Összefoglalók

23 góllal hangoltunk a Cottbus elleni kupameccsre – Lucas debütált

A Bayern egy FC Rottach-Egern elleni 23-0-ás kiütéssel melegített be az Energie Cottbus elleni hétfői kupamérkőzésre. A sokak számára önbizalomnövelő eredmény mellett Lucas Hernandez debütálásának is örülhettünk a tegernseei edzőtáborban.

🔴 Első félidő: Neuer (30. Früchtl) – Zaiser, Süle, Mai, Davies – Tolisso, Thiago, Sanches – Dajaku, Lewandowski, Gnabry

🔴 Második félidő: Früchtl (65. Ulreich) – Nollenberger, Pavard, Hernández, Will – Singh, Kimmich, Goretzka – Müller, Wriedt, Arp

Gólok: 0:1 Sanches (7.), 0:2 Dajaku (8.), 0:3 Lewandowski (9.), 0:4 Lewandowski (16.), 0:5 Sanches (20.), 0:6 Lewandowski (30.), 0:7 Gnabry (34.), 0:8 Tolisso (38.), 0:9 Tolisso (41.), 0:10 Tolisso (42.), 0:11 Tolisso (43.), 0:12 Müller (49.), 0:13 Wriedt (55.), 0:14 Singh (60.), 0:15 Müller (61.), 0:16 Goretzka (63.), 0:17 Goretzka (67.), 0:18 Dietrich (74./öngól), 0:19 Wriedt (76.), 0:20 Goretzka (79.), 0:21 Nollenberger (80.), 0:22 Wriedt (83.), 0:23 Müller (88.)

A 2500 néző előtt lejátszott meccsen Alaba, Coman és a csütörtöki edzést félbehagyó Boateng nélkül lépett pályára a Rottach-Egernben edzőtáborozó Bayern. A gólgyártást Renato Sanches kezdte meg a hetedik percben, majd a Stuttgart utánpótlásából érkező csatár, a Bayern edzőtáborához menetközben csatlakozó Dajaku is betalált. Az első félidőben további egy-egy Sanches és Gnabry, valamint hátom Lewa és négy Tolisso gól született.

A második félidőre egy teljesen új, szintén elég vegyes csapat futott ki a pályára: pár profi és amatőrjátékos között ott voltak a Bayern idei új igazolásai, Pavard, Hernandez, Arp, valamint Singh is. A 11-0-ás félidő után Müller, Wriedt és Goretzka 3-3, Singh és Nollenberger 1-1 góllal járultak hozzá a végeredményhez, illetve egy hazai öngól is született.