JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 66

vasárnap, 03 március 2013 18:12

Összefoglaló: TSG Hoffenheim - FC Bayern 0:1

{tab=Összefoglaló}

Mario Gomez góljával győzött a Bayern München a Hoffenheim otthonában, így őrzi 17 pontos előnyét a Bundesligában.

Annak ellenére, hogy ezúttal egy hete lesz a Bayernnek felkészülnie a következő mérkőzésre, Jupp Heynckes néhány helyen változtatott a kezdőcsapatán: Starke először az idényben kezére húzhatta a kesztyűt a Bundesligában, a védelembe visszakerült Boateng, elől pedig Kroos és Mandzukic helyére Shaqiri és Gomez került be.

Tavasszal több ízben is mondhattuk, hogy a Bayern 40-50%-on pörögve gyűjtötte be a három pontokat, most viszont talán már a 25% feltételezése is hízelgő lenne. Totális motiválatlanság lett úrrá a csapaton már az első pillanatban, amit az életéért küzdő Hoffenheim negyedórát követően észlelt is.

A 14. percben egy baloldalról beívelt szabadrúgás után írd és mond három bajor lőtt kvázi luftot, így Williams a túloldalról akadálytalanul tüzelhetett kapura, és bizony nem tévedett sokat. Két perccel később Starke bizonytalankodott össze majdnem egy találatot (Alaba volt résen), majd ismét Williams próbálkozott egy életerős távoli lövéssel.

A Bayern első helyzetére a 30. percig kellett várni, ekkor Alaba lapos lövésénél Gomes fogta a labdát. Egészen idáig mindössze egy veszélyesebb kontralehetősége volt Heynckes fiainak, de akkor is tort ült a tétovaság a támadáson. No de jött a 38. perc, és jött az a momentum, ami miatt többek között a Bayern ilyen magabiztosan vezeti a bajnokságot: a semmiből sikerült gólt szereznie. Boateng szerzett labdát a félpályánál, előreívelését Ribéry azonnal középre fejelte, a berobbanó Gomez pedig először kis híján térddel felszabadított, de még időben sikerült a kapu felé passzolnia, Gomesről pedig szépen lassan becsorgott a kapuba a labda. 0:1!

A 41. percben még egy szép Müller-Lahm összjáték után nyílt esély a gólszerzésre, de Gomes a helyén volt, így egygólos bajor vezetéssel vonulhattak pihenni a csapatok.

A második félidőben – ha lehet ezt mondani – még az eddigieknél is kevesebb erőbedobással tologatta a labdát a Bayern, azonban a Hoffenheim mindössze egy Schröck-lövést tudott felmutatni a 74. percben – igaz, ekkor Starkénak komoly védést kellett bemutatnia. Az alacsony színvonal ellenére azért lesz mire emlékeznünk: Schweinsteiger tíz percen belül előbb balról, majd jobbról (körülbelül 19 méterről) is kapufára lőtt egy-egy szabadrúgást, mindkét esetben a jobb felső sarok volt a célpont, de előbb a felsőléc, majd az oldalsó kapufa lett a végállomás. Szép volt!

A hajrához közeledve már szellősebben védekezett a Hoffenheim, így több terület nyílt a Bayern támadósora előtt, melyben ekkor már Mandzukic töltötte be az ék szerepét. Jellemző módon azonban addig ment a passzjáték kísérletek helyett, amíg csak közbe nem lépett valamelyik védő, lövésig csak Ribéry és Alaba jutott el, ekkor pedig Gomes védett határozottan.

A mérkőzés legviccesebb jelenete pedig a hosszabbításban következett el, amikor gyakorlatilag a teljes háromperces ráadást sikerült Ribérynek, Müllernek és Schweinsteigernek a szögletzászlónál eltöltenie. Három pont a zsebben, más nem számít.

TSG 1899 Hoffenheim - FC Bayern 0:1 (0:1)
    TSG 1899 Hoffenheim Gomes - Ochs, Abraham, Vestergaard, Johnson - Williams, Weis - Schröck (79. Derdiyok), Volland (70. Joselu), Usami (46. Firmino) - De Camargo
    FC Bayern Starke - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Shaqiri (64. Gustavo), Ribéry - Gomez (75. Mandzukic)

{tab=Előzetes}

A Bundesliga 24. fordulójában a Bayern München a hatalmas gondban lévő Hoffenheim vendégeként lép pályára.

Csapatunk a Dortmund elleni győzelemmel sikeresen pecsételte meg a tökéletes januári-februári szereplését. Márciusba fordulva pedig nyomban egy olyan feladat következik, amely a legnagyobb tisztelet mellett sem nevezhető komoly kihívásnak.

A kieső helyen álló, teljesen összeomlott TSG Hoffenheimhez látogat a Bayern München. A Hoffenheim, mint minden eddigi idényét, ezt is akként kezdte, hogy szeretné végre kiharcolni a nemzetközi kupaszereplés lehetőségét. Tim Wiese szavai, miszerint a BL-be akar jutni a kiscsapattal, azóta a közösségi média egyik legfőbb humorforrásává vált.

23 forduló után a Hoffenheim jelenleg 17. helyen áll, s azzal, hogy az Augsburg ismét nyerni tudott, lemaradása már 5 pont mögöttük. És az Augsburg esetleges behozása is csupán osztályozós helyet jelentene számukra, a biztos bennmaradást jelentő helyek 11 pontra vannak tőlük. Ez majdnem annyi pont, amennyit egész évben gyűjtöttek. 2013-ban eddig 1 győzelemig és 4 pontig jutottak.

Rájuk lehet tehát húzni az „antibayern” jelzőt.

A következő héten kedden-szerdán mi nem játszunk, így ebből fakadóan nem feltétlenül jön a képbe a rotáció, azonban ekkora pontelőny birtokában a megfelelő pihentetés, kombinálás már minden meccsen jelen lehet. És ezúttal is jelen lesz, mint azt Jupp Henckes szombaton megerősítette.

És akár Tom Starkéval is. A cserekapus épp a Hoffenheimtől érkezett, tétmeccsen eddig mindössze a Kaiserslautern elleni kupameccsen lépett pályára.

Mellette még Luiz Gustavo az, aki a Hoffenheimtől érkezett, David Alaba kölcsönben szerepelt ott. A másik oldalról pedig Patrick Ochs és Takashi Usami azok, akik korábban voltak a Bayern München játékosai.

Négy hiányzóval kell majd a mesternek számolnia: Holger Badstuber sérült, Claudio Pizarro beteg, Rafinha és Emre Can pedig még nem elég fittek a szerepléshez.

A Kicker így várja a kezdőcsapatokat:

Hoffenheim: Gomes – Ochs, Abraham, Vestergaard, Johnson – Williams, Weis, Schröck, Volland, Usami – de Camargo.

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Martínez, Schweinsteiger – Müller, Kroos, Ribery – Mandzukic.

A találkozóra vasárnap 15.30-tól kerül sor, melyet az eurosport 2 élőben közvetít.