Bundesliga

Idén is felfaltuk a Hamburgert | FCB 6-0 HSV

A német bajnokság 26. fordulójában listavezetőként biztos 17 pontos előnnyel várta ellenfelét az Allianz Arenába, amely ezen a játéknapon a tizenhetedik helyezett Hamburg volt. Nézzük mi sült ki a két együttes összecsapásából…

FCB: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martinez – Robben (Thiago, 63′), Müller, Vidal (Tolisso, 46′, Rudy, 65′), Ribery – Lewandowski

HSV: Mathenia – Papadopoulos, Jung, Van Drongelen – Diekmeier (Janicic, 24′), Hunt (Jatta, 87′), Walace (Vagnomann, 70′), Sakai, Douglas Santos – Schipplock, Kostic

Gólok: 1:0 (Ribéry, 8′), 2:0 (Lewandowski, 12′), 3:0 (Lewandowski, 19′), 4:0 (Robben, 55′), 5:0 (Ribéry, 81′), 6:0 (Lewandowski, 90′)

A két csapat legutóbbi hat találkozása során kétszer is 8-0 lett a vége és valami hasonlóra gyúrt most is Jupp Heynckes együttese. A Besiktas elleni tét nélküli BL-visszavágó előtt szinte legerősebb kezdőjét állította fel a német mester. Christian Dingert kezdő sípszói után nem is volt rest a csapat, egy szűk húsz perc leforgása alatt háromgólos előnyre tett szert. A folyamatos letámadást nagyon nehezen bírta a vendég csapat, az első fél órában lövésig sem jutottak, a labdabirtoklásuk pedig 30% alatt mozgott. A negyvenötödik minutumig aztán egy tisztességes helyzetet kidolgozott az észak-németországi csapat, de találatot nem szereztek. 3-0-ás állással fújta le az első játékrészt Dingert bíró. A második félidő tizedik percében aztán újabb gól esett, amelyet egy kényszerű csere követett tíz minutummal később Tolisso sérülése után. Tíz perccel a vége előtt még jött az ötödik Ribéry révén, majd Lewandowski egy kihagyott tizi után berúgott egyet, így neki meglett a mesterhármas is. A Bayern hozta a kötelezőt, ez a hat-nullás eredménnyel zárta a szombatot bajor részről.

Az első gól utáni ünneplés.

| Az első félidő történései:

▪ 6′ | Alaba szabadrúgása kerüli el a kaput. Jó 30 méterről lőtt az osztrák, nem kellett sok.

8′ | Nem kellett sok a gólig, hiszen a nyolcadik percben Franck Ribéry góljával meg is szerezte a vezetést a Bayern München. Egy ellenféltől kapott labdát ugratott át a kapus fölött a francia és utána magabiztosan passzolta be az üres kapura. 1:0!

[toggles class=”yourcustomclass”]
[toggle title=”Ribéry gólja” class=”out”]

[/toggle]
[/toggles]

⚽ 12′ | Négy perc után újabb gól: Lewandowski fejesével már kettővel ment a Bayern. Joshua Kimmich beadása után a lengyel erőteljes fejessel bólintotta be a másodikat. Neki ez volt a 140. gólja bajor színekben, Kimmichnek pedig idén a 9. asszisztja. 2:0!

[toggle title=”Lewandowski gólja” class=”out”]

[/toggle]
[/toggles]

⚽ 19′ | Akinek nem lett volna elég a hazai gólokból, annak hét perc után következett az újabb mámoros élmény. Robert Lewandowski második gólját szerezve alakította három egységnyire a vezetést Alaba passzából. 3:0!

[/toggle]
[/toggles]

▪ 34′ | Gideon Jung csapta be majdnem saját hálóőrét, de Mathenia résen volt és nem engedte az öngólt. Nem sokkal később Kimmich lőtt Mathenia kapujára hét méterről, de a kapus ezen is rajta volt.

▪ 38′ | Hunt lő, lövését blokkolják a védők.

Robert Lewandowski és a labdát a fejére varázsló csapattársa pacsiznak a második gól után. Ez volt a lengyel 21. találata a szezonban!

| A második játékrész eseményei:

▪ 48′ | Thomas Müller szerzett majdnem egy káprázatos gólt, de Ribéry passzát a kapufára rúgta.

55′ | Arjen Robben futott át az egész támadó harmadon, hogy passzából egy kavarodás után saját maga lőjön gólt. A hollandnak ez már a tizedik találata volt a Hamburg ellen. 4:0!

[toggle title=”Robben gólja” class=”out”]

[/toggle]
[/toggles]

▪ 74′ | Rudy próbál szerencsét a tizenhatoson kívülről, de lövése a kapufa bal oldalán elhagyja a játékteret.

▪ 76′ | Hummels hagyja ki gyakorlatilag üres kapura Thomas Müller passzából.

81′ | Ribéry-dupla! A 34 éves legenda egy bal oldali szóló után jobbal szerezte meg a csapat ötödik gólját! 5:0!

[/toggle]
[/toggles]

▪ 86′ | Lewandowski szerezhetett volna egy hatodikat tizenegyesből, de lövése még a kaput sem találta el.

90′ | Már csak a becsület miatt is… Lewandowski mesterhármasával végződik a mérkőzés, hiszen a lengyel másodjára már bevágta a büntetőt. A végeredmény 6:0!