Bajnokok Ligája

Rekordsorozat, Lewa és Gnabry megállíthatatlan | Statisztikák: OL 0-3 FCB

Egy csokorba gyűjtöttük a Lyon felett aratott 3-0-ás BL-elődöntő legfőbb érdekességeit, statisztikáit.

BAJNOKOK LIGÁJA REKORDOK:

Robert Lewandowski (15) és Serge Gnabry (9) összesen 24 gólt lőttek a Bayern idei 10 BL-meccsén, ezzel ők a sorozat történelmének legeredményesebb duója. Ronaldo (17) és Bale (6) 2013/14-es rekordját adták át a múltnak, ráadásul mindkét Bayern-játékos pihent 1-1 csoportmeccsen, nem játszottak negyed-, elődöntő visszavágót és visszavan még a vasárnapi döntőjük is.

A Bayern a BL-történelmének első csapata, amely egy kiírás alatt tíz győzelmet aratott. Egy csapatnak sem volt ilyen hosszú győzelmi sorozata a BL-ben – a 2013-mas Bayern és a 2015-ös Real rekordját sikerült beállítani.

BL-STATISZTIKÁK:

A Bayern hét év után, összesen pedig a 11. alkalommal jutott BEK vagy BL-döntőbe. Ennél többször csak a Real tette ezt meg, 16-szor.

Lewandowski a legutóbbi kilenc BL-meccsén betalált, csak Ronaldo 2018-as, 11 meccses szériája hosszabb az övénél.

Ronaldo az egyetlen játékos, aki egy BL-szezon során több gólt lőtt, mint Lewandowski. Még kettővel van tőle elmaradva a lengyel, aki Lionel Messi legeredményesebb szezonját is lepipálta.

Kép

A 15 gólos Lewandowski egymaga több gólt lőtt, mint a 14 gólos Lyon.

Serge Gnabry a harmadik Bayern-játékos, aki egy BL-elődöntőben legalább két gólt tudott szerezni. 2013-ban Müller duplázott a Barca ellen , 2010-ben pedig Olic lőtt hármat épp a Lyonnak.

Gnabry az összes BL-gólját Németországon kívül szerezte. Hatszor Londonban, háromszor Lisszabonban volt eredményes.

A Bayern 42 gólos az idei Bajnokok Ligája idényben. A második legeredményesebb PSG 25-ig jutott. A mindenkori rekordot a Barca tartja egy szezonban elért 45 találattal.

EGYÉB BAYERN-STATOK:

A Bayern 29 tétmeccs óta veretlen (28 győzelem, 1 döntetlen) és a legutóbbi 20 mérkőzését megnyerte.

A Bayern 158 gólt lőtt az idei szezonban. 158-at.

Lewandowski, Gnabry és Müller 92 gólt vállaltak idén.