JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 65

kedd, 21 október 2008 13:47

Bayern-Fiorentina 3:0

Ezzel együtt azért még van kire figyelnünk, hiszen a Lyon is gyõzött 5:3-ra. Ezzel nekünk 7 pontunk, a Lyon-nak 5, a Fiorentinának 2 a Bukarestnek pedig 1 pontja van.

De térjünk át a MI meccsünkre.

Fiaink 66000 nézõ elõtt eme idényünk legjobb teljesítményét nyújtották az Allianz Arénában. A három nappal ezelõtti Bundesliga meccsünket megmentõ Miroslav Klose kezdte meg a gólgyártást a 4. percben, majd gyönyörû cselek után Bastian Schweinsteiger tovább emelte góljaink számát a 25. percben. Ezzel már 2-0 a mi javunkra:P Erre talán nem is számítottunk, hiszen eddig mindig csak álmodoztunk egy ilyen kezdésrõl ebben az idényben. De megjött a várva várt jó teljesítmény, amelyre a koronát az utolsó pillanatok egyikében Zé Roberto tette fel, beállítva a 3-0-ás végeredményt és hatalmas örömet szerezve a gyõzelemre éhes szurkolóknak.

A Bayern ugyanabban a felállásban játszott mint a szombati mérkõzésen, melyet 1-0-ra megnyert a Kalsruhe ellen. Elmondhatom, hiszen láttam a meccset, hogy ez a taktika bevállt a mai este. Látszott a fiúkon az akarás és a könnyedség, nem volt semmiféle görcs a csapatban, amit sajnos a Bundesliga meccseken láthattunk eddig. Ez talán a korai gólnak is köszönhetõ, de azt gondolom, hogy mindenféleképpen ez a meccs erõt adhat a továbbiakban, végre Klose is kivette a szekrényébõl a gólvágó cipõjét és talán elkezdõdik ebben a szezonban is a jó szereplés.

Az olasz csapatról is ejtsünk pár szót. Elmondható, hogy végig veszélyesek voltak a kapunkra, elég sok helyzetet alakítottak ki a kapu elõterében, de vagy Rensing védett, vagy a nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagyták ki a lilák. Adrian Mutunak voltak ügyes próbálkozásai, de rendre  kimaradtak ezek.

Fõbb események:

4. perc: Ribery és Klose szép kényszerítõzése után, a kapu elõtt a labda, Klose üresen Sebastian Frei-el szemben. ÉS kéremszépen ott a GÓÓÓL:) 1:0
    8. perc: Adrian Mutu elsõ próbálkozása, amelyben a labda alig szállt el a kapu jobb oldala mellett.
    15. perc: Felipe elõtt adódott óriási lehetõség a kiegyenlítésre. Miután 3 Bayern játékost kijátszottak, szabadon állt Rensing elõtt, de kapusunk jó reflexének köszönhetõen sikerült elütnie a labdát.
    25. perc: Ribery mozog a Fiorentina büntetõvonala mentén, majd középre ad Bastian Schweinsteiger elé,  aki  szép cselek után 12 méterrõl a kapuba bombáz!!! Ezzel 2:0!!!
    41-45. perc: 3 újabb olasz helyzet alakul ki, de mindegyiknél kapu mellé megy a labda.
    46. perc: Lahm-ot le kell cserélni, egy ütközés után megsérült, helyére Christian Lell jön a pályára
    51. perc: Kuzmanoviv 22-23 méterrõl lõ egy óriási bombát, de lövése mellészáll
    61. perc: Podolski jön Toni helyére...valószínüleg még nem 100%-os a mi "gólvágónk"
    68. perc: Demichelis majdnem növeli a Bayern góljainak számát, Massimo Oddo szabadrúgása után óriásit védett Frei aközeli fejesénél.
    78. perc: Mutu óriási helyzetet hagy ki...üresen fejelhetett kapura, hiszen a Bayern védõi rosszul helyezkedtek...DE kihagyja, melléfejel...fogja is a fejét!!!:)
    88.perc: Két perccel a lefújás elõtt Zé Roberto is beveszi a lilák kapuját, 20 méterrõl egy szép lõvéssel, esélyt sem adva a kapusnak