Bundesliga

A Bayern legyőzhetetlen otthon – Lewa egyéni rekordot döntött | Statisztikák: FCB 5-2 M05

Egy csokorba gyűjtöttük a Mainz elleni 5-2-es győzelmet követő legjobb érdekességeket.

Legjobb érdekességek:

A Bayern a legutóbbi nyolc bajnokiján hátrányba került, de végül egyszer sem kapott ki: öt győzelem mellett háromszor pontosztozkodtak. Mindenesetre ez még soha nem fordult elő a Bayernnel a Bundesligában.

A Bayern a sorozatbeli 25. hazai tétmeccsén maradt veretlen (22 győzelem, 3 döntetlen) – egy edző irányítása alatt ez legutóbb 2001-ben és 2002-ben, Ottmar Hitzfeld irányítása alatt jött össze. Sőt, akkor 32 meccses volt a széria.

Lewa a 19. gólját lőtte a bajnokságban, ami személyes rekordja a lengyelnek. 14 forduló után csak Gerd Müller volt eredményesebb, az 1968/69-es szezonban 20 gólnál járt ekkor.

Gnabry 580 perce gólképtelen a bajnokságban, ez az új személyes negatív rekordja Sergének.

Kép

A 14 forduló alatt szerzett 33 pontjával az elmúlt négy év legjobb rajtját vette a ligában a Bayern – akkor Carlo Ancelotti irányítása alatt ért el ugyanennyi pontot a csapat.

A februári, Leipzig elleni gólnélküli döntetlen óta a Bayern a sorozatbeli 27. bajnokiján is lőtt legalább egy gólt.

A Bayern 44 gólt lőtt 14 játéknap után – ez a Bundesliga történelmének második legjobb részsikere: csak az 1976/77-es idényben lőttek többet a müncheniek, 48-at.

A Bayern 1988 májusa után tudott először mérkőzést nyerni úgy, hogy kétgólos hátrányban vonult a félidőre – akkor a Leverkusen ellen, 1-3-ról állt fel és győzött a csapat 4-3-ra.

Niklas Süle a hatodik gólját szerezte a Bayernben, ebből négyet pontrúgás után tudott értékesíteni a német hátvéd.

Sané a negyedik Bundesliga-gólját lőtte idén – hármat a 16-oson kívülről szerzett.

A 7. játéknap óta először kezdő Kimmich a 15. gólját szerezte a Bundesligában, négyszer a fejével talált be.

Tiago Dantas először volt jogosult arra, hogy ott legyen a Bayern profi meccskeretében – ott is volt, de még nem lépett pályára.