, a kipattanót Müller pofozta be, 2:1! A hangosbemondó segítségével a közönség alig érkezte elskandálni a gólszerző nevét, már jött az újabb müncheni gól: Ribery lőt kapura - a labda megintcsak Nikolov kapusról kijött -, Gomez pedig nem hibázott közelről, 3:1! eldőlt a mérkőzés. A 66. percben egy fájdalmas eseménynek lehettek szemtanúi a Bayern szimpatizánsok, Bastian Schweinsteiger sérülés miatt hagyta el a pályát, helyére a hosszas sérülésből visszatérő Mark van Bommel érkezett.

A mérkőzés további periódusa nem hozott igazán élvezetes játékot, a Frankfurt nem tudott válltani - ennek pedig egy újabb bajor gól lett az eredménye. Egy remek összejáték után ismét Tymoshchuk talált be a vendég kapuba, amivel már 4:1 állt az eredményjelzőn. Az ukrán középpályás idei harmadik gólját jegyezte a Bundesligában.

Több gól már nem esett, a Bayern München magabiztos győzelmet aratott a Bundesliga 14. fordulójában. Louis van Gaal csapata győzelmével feljött az 5. helyre a tabellán. A bajnokságban legközelebb a mai napon a Kaiserslautern ellen (5:0) igen csúnyán elvérző Schalke 04 lesz az ellenfél.

FC Bayern - Eintracht Frankfurt 4:1 (1:1)
    FC Bayern Butt - Lahm, Van Buyten (46. Demichelis), Breno, Pranjic - Tymoshchuk, Kroos - Müller, Schweinsteiger (66. Van Bommel), Ribéry - Gomez
    Cserék Kraft, Braafheid, Contento, Altintop, Ottl
    Eintracht Frankfurt Nikolov - Ochs, Vasoski, Russ, Jung - Schwegler - Heller, Meier (82. Caio), Altintop (87. Amanatidis), Kittel (60. Fenin) - Gekas
    Játékvezető Felix Zwayer (Berlin)
    Nézőszám 69.000 (ausverkauft)
    Gólok , 1:0 Tymoshchuk (29.), 1:1 Gekas (33.), 2:1 Müller (59.), 3:1 Gomez (61.), 4:1 Tymoshchuk (88.)
    Sárga lapok
    Ribéry / -

Írta: Fehérkirály

{tab=Statisztika}

Tények, statisztikák: FC Bayern vs. Frankfurt

fcb_frankfurt_tymo_muller_ribery2 – Anatoliy Tymoshchuk két gólt is szerzett az Eintracht Frankfurt ellen. Az ukrán válogatottnak ez volt az első duplája a Bayernben.

4 – Sorozatban negyedszer verte meg hazai pályán a Frankfurtot az FCB.

5 – Mario Gomez és Anatoliy Tymoshchuk is ötször-ötször próbálkozott a gólszerzéssel. Előbbi egy, utóbbi kettő gólt szerzett.

6 – Franck Ribery hatszor került helyzetbe szombat délután. A pályán e tekintetben ő bizonyult a legjobbnak.

9 – Kilencedik gólját lőtte Mario Gomez a Bundelsigában.

25 – Ennyiszer veszélyeztette a vendég kaput az FCB. A Frankfurt kilencszer.

32 – Németország legsikeresebb klubja 32. alkalommal verte meg a Frankfurtot.

65 – Ennyi százalékban birtokolta a labdát a Bayern.

66 – A 66. percben csereként lépett pályára Mark van Bommel, aki nyolc hetet hagyott ki térsérülése miatt.

77 – Párharcainak 77%-át nyerte meg Philipp Lahm, amivel messze a legjobb volt a mezőnyből.

108 – Toni Kroos 108-szor találkozott a labdával. A Frankfurt legjobbja Halil Altintop lett, mindössze 48 érintéssel.

775 – 775. hazai Bundesliga mérkőzését vívta a Bayern ma délután.

Forrás: fcb.de

Fordította: Fehérkirály

{tab=Felvezető}

frankfurt2Ahogyan az elmúlt hetekben, sőt hónapokban, most sincs másként: a szorult helyzetben lévő Bayern Münchennek kötelező nyernie, pusztán már csak azért is, hogy amennyire csak lehet, életben tartsa reményeit a 2010/11-es szezonra vonatkozóan. S ahogyan az a közelebbi múltban is rendre történt, a Bayern München részéről ismét egymást érik az óriási fogadkozások. A nagy szavakat az elmúlt időszakban sajnos korántsem követték oly’ rendszerességgel a hasonló kaliberű tettek, mint amiket a német rekordbajnoktól alapesetben is elvárunk, hát még egy ilyen szorult helyzetben.

Ismét előttünk álló ellenféllel

Talán másképp lesz ez a Frankfurt ellen! Az ellen a Frankfurt ellen, amelyikkel a Bayern München pontazonosságban áll, s amelyik talán-talán az előző és az idei szezonjával jó úton halad afelé, hogy kitörjön a szürkeségéből. Michael Skibbe munkája mindenképpen dicséretet érdemel. Sikerült összehozniuk egy olyan csapatot, amely ugyan természetesen sokkal szerényebb, mint holnapi ellenfelük kerete, de arra mindenképpen alkalmas lehet, hogy feljebb kapaszkodjanak a tabella második feléből.

Nem kezdte jól a szezont az Eintracht, az első öt fordulóban egyetlen győzelmük volt. Azóta ezt a számot már hatra növelték. Győzelmeik száma egyébként eggyel nagyobb, mint a Bayerné, akik 13 bajnoki mérkőzésből mindössze ötöt tudtak megnyerni. A Frankfurt azonban az előző fordulóban hazai pályán kapott egy négyest a Hoffenheimtől. Így 13 forduló után 20 ponttal a 7. helyen állnak, éppen annyi pontot gyűjtöttek, mint az FC Bayern, ugyanúgy +5-ös a gólkülönbségük, azonban eggyel több gólt lőttek.

Demoralizáló fölény Münchenben

Az egy győzelem – egy döntetlen sorminta alapján - amire a Bayern München az elmúlt időszakban beállt - győzelemnek kell következnie a Frankfurt ellen az Allianz Arenában. Ennek a statisztika sem mond ellent. Az Eintracht Frankfurt ugyanis idáig még sosem tudott nyerni az Allianz Arenában a Bayern München vendégeként. Sőt, pontot is csupán egyszer tudott szerezni. Gondolom sokaknak ugyanúgy belevésődött az emlékezetébe az a 2007 novemberi mérkőzés, amelyen összesen 38 lövés is kevés volt ahhoz, hogy betaláljon Oka Nikolov kapujába a rekordbajnok. A végeredmény 0-0 maradt.

Tavaly közel volt a Frankfurt a sikerhez. A 60. percben vezetést szereztek. Aztán végül szerencsére nagy nehezen szsikerült megfordítani a mérkőzést. Mint tavaly oly’ sokszor, ekkor is Daniel van Buyten volt az, aki góljával pontokhoz juttatta az együttest.

Személyi gondok – itt is, ott is

Egyik edző sincs könnyű helyzetben, amikor csapata szombati kezdőjén töri a fejét. Mindkét együttesben sok a hiányzó. Michael Skibbe sérülés miatt biztosan nem számíthat majd a Chris, Zlatan Bajramovic, Benjamin Köhler hármasra. Maik Franz és Giorgios Tzavellas pedig eltiltását fogja tölteni ezen a mérkőzésen. Ott lehet viszont a frankfurti kezdőben Patrick Ochs és Markus Steinhöfer, akik egyaránt a Bayern München neveltjei.

Ehhez a sorhoz képest Louis van Gaal gondjai már nem is tűnnek első blikkre annyira súlyosnak. Persze csak számtanilag és úgyis csak első blikkre. Arjen Robben, Miroslav Klose, Ivica Olic és Holger Badstuber biztosan nem lesznek ott a pályán. A többiek – így akár Mark van Bommel csapatkapitány és a Róma ellen már a kezdőben szereplő Franck Ribery – azonban igen. Ők legalább a keretben ott lesznek majd holnap, ahogyan a sérüléséből nemrég visszatérő Diego Contento és David Alaba is.

A Kicker így várja a kezdőket:

FC Bayern: Butt – Lahm, van Buyten, Demichelis, Pranjic – Tymoschchuk, Ottl – Müller, Schweinsteiger, Kroos – Gomez

Eintracht Frankfurt: Nikolov – Jung, Vasovski, Russ, Steinhöfer – Schwegler, Clark – Ochs, Meier, Halil Altintop - Gekas

Írta: pizarro

{tab=Számokban}

frankfurt1

Az Eintracht Frankfurt utoljára 2000. november 18-án tudott a Bayern München otthonában nyerni. Az akkor még Felix Magath vezette hesseniek 2-1-re győztek Münchenben. Ez volt az elmúlt 34 év egyetlen frankfurti győzelme a Bajorok otthonában.

Erősek idegenben: az Eintracht az utolsó négy idegenbeli mérkőzésén összesen 10 pontot szerzett. Csupán Brémában vesztettek pontot – ott 0-0-ra végeztek a felek.

A rekordbajnok az utolsó 6 hazai mérkőzéséből 5-öt megnyert a hesseniek ellen.

1993 októberében fordult elő utoljára, hogy a Frankfurt a párharcuk előtt az FCB-t megelőzve állt a tabellán. Akkor vezették a tabellát, a Bajorok pedig négy pont lemaradással a 3. álltak. A felek 2-2-re végeztek azon a mérkőzésen.

A hesseniek 20 idei góljukból 14-et idegenben lőttek – csak a Dortmund lőtt náluk többet az ellenfél pályáján (18).

A müncheniek idén még nem tudtak meccset nyerni azon a héten, amikor a BL-ben is pályára léptek (3 döntetlen, 1 vereség). 4 mérkőzésből hármon ráadásul gólt sem tudtak lőni…

A Bayern utolsó három hazai meccsét megnyerte, s ezeken összesen 10 gólt lőtt. 14 ponttal a bajnoki címvédő a legjobban szereplő csapat a saját otthonában.

A gólvágók csatája: Mario Gomez lőtte a legtöbb gólt idén tétmeccseken (15), Theofanis Gekas 13-nál tart.

Testvérek találkozója: Hamit Altintop 169-szer (13 gól), Halil pedig 219 alkalommal (47 gól) lépett pályára eddig a Bundesligában. 10-szer találkoztak eddig ellenfélként: Hamit ötször nyert (2 döntetlen, 3 vereség).

Oka Nikolov 79%-os védési statisztikájával a legjobb kapus a Ligában. Ráadásul kevesebb gólt kapott (12), mint Jörg Butt (14).

forrás: bundesliga.de

fordította: pizarro