Bajnokok Ligája

Ellenfélnéző: København



Kedden Dániára szegeződik minden Bayern-drukker szeme, hiszen a helyi bajnok fogadja a német rekordgyőztest. A meccsnap előtt összegyűjtöttünk nektek, mit kell tudni az FC Københavnról.

Miután a Manchester United ellen egy hazai pályán aratott 4-3-as sikerrel kezdtünk, a Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában vendégeskedünk, méghozzá a dán fővárosban, Koppenhágában. Az ellenfél az UEFA ranglistáján legmagasabban rangsorolt skandináv egyesület, az FC København lesz, amellyel még sosem találkozott a Bayern München – legalábbis ezen a néven…

Azt előre jelezzük, hogy a kedd este kilenc órakor kezdődő találkát sajnos nem közvetíti ÉLŐBEN magyar adó! Viszont az AMC Mikro alkalmazásában és weboldalán egy regisztráció után (elvileg) nézhető a meccs. Erről a meccsnapon külön posztolunk majd. A Sport 2 pedig este 11-kor leadja felvételről a mérkőzést.



Bayern Kopenhagen

Az odavágót 6-2-re nyerte meg a B1903, Münchenben pedig csak 1-0-ra tudtunk győzni.

31 éves történelem, rengeteg trófea

Az FCK neve megkerülhetetlen, amikor dán fociról beszélünk. Az előző évtizedekben dominálta a hazai bajnokságot, a Superligát a klub, hiszen 1992-es alapítása óta 15-ször emelte fel azt, tehát létezése minden második évében bajnoki címet szerzett. Ehhez jön még kilenc Dán Kupa és két Royal League-trófea. Ez a király név egy 2004 és 2007 között megrendezett sorozatot takar, amit a dán, a svéd és a norvég bajnok közt bonyolítottak le évente.

Az FC København akkor jött létre, amikor 1992 nyarán a Kjøbenhavns Boldklub és a Boldklubben 1903 egyesült. Utóbbi, a rövid névváltozattal B1903-ként is ismert klub egészen különleges módon kapcsolódik a Bayern Münchenhez:

az egyesülés előtti utolsó idényben, az 1991/92-es szezon UEFA-Kupa kiírásában 6-3-as összesítéssel nyert a németek ellen, majd egészen a negyeddöntőig menetelt. Ez az évad volt a Bayern történetének egyik legrosszabbja, Jupp Heynckestől a szezon közben vált meg a klub.

Visszatérve a modernkori Københavnhoz, a Byens Hold („A város csapata”) becenévre hallgató egyesület legjobb európai teljesítménye a 2010/11-es szezonra datálható vissza. A jelenleg a norvég nemzeti csapat élén dolgozó Ståle Solbakken a nyolcaddöntőig vezette a fővárosiakat, miután a Rubin Kazany és a Panathinaikósz előtt, illetve a Barcelona mögött végeztek a csoportkörben. Szintén oroszlánokkal, az egy idénnyel későbbi győztes Chelsea csapatával mérkőztek meg a legjobb 16 között és 0-2-es összesített végeredménnyel búcsúztak.



Copenhagen: Bayern's next Champions League opponent

A bajnoknak is kvalifikálnia kellett.

Út a csoportkörbe

Dánia bajnokaként a Københavnnek selejtezőket kellett játszania a csoportkörért. Júliusban az izlandi Breiðablik ellen nyitottak. A két mérkőzésen nyolcat vágtak a szigetországiaknak (8-3), majd jött a jó néhány polccal feljebb lévő Sparta Praha. A Parken Stadionban 0-0 lett a végeredmény, úgyhogy Csehországban döntött a két fél. 90 perc után 1-1 állt az eredményjelzőn, a hosszabbításban pedig kétszer is hátrányba került az FCK, de mindkétszer fel tudott állni, hogy aztán a tizenegyespárbajban 4-2-re nyerjen és bejusson a play-off körbe.

A lengyel csodacsapattal, a Raków Częstochowával kerültek össze a pótselejtezőben. Rendkívül szoros volt a párharc: előbb Lengyelországban nyertek a fehér-kékek, majd otthon 1-1-et játszottak, sorozatban másodjára és összességében hatodik alkalommal kiharcolva a BL-indulást.

Ami az előző szezonjukat illeti a legrangosabb nemzetközi kupában, egy igazi halálcsoportba kerültek és utolsó helyen zúgtak ki a Manchester City, a Borussia Dortmund és a Sevilla mögött. Pozitívum, hogy mindhárom hazai meccsükön döntetlent értek el a neves ellenfelekkel szemben, kiesésüket pedig az határozta meg, hogy idegenben 0-11-es gólaránnyal szerepeltek.



0-2-nederlag til FC Midtjylland | F.C. København

Vavro, amikor megtudja, hogy nem közvetíti magyar adó a Bayern meccsét.

Mi a stájsz jelenleg?

A Lille-be igazoló Hákon Arnar Haraldsson és a Union Belrinhez szerződő Mikkel Kaufmann távozása után a klubnak meg kellett erősítenie támadósorát. A Superligából és a Premier League-ből is igazoltak, méghozzá Elias Achourit, illetve Mohammed Elyounoussit. Jelenlegi házi gólkirályuk viszont nem e duó valamelyike, hanem a portugál szélső, Diogo Gonçalves, a 17 esztendős gigatehetség, Roony Bardghji, valamint a 19 éves Orri Óskarsson, aki a már említett Breiðablik elleni selejtezőpárharcban mesterhármast rúgott. A dolog pikantériája, hogy az ellenfél kispadján édesapja ült.

Rajtuk kívül fontos még kiemelni a Bayernnel is szóba hozott lengyel hálóőrt, Kamil Grabarát (aki jövő nyáron a Wolfsburgnál folytatja), a klub színeiben közel 300 találkozón játszó sokoldalú középpályást, Rasmus Falkot, a 71-szerers svéd válogatott Viktor Claessont és a legendás Henrik Larsson fiát, Jordant.

A Højlund-névtől pedig a Manchester United elleni meccs után sem szabadulunk meg: az ellenünk gólt is jegyző Rasmus két tesója, a 18 éves ikerpár Oscar és Emil is ott van a BL-keretben. Előbbi az első csoportmeccsen játszott is, utóbbi pedig az Ifi-BL-ben talált be.

És hogy arról a bizonyos első fordulós mérkőzésről is legyen szó, az FCK két hete 2-2-es döntetlent ért el a Galatasaray otthonában. 2-0-ás vezetésről sikerült elrontaniuk saját estéjüket: a 73. percben kiállítás sorsára jutott egy védőjük és bár a 86. percig így is tartották magukat, két gyorsan bekapott gólt követően meg kellett elégedniük az egy ponttal. A Superligában legutóbb a Midtyllandtól szenvedtek 2-0-ás vereséget, de így is a tabella élén állnak 22 ponttal.

Ellenfélnéző: København
Hozzászólnék

Szólj hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

To Top