Oliver Kahnt érdekes témákkal kapcsolatban kérdezték. Szó esett Messiékről, a százmilliós igazolásokról és arról, hogy mi a közös a Bayernben és a PSG-ben – merthogy ilyen is van.
Az 53 esztendős egykori klublegenda, Oliver Kahn nyáron már második szezonját tudhatja le a német rekordbajnok vezérigazgatói posztjában. Az idény egyik legjobban várt meccse, a Bayern-PSG előtt a legnagyobb francia sportlap, a L’Équipe készített vele interjút.
Arról, hogy a Bayern és a PSG is a Szuperliga ellen volt, tehát van hasonlóság a két klub között:
Azért a két egyesület közt figyelemre méltó különbségek vannak. A Bayern többségi tulajdonosa a 300 ezer klubtagja, míg a PSG-t egy külső befektető birtokolja. Az Európai Klubszövetségen belül viszont közösen dolgozunk a Pénzügyi Fair Play-szabályok jövőjével kapcsolatban, úgy, hogy ez a két modell együtt tudjon létezni. Feltételezzük, hogy az új szabályokat, amiket 2024 és 2025 között vezetnek be, szigorúan betartják majd. Ez fontos az európai futball szempontjából.
Arról, hogy a Bayern azért nem költ 100 millió eurót egy játékosra, mert nem akar vagy mert nem tud:
Van egy filozófiánk. Csak azt költjük el, amit megszerzünk. Egy játékosba befektetni rengeteg pénzt óriási kockázat. Okosan kell csinálni. Semmi olyat nem fogunk tenni, ami veszélyeztetné a pénzügyi stabilitásunkat. A Bayernnek nincsenek adósságai. Ez is a filozófiánkhoz tartozik, ráadásul ez hosszútávon nagy előny. Ami a rövidtávot illeti, egy klub eladósodhat vagy befektetők után kiálthat. A jövő kérdéses. Ha összehasonlítjuk a gazdasági forrásainkat és a sportszakmai sikereinket a nagy európai klubokkal, egyértelmű, hogy a Bayern mindig túlteljesített.
Arról, hogy álmodik-e olyasmiről, hogy egyszer olyan szupersztárok játszanak a Bayernben, mint például Mbappé, Neymar és Messi:
Amennyire tisztelem ezeket a labdarúgókat, annyira boldog vagyok, ha a jelenlegi keretünkre nézek. A fiataljaink mellett folyton szeretnénk szupersztárokat is látni a csapatunkban. És a Bayernben mindig voltak ilyen kaliberű labdarúgók. Mané, Neuer, Kimmich, Müller, a tehetséges Musiala… Az egész csapatot felsorolhatnám.
Arról, hogy a Bayern németországi dominanciája hátrány-e a Bundesliga és a klub szempontjából:
Szerintem a Bundesliga egy rendkívül vonzó bajnokság. Minden stadionunk tele van, elképesztő szurkolói kultúrával rendelkezünk, kiváló a hangulat minden meccsen. És jelenleg nagyon izgalmas a harc a trófeáért. Az persze igaz, hogy a Premier League mögött nagyon le vagyunk maradva a tévés pénzek terén. És ott van az 50+1-es szabály, ami ha gazdaságilag nézzük, hátránynak számít a nemzetközi színtéren.
Arról, hogy a klubvezetésben korábbi játékosok szerepelnek:
Ez egy sajátosság. Az európai futballban csak az Ajax szervezkedik hasonlóan. Náluk Edwin van der Sar a vezérigazgató. A Bayernnek tradíciói vannak, és ez a jelenség is megmutatja, hogy nálunk mi a legfontosabb: a labdarúgás. Csakis a sportszakmai siker számít, nem a profit termelése. Ez a Bayern München lényege. A legfontosabb, hogy senki sem nagyobb a klubnál. Minden döntést a klub érdekei szerint hozunk meg.